Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z gry jestem na razie zadowolony. Tak się na nią narzeka a jednak czas płynie przy niej bardzo przyjemnie. Bawi mnie rzucanie się trochę o broń i ich wyczucie. Chyba mało kto w rzeczywistości kiedykolwiek używał broni skoro uważa, że broń powinno się czuć i która powinna mieć kopa (najlepiej pewnie aby przeciwnika każda pukawa zwalała z nóg). Ja uważam, że akurat statsy dobrze pokazują, która broń będzie miała kopa. Są świetnie udźwiękowione (to dotyczy w zasadzie całej strefy dźwięków SFX).

 

Mnie obecnie jedynie rozczarowuje nierówne AI. Tak jak kolega @Wredny napisał, da się bez problemu uciec przed taką małą Hordą bo już miałem kilka takich sytuacji i bez problemu gubiły mój ślad ale no niestety są bullshity pokroju rzucanie w przeciwników koktaljami, gdzie po chwili Freakerzy orientują w którym krzaku siedzisz (choć też potrafią po prostu w danym kierunku podbiec i sprawdzić czy gracz nie spanikuje i nie zacznie uciekać a gdzie tak naprawdę nie widziały jeszcze postaci).

 

Co najważniejsze postacie da się lubić, nikt nie jest tutaj dzielny i prawy jak Frodo z Władcy Pierścienia tylko mamy fajnie oddany wizerunek tego kto tak naprawdę przetrwałby taką apokalipsę. No i przyziemny setting robi swoje.

 

Zaś co do tych zafajdanych wilków to niestety ale developerzy mają problem z tym przeciwnikiem w bardzo wielu grach. Są nad wyraz upierdliwe, co chwilę wyskakuje paczka z krzaków (nawet gdy się użyje quick travel). W zasadzie co druga wizyta w obozie z Boozerem kończy się tym, że jeden wilk próbuje przebić się przez siatkę i muszę mu zasadzić gonga z siekiery strażackiej.

 

P.S. Do tej pory aktualizacje nie wpływały na mojego Prosiaka ale po zainstalowaniu wersji 1.07 Prosiak od razu startuje niczym Apollo 11 (nieważne czy dopiero konsole włączyłem czy już sprzęt chodzi parę godzin). Po wyłączeniu gry wentylator się ucisza. Czeka nas pewnie jeszcze kolejna aktualizacja poprawiająca ten "ficzer" bo na bank nie jestem jedynym przypadkiem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Shen napisał:

Jak wam wilki przeszkadzają, to poczekajcie na (pipi)ane wrony xd

 

Jedna za mną latała i wku.rviała mnie tym krakaniem a że nie wiedziałem, że będą przeciwnikiem chciałem sprawdzić czy mogę z nich jakieś pióra albo mięso chytnąć. Jakież było moje zdziwienie, że ptaszek poskładał się od siekierki (swoją drogą boska broń, po co mi craftowy kij baseballowy jak siekiera jest wystarczającym środkiem perswazji).

 

A wilki zaczynają mnie na tyle wkur.viać, że odruchowo gdzie nie pojadę to wypatruje jakiegoś domku lub ciężarówki z paką co by szybko uciec przed nimi bo przecież ile razy bym nie kitrał w krzakach na freakerów to jakiś yebany futrzak musi wyleźć z tego krzaka i się na mnie rzucić.

 

Ale żeby nie było to miałem wczoraj niezłego zonka. Kompletnie gra mnie wczoraj zaskoczyła jak wykonywałem dwa questy i w oby dwóch dowiedziałem się, że niezależnie czy robię misje czy nie to świat dalej reaguje na moje poczynania. W ten sposób przez przypadek do obozu przeciwnika ściągnąłem małą hordę, która skrywała się w wąwozie przed słońcem a za drugim razem w środku nocy wysadziłem kilka beczek z benzyną co by uciukać zamierzoną liczbę popaprańców a skończyło się na tym, że hałasem przyciągnąłem do miejscówki drugi tuzin Freakerów XD Przyznam, że nie spodziewałem się takiego przebiegu wydarzeń i jak najbardziej daje kciuk w górę za takie sytuację. :good:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy na hardzie radar pokazuje zagrożenie tak samo jak na normalu? Czy może nie ma tego?

Klimacik fajny i można by było się przestraszyć ale wszystko psuje czerwień na radarze, która ukazuje zagrożenie.

Lepiej i ciężej by było gdybyśmy zdani byli na własny wzrok i słuch. Większa immersja : )

 

1sze spotkanie z hordą za mną.

Jadę na motorku kamerkę mam obróconą na widok z tyłu - bo mnie jakiś jeden wariat gonił.

Nagle zaczynam słyszeć kilka niepokojących odgłosów... kilka... kilkanaście... kilkadziesiąt... hm... obracam kamerkę a tam #$^%#^ @# ^#@

No z 50 ich było...

Ja na to: "@#!$F#%$D X!%%X#! @!$%#$"

Horda na to: "#$@%$% @$@#$#$@ !!111!!"

Serio jedynie mój 2 letni syn spierdziela szybciej przed odkurzaczem niż ja w wirtualnej rzeczywistości przed hordą.

Mega wrażenie.

Udało się uciec.

Schowałem się na górce w krzakach i trochę obserwowałem jak się horda zachowuje.

Sama obserwacja była dla mnie już mocno niepokojąca.

Chciałem rzucić mołotowa ale speniałem...

Zwariowane wariaty - kiedyś ich dojadę (powiedziałem w duchu).

Pobiegłem szybko po motocykl i odjechałem w przeciwnym kierunku.

Na koniec jeszcze rzuciłem pożegnalne "Wy #@ @%$  F@ #$R #R$ #" i zrobiłem gest rękoma ala raperzy z lat 90'.

To jeszcze nie koniec...

Nie dziś nie jutro - ale dojadę wszystkich :)

 

 

 

Edytowane przez michu86-
  • Lubię! 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza

Oktutnie podoba mi sie otoczenie. Ja jepcze. Tan las to jeden z najlepszych jakie widzialy moje oczy i to na sprzęcie z pupy. 

Ze studiem które ma tak na dobrą sprawe Syfona Filtera którego meczylem jak dziki. Nawet bieg Logana lekko został :D

 

Dobrze ze sa kamyki i inne rozpraszacze a tak wlasnie uwielbiam bawić sie w chowanego w gierkach. 

 

Motocykl rozbudowany o Manego na max i w koncu bak doyebany jak na tę chwilę więc można dłużej pykac w nieznane. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, michu86- napisał:

Czy na hardzie radar pokazuje zagrożenie tak samo jak na normalu? Czy może nie ma tego?

Klimacik fajny i można by było się przestraszyć ale wszystko psuje czerwień na radarze, która ukazuje zagrożenie.

Lepiej i ciężej by było gdybyśmy zdani byli na własny wzrok i słuch. Większa immersja : )

 

1sze spotkanie z hordą za mną.

Jadę na motorku kamerkę mam obróconą na widok z tyłu - bo mnie jakiś jeden wariat gonił.

Nagle zaczynam słyszeć kilka niepokojących odgłosów... kilka... kilkanaście... kilkadziesiąt... hm... obracam kamerkę a tam #$^%#^ @# ^#@

No z 50 ich było...

Ja na to: "@#!$F#%$D X!%%X#! @!$%#$"

Horda na to: "#$@%$% @$@#$#$@ !!111!!"

Serio jedynie mój 2 letni syn spierdziela szybciej przed odkurzaczem niż ja w wirtualnej rzeczywistości przed hordą.

Mega wrażenie.

Udało się uciec.

Schowałem się na górce w krzakach i trochę obserwowałem jak się horda zachowuje.

Sama obserwacja była dla mnie już mocno niepokojąca.

Chciałem rzucić mołotowa ale speniałem...

Zwariowane wariaty - kiedyś ich dojadę (powiedziałem w duchu).

Pobiegłem szybko po motocykl i odjechałem w przeciwnym kierunku.

Na koniec jeszcze rzuciłem pożegnalne "Wy #@ @%$  F@ #$R #R$ #" i zrobiłem gest rękoma ala raperzy z lat 90'.

To jeszcze nie koniec...

Nie dziś nie jutro - ale dojadę wszystkich :)

 

 

 

Psycholog i to szybko 

Odnośnik do komentarza

Ale można przynajmniej trochę porównać do innych tytułów np. Uncharted 4 pierwszy tydzień w Japonii to 129 tysięcy. Także 80 tysięcy Days Gone to bardzo dobry wynik.

Tak czytam o wynikach Days Gone to jestem pewien na 99% że pierwszy tydzień na świecie to minimum 2 miliony.

Edytowane przez Andrew21
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
42 minuty temu, Andrew21 napisał:

Ale można przynajmniej trochę porównać do innych tytułów np. Uncharted 4 pierwszy tydzień w Japonii to 129 tysięcy. Także 80 tysięcy Days Gone to bardzo dobry wynik.

Tak czytam o wynikach Days Gone to jestem pewien na 99% że pierwszy tydzień na świecie to minimum 2 miliony.

 

A grasz w gierke czy tylko czytasz o wynikach sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
7 minut temu, YETI napisał:

Przynajmniej pisze na temat gry, w przeciwieństwie do ciebie. 

 

Yhm tak. Pisałem trzy posty na temat gry od premiery w których przekazywałem wrażenia nieodfanboja Sony. Andrzej jedyne co robi od czasu premiery w tym temacie to wpisy o sprzedaży, dlaczego go o to spytałem. Luzuj poślad.

Odnośnik do komentarza

Co jak co ale jestem w drugiej polowie gry i jest zajebiscie.

 

Na poczatku bylo "tylko" dobrze, ale historia mnie coraz bardziej wciaga, muzyka jest swietna, klimat wylewa sie z ekranu. A teraz jeszcze mialem niesamowita scenke ktora calkowicie przebila moje oczekiwania i wydarla sie troche ponad klisze.

 

Mowa o... spoilery, GRUBE, jak Deacon nie machal nozem po kamieniu nie otwierac:

 

 

spotkaniu Sary

 

Swietnie zagrane i napisane.

 

Myslalem ze bedzie jakies...

 

ojej znalazlem cie, cmok cmok, ckliwe gowno, a tutaj calkowite rozbicie jego oczekiwan

 

Mega.

 

7/10? No nie ma chuja. Dla graczy ktorzy uzywaja pelnej skali moze i tak, ale dla recenzentow gdzie tylko 8-9 oznacza dobra gre? No nie bardzo. :reggie:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ciągle nie mogę się przyzwyczaić do turlania pod R1 i tego menu kołowego. Dziwny jest też system osobnych portfeli w obozach, więc póki co wszystko idzie tam gdzie ulepszam motorek. 

Czy ulepszanie go pod kątem prowadzenia daje odczuwalny efekt? Bo póki co to trochę dziwnie mi się jeździ, jakby reagował z lekkim opóźnieniem na skręcanie (a gram nanowiutkim padzie). W sumie i tak kasy na nic innego tam nie wydam. 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Gram i gram i nie widać za bardzo progressu w fabule, zbierałem teraz lawende, kiedy coś się mocniej ruszy?

jakieś 15h dopiero pewnie

 

btw ogólnie dobre kabarety są z hordą, na razie spotkałem max taką grupke 100 frików, idziesz sobie spokojnie lasem a tu yeb zaraz zawracasz w drugą stronę i taka banda za tobą :D

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...