Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, benito82pl napisał:

No to mi się akurat podoba.  Niedawno zepsuła nam się frytkownica na olej i tak się zastanawiam czy w to iść  czy kupić zwykłą.  

 

Taka jest zdecydowanie bardziej wszechstronna niż tradycyjna. W zwykłej wlejesz olej i pasuje go wykorzystać w miarę szybko a tutaj rach ciach, przemyć i już gotowe. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, benito82pl napisał:

No to mi się akurat podoba.  Niedawno zepsuła nam się frytkownica na olej i tak się zastanawiam czy w to iść  czy kupić zwykłą.  

 

Zależy czego oczekujesz. Smak dań raczej nigdy nie będzie taki sam jak w normalnej frytkownicy, np. frytek jak maku nie zrobisz. Jako substytut piekarnika z termoobiegiem - tak, jako tradycyjnej frytkownicy - imo nie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak kozak noże, to tylko japońskie. Ja rok temu kupiłem takiego kozag skurwysyna.

Rok nie ostrzony i ciągle kosmicznie ostry. Mam jeszcze zamówionego z tej samej serii, ale z 13cm ostrzem. Niestety zanim jakiś dziadek go wykuje, to pewnie za pół roku z Japonia przyjedzie. Na ten nóż szefa kuchni czekałem 4 miesiące. W przyszłości może jeszcze kupię nóż do pieczywa, też z tej serii. Więcej mi nie trzeba. 

Ostrzałek jeszcze nie kupiłem, bo długo trzymają ostrość, ale też, takiego noża byle gównem nie naostrzysz. Trzeba specjalnej ostrzałki z kamienia syntetycznego o 3 stopniach gradacji. 

 

 

20221017_171252.jpg

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Przerabiał ktoś temat ostrzałek do noży kuchennych? Muszę się w coś zaopatrzeć. Po 4 miesiącach noże gerlach jeszcze się trzymają, ale jakieś ambition nadają się co najwyżej do krojenia masła.
 
Jakieś kozak noże też możecie polecić. Będę wiedział co wziąć jak tych nie odratuje.
 
 
Ostrzalka z IKEI za 20zł. Produkowana przez Fiskarsa. W kuchni daje radę i spokojnie sobie od czasu do czasu przejedziesz nożem i będzie git.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

Przerabiał ktoś temat ostrzałek do noży kuchennych? Muszę się w coś zaopatrzeć. Po 4 miesiącach noże gerlach jeszcze się trzymają, ale jakieś ambition nadają się co najwyżej do krojenia masła.

 

Jakieś kozak noże też możecie polecić. Będę wiedział co wziąć jak tych nie odratuje.

 

 

 

1 godzinę temu, Wooyek napisał:

Jak kozak noże, to tylko japońskie. Ja rok temu kupiłem takiego kozag skurwysyna.

Rok nie ostrzony i ciągle kosmicznie ostry. Mam jeszcze zamówionego z tej samej serii, ale z 13cm ostrzem. Niestety zanim jakiś dziadek go wykuje, to pewnie za pół roku z Japonia przyjedzie. Na ten nóż szefa kuchni czekałem 4 miesiące. W przyszłości może jeszcze kupię nóż do pieczywa, też z tej serii. Więcej mi nie trzeba. 

Ostrzałek jeszcze nie kupiłem, bo długo trzymają ostrość, ale też, takiego noża byle gównem nie naostrzysz. Trzeba specjalnej ostrzałki z kamienia syntetycznego o 3 stopniach gradacji. 

 

 

20221017_171252.jpg

Polecam noże japońskie, nic innego nie używam. Do ostrzenia stosuję tylko kamienie wodne. No i fajnie można się wychillować przy takim ostrzeniu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:
2 godziny temu, D.B. Cooper napisał:
Przerabiał ktoś temat ostrzałek do noży kuchennych? Muszę się w coś zaopatrzeć. Po 4 miesiącach noże gerlach jeszcze się trzymają, ale jakieś ambition nadają się co najwyżej do krojenia masła.
 
Jakieś kozak noże też możecie polecić. Będę wiedział co wziąć jak tych nie odratuje.
 
 

Ostrzalka z IKEI za 20zł. Produkowana przez Fiskarsa. W kuchni daje radę i spokojnie sobie od czasu do czasu przejedziesz nożem i będzie git.

Skoro coś tak taniego zdaje egzamin, to chyba w nic lepszego póki co nie będę inwestować.

Odnośnik do komentarza

Może nie AGD, ale pytanie o elektrykę - jak się nazywają "fachowo" przejściówki do gniazdka elektrycznego, które pozwalają włożyć wtyczkę od boku (a nie tylko z góry i dołu, poza gniazdkiem może mieć jeszcze USB)? Kiedyś tego szukałem na amazonie i znalazłem konkretny model, a teraz za cholerę tego nie mogę znaleźć, wpisuję "przejściówka gniazdka 90 stopni, boczne gniazdko" etc. pokazuje mi same różne USB, HDMI i inne.

image.png.a974de3ddf35723a67b803fae38bb6bf.png

O taki pierdolnik chcę, bo w ciasnych miejscach (np. za łóżkiem) nie mogę podpiąć telefonu do ładowania z racji ciasnoty.

Odnośnik do komentarza

Prawie, ale tak niezupełnie do końca na tej liście to widzę - w sumie to jest najbliższe temu, co myślałem (bo ma z dwóch stron jeszcze sloty, ale szukam po bokach - lewo prawi, nie góra dół).

Rozgałęźnik do gniazdka biały 3x Z-1 Rum Lux

 

 

 

Wiem, ze jakiś "magic cube" czy inne gówno kiedyś znalazłem, co miało jeszcze sloty USB, gniazdka miało po bokach, wtedy idealnie mogę ładowarkę czy inny kabel wsunąć za kanapą. No nic, będę przeglądał.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Red_ napisał:

Prawie, ale tak niezupełnie do końca na tej liście to widzę - w sumie to jest najbliższe temu, co myślałem (bo ma z dwóch stron jeszcze sloty).

Rozgałęźnik do gniazdka biały 3x Z-1 Rum Lux

 

 

 

Wiem, ze jakiś "magic cube" czy inne gówno kiedyś znalazłem, co miało jeszcze sloty USB, gniazdka miało po bokach, wtedy idealnie mogę ładowarkę czy inny kabel wsunąć za kanapą. No nic, będę przeglądał.

Słowo klucz to "trójnik". Kolega chyba po historii :D

p.s. Przepraszam, widzę wyżej że raczej jakieś ASP

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.10.2022 o 15:29, Wooyek napisał:

Złodziejka, mam taki co mogę wkręcić zamiast żarówki w piwnicy i prądzik na koszt lokatorów. :nosacz3:

 

Milion rodzajów tego jest na allegro. 

 

https://allegro.pl/listing?string=rozgałęźnik gniazdka

Też mam coś takiego do wkręcania zamiast żarówki ale u mnie w piwnicy dziadostwo nie chciało zasilać czegoś tam już nie pamiętam. Wadliwy egzemplarz czy coś związanego z 12/24V?

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mitra napisał:

Też mam coś takiego do wkręcania zamiast żarówki ale u mnie w piwnicy dziadostwo nie chciało zasilać czegoś tam już nie pamiętam. Wadliwy egzemplarz czy coś związanego z 12/24V?

 

Założyłbym że egzemplarz wadliwy, ale elektryk ze mnie żaden, więc chuj wie co tam masz pokombinowane, że nie działa. 

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obczaj Wajnerty gdzieś lokalnie w sklepach. Na zamówienie pewno teraz 1-2 miechy czekania, ale często są na ekspozycjach. Mega wygodne i jest na tyle dużo różnych, że dopasujesz pod siebie. Ja mam Orlando i jestem bardzo zadowolony. I do okazjonalnego spania i do oglądania tv i do granka. 

 

17 minut temu, krupek napisał:

Obczajałem, mam też na oki Eskilstuna. W przyszłym tygodniu podjadę obczaić, czy są wygodne do siedzenia, bo do spania będą tylko dla gości. Generalnie, zależy mi na tym, żeby było wygodnie do grania, oglądania filmów i odpoczywania.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krupek said:

Obczajałem, mam też na oki Eskilstuna. W przyszłym tygodniu podjadę obczaić, czy są wygodne do siedzenia, bo do spania będą tylko dla gości. Generalnie, zależy mi na tym, żeby było wygodnie do grania, oglądania filmów i odpoczywania.

Friheten spełnia swoją rolę, przy czym nie da się ukryć jego dość budżetowego charakteru. Takie typowe wyposażenie pierwszego mieszkania, zaraz obok obowiązkowego stolika Lack. Ale jeśli kanapa ma być używana regularnie, a dopłata nie jest problemem, można dołożyć do wyższego modelu, jeśli na żywo wyda się wygodniejszy albo ładniejszy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...