Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Nadrobiłem niedawno Squid Game (lepiej późno niż wcale) i w sumie dawno nie miałem tak mieszanych uczuć względem serialu. Z jednej strony intrygująca opowieść o naturze ludzkiej w skrajnych sytuacjach, fajnie poprowadzona i nawet zmuszająca do jakiejś tam refleksji, do tego top pod względem realizacji (zdjęcia, scenografia, to charakterystyczne, przejaskrawione koreańskie aktorstwo też ma swój urok), ale z drugiej strony sporo wątpliwych zbiegów okoliczności, twist na samym końcu też raczej niepotrzebny, udziwniający jeszcze historię, ponadto poziom brutalności moim zdaniem przesadzony i sprawiający momentami aż groteskowe wrażenie. 

Z jednej strony przykuło mnie to do ekranu na długie posiedzenia, a z drugiej wydaje mi się, że można to było zrobić lepiej. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Polecam War Dogs z 2016 o handlu bronią. Kilkuletni film Todda Phillipsa, ale jakoś wcześniej o nim nie słyszałem. Trafiłem przypadkowo na Filmwebie i pokazało, że jest na Netflixie, bo tam akurat nigdy mi się nie wyświetliło. Na głównej ostatnio promuje nowy shit i oklepane klasyki. Netflixa trzeba porządnie przekopywać, żeby znajdować takie perełki.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2023 o 00:54, Shen napisał:

Kumpela mnie namówiła na teleturniej z napakowanymi Koreańczykami, nawet wciąga

Dzisiaj finał :tokar: pewnie wygra

Spoiler

saneczkarz, yebaniutki zażył chyba serum superżołnierza

Ten montaż i cięcia przyprawiają o ból głowy, momentami mam wrażenie, że to jest wszystko ustawione (przechodzą Ci najbardziej hajpowani od początku), ale i tak się przyjemnie ogląda. Podoba mi się ten szacunek Koreańczyków do swoich przeciwników, wyobraźcie sobie teraz taką samą wersję w wydaniu US, ilość guwna i trash talku wybijałaby poza skalę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, mcp napisał:

Dzisiaj finał :tokar: pewnie wygra

  Ukryj zawartość

saneczkarz, yebaniutki zażył chyba serum superżołnierza

Ten montaż i cięcia przyprawiają o ból głowy, momentami mam wrażenie, że to jest wszystko ustawione (przechodzą Ci najbardziej hajpowani od początku), ale i tak się przyjemnie ogląda. Podoba mi się ten szacunek Koreańczyków do swoich przeciwników, wyobraźcie sobie teraz taką samą wersję w wydaniu US, ilość guwna i trash talku wybijałaby poza skalę.

Ja już po finale, po moście i statku oczekiwałem pierdolnięcia w finale, a dostaliśmy konkurencje z lekcji wf :bella:

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Sedrak napisał:

Ja w ogóle F1 się nie interesuje, ale ten program to ogień po całości 

Zawsze mnie ciekawiło, jaki jest odbiór tego serialu przez osoby nie śledzące F1. Dla osób oglądających F1, jest to jakieś przypomnienie sezonu chociaż bardzo chaotyczne, można wychwycić sporo ciekawych smaczków, tekstów i zakulisowych rozmów, jednak cała narracja danego odcinka z dogrywanymi komentarzami czy cytatami wyciągniętymi z innych momentów ustawiana jest pod to co sobie scenarzysta założył.

Z dokumentem nie ma to za wiele wspólnego, bo całość jest mocno wyreżyserowana, natomiast montaż jest super i ogląda się świetnie.

Odnośnik do komentarza
On 2/27/2023 at 9:38 AM, YETI said:

Trzeba będzie zobaczyć, premiera 8.03.

 

 


weszły 3 części. Bardzo ciekawy film, skłania do refleksji ile jeszcze jest kolejnych teori spiskowych i czy kiedykolwiek za naszego życia o ile w ogóle poznamy prawdę. Jest to też pewnie woda na myłn dla wszelkich wielbicieli teorii spiskjowych nie mniej nie da się przejść obopjetnie obok.

Odnośnik do komentarza

To co robi ta pseudo platforma przechodzi ludzkie pojęcie. Ostatnio małżonka chciała obejrzeć film "Mamy tutaj ducha" oglądam i co ? Nosz kurwa przecież to jest jakieś rasitowskie gułano że hej. Minimum dwa razy pada hasło "białasy" z ust czarnego obywatela. Rozumiem że według GEJlixa to teraz w drugą stronę rasizm jest ok ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...