Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Troll całkiem niezły, takie 6/10, wciągnąłem na jednym posiedzeniu. Minus to główna bohaterka, która wkurwia przez pierwsze 20 minut (scena na tajnej naradzie to szczyt tego, na szczęście potem nagle wszystko jest OK), no i efekty były dobre, design trolla również.

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem 3 odcinki Wednesday. No całkiem spoko, ale chyba nie dla mnie. Jakoś nie czuję tych nastoletnich dramatów, chociaż współlokatorka Wednesday nadaje temu wszystkiego trochę życia.

 

W dniu 28.11.2022 o 11:26, Pupcio napisał:

Ale oglądało się przyjemnie, tylko niech skleją pizde z tym patriarchatem, matko bosko częstochosko

Apogeum to scena z pszczelarzem, który cieszy mordę, że w ulu nie ma patriarchatu, no ja nie mogę. :kekw: Netflix naprawdę nie potrafi się opanować.

Edytowane przez Wojtq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie Wednesday mi się bardziej podobało niż Sabrina. No, ale Sabriny wyszło parę sezonów i zobaczymy co tutaj będzie dalej czy nie zjebia. W Sabrinie teen highschool wjechał w drugim sezonie chyba na pełnej plus parę bzdur lgbt. Tutaj mamy od razu dramy szkolne, ale według mnie lepiej one wypadają i klimat fajniejszy. Sabrina po pierwszym epie robiła się na coś mocniejszego a wyszło jak wyszło. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Glass Onion - czyli druga cześć bardzo udanego "Knives Out". Film zdecydowanie zrobiony z pomysłem, wszystkie elementy intrygi ładnie się ze sobą wiążą, a oczekiwania widza są stale podważane, ale nie siadło mi tak dobrze jak jedynka. Wolałem posępne otoczenie tamtego domu od wystawionej na widok hacjendy miliardera, podobnie jak tamtejsi bohaterowie na czele z Anią de Armas bardziej trafili w mój gust. Craig w roli Blanca nadal sprawdza się świetnie i miło patrzeć jak bawi się tą postacią. Uwagę również zwraca Janelle Monáe, która ma świetne wprowadzenie.  Ogólnie rzecz biorąc jest to kontynuacja, która nie odgrzewa znanych motywów, stale szuka ciekawych rozwiązań i można mile spędzić z nią czas.

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Glass Onion - przed chwilą skończyłem, porównując do jedynki to jest jakaś przepaść, ten sam reżyser ale tutaj zdecydowanie NIE.
Akcja rozkręca się dopiero w połowie, powolne tempo takie o niczym, zabójca strasznie przewidywalny, intryga złożona tak na siłe, troche jak jakaś komedia. Po ocenach w internecie oczekiwania był zdecydowanie wyższe!

Bardzo słaba kontynuacja, 6+/10 i tak hojnie ze względu tylko na obsade

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Glass Onion - opinię mam podobną jak @FanekNiby jest klimacik, fajni aktorzy (Janelle błyszczy), jest sporo wodzenia za nos, ale jakaś ta intryga grubymi nićmi szyta. Ktoś średnio ogarnięty już w połowie (po głównym plot twiście) ogarnie w większości ciąg dalszy. To byłaby historia na odcinek jakiegoś procedurala a nie na wysokobudżetowy film. 6/10 bo jednak w miarę czas zleciał bez krindżu. 

Odnośnik do komentarza

Poza koncowka z rozbijaniem szkla to moglo byc. Doceniam za brak woke go.wna, chociaz chyba poznalismy preferencje detektywa (czemu? nie wiem). Film troche miejscami lekko rozwleczony, ale jak na obecne standardy filmowe to ogladalo mi sie go wyjatkowo dobrze. Mozna zawiesic oko na czarnej murzynce a i przyglup ze straznikow ma tu swoje  "normalne" momenty. 7/10.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jak już narzekamy to i ja się wtrącę - miałem dylemat czy o tym pisać, ale napiszę, bo to jakby narzekać na to, że np. w komedii jest dużo komedii. Siadając do tego filmu miałem oczekiwania, że będzie mnie zaskakiwać, wodził za nos i wszystko okaże się inne, niż początkowo się wydawało. I gdy natrafiałem na kolejne zwroty akcji, to tak naprawdę nie byłem szczególnie zaskoczony. Zresztą jak napisał @Rudiok, szybko idzie się połapać jak to mniej więcej się rozwiąże, szczególnie po scenie:

Spoiler

z podmianą szklanek.

I nie wiem czy mogę mieć zarzut do filmu, który w zamierzeniu chce zaskakiwać, że chce być zaskakujący i koniec końców nie daje jakiejś szczególnej satysfakcji. W pierwszej części zagrało to znacznie lepiej, chyba przez ciekawszą zgraję bohaterów.

Wolałem jednak nie narzekać w moim pierwszym poście, bo uznałem, że może znów szukam dziury w całym.

 

Ale i tak podtrzymuję, że był to przyjemny seans. O ile jednak Knives Out było w mojej topce filmów z 2019 roku, to Glass Onion jest daleko poza nią na 2022.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...