Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że w czym problem jest jeśli chodzi o wykończenie? Szpachlowanie, malowanie, czy położonenie kilkunastu metrów płytek? To jest dla mnie chwila moment akurat bo mam to za darmo w rodzinie. Umeblowanie może kosztować to fakt ale ogólnielnie to z tego mieszkania zabieram wszystkie meble, więc na razie mam to co potrzebuje, a kiedyś sobie będę urządzać pokój po pokoju według żony widzimisię. Mieszkanie kupiłem 4 lata temu, a większość mebli to wymieniłem w sumie dopiero rok temu, jak szafy modułowe, które dopasuje do każdego pomieszczenia, czy duże łóżko i meble dziecięce, więc to wszystko od razu będzie stało w nowym domu bo jest świeże.

Odnośnik do komentarza

Z 62 metrów umeblujesz 200? Z kuchni meble na wymiar weźmiesz z mieszkania i tam wstawisz? Czy kupisz stół a chleb będziesz kroił na podłodze.

 

Nie wiem pachnie mi tu jakiś szybkim odpałem i brakiem racjonalnego myślenia. Do tego w co drugim poście widzę "żona wymyśliła/myśli/zadecydowała". 

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

A co jest złego w wykończeniu parteru a piętro kiedyś tam? No chyba ,że mówimy o domku o metrażu łącznym parteru z piętrem 120m2. Co też jest trochę oszukane, pomieszczenia ze skosami nie są ustawne. 

 

 


W huuu złych rzeczy. Kurz, pył, smród, hałas w całym domu. Mam kilku znajomych budowlańców (w tym teścia) i oni zawsze odradzają taki wariant. Jak robić to wsio od razu (instalacje, podłogi, tynki, ogrzewanie itp.). Najwyżej umeblować i wyposażyć jak będzie trzeba. 
Patrząc na swój dom to nie wyobrażam sobie (choćby na dzieci i różne pyły/smrody), że na dole mieszkamy a na gorze szpachle, malowanie, instalacje itp nam robią. Nie mówię, że się nie da, ale jest to mega uciążliwe.

 

Wracając jeszcze do zabierania czasu przez dom. Działka to jest masakrator czasowy. Potem dochodzi koleiny wydatek czyli ekipa do ogrodu. Jak chcesz robić sam to trzeba zrezygnować z jakiś własnych przyjemności. Nie sram czasem + nie lubię grzebać w ziemi, więc u mnie wybór był prosty, ale kasa niestety na to idzie . 
 

@_Red_ co do małych przedsionków w domu to nie przejmuj się. Wtedy grasz w piłkę z synem na działce albo na podjedzie, a w salonie 50-70 m2 w deszcze z mniejszym możesz na rowerku jeździć:reggie:

Odnośnik do komentarza

Nie no panowie własnie wracam z oglądania domu.. za waszą radą myślę sobie obejrzę mniejszy. 130m z garażem, jakieś 110 użytkowej. Salon to ja mam większy w mieszkaniu.... Nie ma opcji wstawić tam kanapę, telewizor i stół z 6 krzesłami i mieć miejsce do zabawy z dzieckiem. Kurnik nie dom. Dziękuję bardzo za taki metraż.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, WisnieR napisał:

 

Garaż wliczony w metraż to jak mierzenie huia z kręgosłupem :D obejrzyj takie domy 130-150m2 faktycznej mieszkalnej powierzchni, taki na pewno wystarczy dla 4 osób, tutaj masz tak naprawdę 100 to szkoda czasu się w ogóle przenosić z 60kilku do 100, salon 30m z aneksem to rzeczywiście blokowa wielkość

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem każdy ma inne potrzeby, jak lubisz siedzieć w domu, mieć swój kąt, masz 2kę dzieci, a potencjalnie więcej to 160metrów domu to normalny dom bez żadnej rozpusty. Kwestia czy Ci się budżet zepnie, bo samo ogrzewanie takiego domu to 4kę musisz liczyć co najmniej czyli masz dodatkowe ponad 300zł na miesiąc do raty. 

Spytaj tylko czy flaszki zostaną w tej cenie xD śmieszne zdjęcie

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

No to ten który mnie od samego początku interesuje ma 205m z garażem tylko, że garaż ma 45m, to wychodzi 160m chałupy, a mnie tu z(pipi)ali po co mi taki wielki dom.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-przy-lesie-kolo-goleniowa-ID4bgjA.html

 

Kto normalny podaje metraż domu razem z garażem? Jakiś Janusz Kompleksów chyba. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, WisnieR napisał:
6 godzin temu, Rudiok napisał:
 
Kto normalny podaje metraż domu razem z garażem? Jakiś Janusz Kompleksów chyba. 

Każdy. Podajesz metraż użytkowy a garaż to też pomieszczenia użytkowe.

 

Niby tak, ale kurwa nie do końca, cytując klasyka. 

 

Ani w projektach budowlanych, ani w dokumentacji technicznej do banku, ani w wyliczeniach do średniej ceny za m2 np. w BGK nie podaje się powierzchni garażu i kotłowni. Podawanie całego metrażu razem z tymi dwoma pomieszczeniami to tak jak @Copperwspomniał jakaś moda albo Janusz dick move a'la mierzenie penisa razem z kręgosłupem. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, WisnieR napisał:

 

No to ten który mnie od samego początku interesuje ma 205m z garażem tylko, że garaż ma 45m, to wychodzi 160m chałupy, a mnie tu z(pipi)ali po co mi taki wielki dom.

 

 No ale to sam pisałeś, że 200m2, przecież nie będziemy tego dokładnie analizować.
Zresztą jak mi ktoś mówi ile m2 ma w domu to zakładam, że to bez garażu. Powierzchnię mieszkania też podaje się z piwnicą i komórką lokatorską?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że jeszcze oddzielnie nie każe za niego płacić. Jak pośrednicy co rozbijają cenę mieszkania + garaż + komórką, a i tak trzeba wszystko kupić. Cena w ogłoszenia niższa no i cena za M2, a że drobnym drukiem napisano ;)

 

A co do domu to moje marzenie takie 120-140 maks bungalow ( tylko i wyłącznie) + garaż, ale przy tych cenach działek mogę zapomnieć. No nic trzymam kciuki żeby Ci wyszlo!

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
 No ale to sam pisałeś, że 200m2, przecież nie będziemy tego dokładnie analizować.
Zresztą jak mi ktoś mówi ile m2 ma w domu to zakładam, że to bez garażu. Powierzchnię mieszkania też podaje się z piwnicą i komórką lokatorską?
 
 

Niektórzy developerzy podają powierzchnie mieszkania ze ścianami działowymi, to jest dopiero hit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...