Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rudiok napisał:

 

Kto normalny podaje metraż domu razem z garażem? Jakiś Janusz Kompleksów chyba. 

Szukając mieszkania często widziałem ogłoszenia w których metraż był liczony razem z balkonem, a czasem nawet z komórką, także ten.... ;)

Odnośnik do komentarza

Dlatego zrezygnowałem z mieszkania z rynku wtórnego, bo przeglądając ogłoszenia to jakaś patologia: brak jasnej komunikacji o rozkładzie pomieszczeń, co z garażem, brak sensownych zdjęć... Do tego ceny za nic nie zachęcające, bo większości przypadków i tak byłby potrzebny dodatkowy hajs na odświeżenie/przerobienie. U developera od razu dostałem dokładny metraż każdego pomieszczenia, a i w ogłoszeniu też otwarcie podawali przestrzeń użytkową.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Observer napisał:

 

Ah, bliźniak - wady mieszkania w bloku i wady mieszkania w domu w jednej promocyjnej cenie.

 

Ale też zalety.

Sam dół większy niż jego obecne mieszkanie, działka dla dzieci, spokój z parkowaniem i tylko 1 sąsiad obok, a nie 5-6 z każdej strony i ściany cienkie jak z papieru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
No to ten który mnie od samego początku interesuje ma 205m z garażem tylko, że garaż ma 45m, to wychodzi 160m chałupy, a mnie tu z(pipi)ali po co mi taki wielki dom.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-przy-lesie-kolo-goleniowa-ID4bgjA.html

Te skosy Ci odpowiadają? Dla mnie to wyglada źle, pod względem użytkowym jak i wizualnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

Ale też zalety.

Sam dół większy niż jego obecne mieszkanie, działka dla dzieci, spokój z parkowaniem i tylko 1 sąsiad obok, a nie 5-6 z każdej strony i ściany cienkie jak z papieru. 

 

 

 

To zależy. Mi się fartnęło i kupuje mieszkanie na ostatnim piętrze + na klatce mam tylko 1 mieszkanie w sąsiedztwie :obama:

Odnośnik do komentarza

160 m2 mam teraz w blizniaku ze swoim ogrodem. Cena byla super bo blisko 700 k - 5 minut do Wrocławia. Nie mam garażu ani bramy wjazdowej ale zrobię sobie sam tak jak całej ulicy sąsiadów chętnych. :twisted: Koszty są śmieszne a takie konstrukcje robi się fajnie i szybko. :cool: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, WisnieR napisał:

Z parterowych to w tej okolicy jest coś takiego:

 

https://www.otodom.pl/pl/oferta/nowy-dom-parterowy-w-standardzie-vip-ID4bzDf.html#487250f927

prawie 100k drożej, bez garażu czy nawet wiaty. 100m.

 

No tak średnio.

Ja na Twoim miejscu mimo wszystko bym "brał" te 200 m od którego zaczęła się dyskusja. Przecież wykończenie tego bliżniaka, albo wolnostojącego "VIP" zbliży Cię do tego 200m-do tego nerwy,użeranie się z ekipą itp.Rok temu szukaliśmy mieszkania 90m (mamy jedno dziecko i nie planujemy już więcej) a stanęło na mieszkaniu 140 m.Ani razu nie myślałem,że w 90 m miałbym mniejszy czynsz ,czy tańsze ogrzewanie.Większy dom to zazwyczaj większy salon,łazienki i kuchnia a to są zalety nie do przecenienia.Większy metraż wbrew pozorom łatwiej utrzymać w czystości, gdyż nie masz co chwilę przenoszenia gratów z miejsca na miejsce,lepiej sobie można rozplanować przechowywanie ubrań itp.

Nie wspomnę nawet o wartości takiej nieruchomości jako lokaty.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oglądałem wczoraj dwa bliźniaki w jednej miejscowości. No zakochałem się w obydwu choć ten drugi był lepszy bo, garaż który w pierwszym jest w bryle garażu, w drugim jest dostawiony z boku dzięki czemu mamy dodatkowy metraż w salonie i mały pokój na dole, a na górze 3 większe pokoje i mega duża łazienka zamiast 4 małych. W drugim też jest wolny ostatni segment na końcu ulicy gdzie nie ma już drogi więc działka zamiast 500m ma 800m. i nie jest tylko z tyłu ale też wychodzi przed dom i na cały bok domu gdzie normalnie szła by droga dalej. No fajnie fajnie ale potem w tym drugim zrobiłem test LTE Orange... 1Mb... Słaby zasięg. W tym pierwszym było 30-40Mb...

Internet tylko radiowy podobno jakiś kijowy z pingami 200ms i ciągłymi przerwami więc liczyłem na jakiś pakiet LTE 500gb, a tu problem z zasięgiem.

Uroki życia na wsi ale nie wyobram sobie życia bez dostępu do internetu o jakiejś minimalnej przepustowości. Nawet mobilnego.

Pierwszy:
https://www.otodom.pl/pl/oferta/energooszczedny-blizniak-15-min-od-szczecina-ID48JoL.html#5d3e0046b5
550k
Tutaj garaż w bryle ale też w stosunku do drugiego kilka rzeczy mniej jak brak rolet antywłamaniowych w cenie, brak ocieplenia dachu i wykończenia strychu płytami OSB ale to chyba groszowe sprawy żeby samemu zrobić. Za to z dodatków to ogrodzenie z 3 stron w cenie i dopiero wylany jest fundament więc mogę wprowadzać dowolne zmiany jak np. duże okno przesuwne w salonie na którym zależy żonie czy jakieś inne układy ścian działowych.

Kandydat numer dwa:
https://www.otodom.pl/pl/oferta/nowe-os-domkow-w-zabudowie-blizniaczej-grzedzice-ID3SH40.html
Cena już 580k a za ten z większą działka 600k
Tutaj już nie da się wprowadzić żadnych zmian w projekcie a okna są już kupione i nie ma szans na duże przesuwne okno w salonie. Te domy już mają mury i dach. Gość dodaje rolety antywłamaniowe i ocieplony strych z OSB na podłodze. Tutaj salon ma aż 40m jest dużo większy niż ten pierwszy. Ogólnie ten ma taki sam metraż jak ten pierwszy z garażem bo to podobno projekty tylko tu garaż wyciągnięty na zewnątrz.

Ten gość od drugiego to podobno spoko ziomek bo pojechaliśmy w ogóle na jego inne inwestycje już zakończone i jakaś młoda para nas normalnie wpuściła do siebie i pokazała cały dom jak wygląda po wykończeniu. Mówią że nie ma żadnych problemów jak coś się zepsuje albo się nie zgadza to dzwoni po ekipę i naprawiają. Dodatkowo nie dostali kredytu i mieli problemy to im pozwolił normlanej tam zamieszkać a oni po pół roku zapłacili za dom... WTF? xD

Odnośnik do komentarza

A idzie z tym żyć jakoś normalnie? Orange widzę oferuje 250GB limitu transferu max. Wydaje mi się że spokojnie wystarczy do oglądania Netflixa i ściągnięcia kilku patchy do gier miesięcznie.

Z resztą gadaliśmy z żoną i chyba weźmiemy ten pierwszy tańszy. 50 tysięcy mniej wychodzi ale jakoś tak jest w lepszej okolicy niż ten drugi przy samym polu. Mniejszy o te parę metrów, ale wciąż wystarczający, no i tam byśmy mogli spokojnie sobie na etapie budowy wszystko jeszcze dostosować pod siebie, jak te duże przesuwne okno w salonie co dla mnie jest must have w przypadku domu. W pokojach też są fajne duże okna które nam się bardziej podobają.

Strych sobie wykończe sam wełną i zrobię podłogę z OSB bo to nie problem żaden. Rolety antywłamaniowe jeszcze zobaczę ile mnie by wyszły.

No to trzeba chyba zacząć kombinować finanse.

Odnośnik do komentarza

Nie idzie i nawet nie mysl o tym necie, kupujac nielimitowana taryfe malym drukiem masz napisane ze jak przekroczysz 100gb to moga ci ograniczyc predkosc do 1mb i robia to zawsze. Ten internet od playa, orange czy cos tam jeszcze jest to najgorsze dziadostwo. Swoja droga slaba infrastruktura to nie tylko problem wsi, moj kolega na Warszewie przez lata mial maksymalnie 5mb bo wiecej nie mogla uciagnac u niego na ulicy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

 

A idzie z tym żyć jakoś normalnie? Orange widzę oferuje 250GB limitu transferu max. Wydaje mi się że spokojnie wystarczy do oglądania Netflixa i ściągnięcia kilku patchy do gier miesięcznie.

 

Nie znam się na tym jakoś specjalnie, ale nie wiem czy to nie mało. Coś mi się obiło, że odcinek serialu na Netflix w jakości UHD/HDR to ponad 10 giga. Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy?

 

1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Z resztą gadaliśmy z żoną i chyba weźmiemy ten pierwszy tańszy. 50 tysięcy mniej wychodzi ale jakoś tak jest w lepszej okolicy niż ten drugi przy samym polu. Mniejszy o te parę metrów, ale wciąż wystarczający,

Panie po mieszkaniu 64m2 na 4 osoby i to jeszcze z takimi zjebanymi sąsiadami to będzie przepaść in plus. Szkoda tylko że takie wypizgajewo, ale piszesz że Tobie nie przeszkadza to ok. Gorzej jak dzieci będą większa i wożenie szkoła, treningi, angielskie itp. 
Trzymam kciuki za pomyślną finalizację i poprawę komfortu życia:lapka: 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Nie znam się na tym jakoś specjalnie, ale nie wiem czy to nie mało. Coś mi się obiło, że odcinek serialu na Netflix w jakości UHD/HDR to ponad 10 giga. Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy? 

Film w uhd na Netflix to około 7-10 giga. Problem jest raczej taki że patche do gier dużo ważą + czasem się kupi cyfrówkę na promocji a te jak wiemy potrafią ważyć 50 ale i 10GB. Więc taki net z limitem np 200 czy 300 to średnia imo opcja. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.