Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak cofniesz sie postach do grudnia 2017 to zobaczysz ze jego wartosc raczej spadla. Jak dla mnie to na ten moment jest flauta i te ruchy o 1k nic nie wyrokuja. A prognozy sa rozne bo tak naprawde nikt nie wie co sie stanie. Jak bym trzymal sie z daleka, chyba ze masz czas i chcesz sie tym pobawic z niewielka kwota.

Edytowane przez Mejm
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zamiast się szczypać z akcjami grajcie longa na indeksach, buy the fucking dip znowu działa i na DAX robię parę stów tygodniowo.

 

Inna sprawa, że wciąż jestem kilkanaście tysi w plecy przez shortowanie rynku przed pandemią, której moje konto już niestety nie doczekało :D

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2020 o 21:52, krupek napisał:

Warto inwestować w bitcoina? Ostatnio trochę jego wartość wzrosła, choć prognozy są bardzo różne. Ktoś się bawił i poleci jakiś portfel?


Niedawno był halving i cena miała wystrzelić, a zdrożał tylko trochę, nikt nie wie ile to jest warte(prawie jak cd projekt xD), więc bitcoin to tylko i wyłącznie zabawa w spekulację, a nie inwestowanie

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Ktoś odklada hais w Prudentialu? Reklamuja sie gesto w tv, kumpel w to wszedl w horyzoncie 20 lat. Coś mi świta, że ktoś wspominal o tym kiedyś, @balon moze?

Ja tam kasy nie mam, ale mam ziomka co jest doradcą/ekspertem finansowym i też to chwali i niby sam tam odkłada. Jak chcesz mogę Ci dać namiar na niego. 

Jednak ja tam po sparzeniu się w Skandi/Vienne trzymam się z dala od wszelkich wynalazków. 

 

Odnośnik do komentarza

I to w odpowiednim temacie :sir: Zrob drugi konkurencyjny "Na co wydajesz hajs" xD

45 minut temu, SetoPL napisał:

Ja tam kasy nie mam, ale mam ziomka co jest doradcą/ekspertem finansowym i też to chwali i niby sam tam odkłada. Jak chcesz mogę Ci dać namiar na niego. 

Jednak ja tam po sparzeniu się w Skandi/Vienne trzymam się z dala od wszelkich wynalazków. 

 

Dzieki, namiarow na razie nie potrzebuję, chcialem przypomniec sobie kto to z forum polecał, chyba baloniusz. Ogólnie jestem sceptyczny na wszelkie programy na XX lat, ale mam mega parcie na eksperymenty finansowe, bo nie moge patrzec na 0.10% na koncie oszczednosciowym xd

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Moze. Bez ryzyka nie ma zabawy, stad mam zasadę, ze na dziwne inwestycje nie więcej niz ustalony % kapitału, drugie tyle na bezpieczne instrumenty, trzecie tyle zawsze pod ręką nawet na guwnoprocent, ale dostepne na zawołanie.

 

@MaZZeo co teraz jest godne polecenia z tych bezpiecznych? Banki to kpina, myslalem tez o obligacjach skarbowych korygowanych inflacja. To zawsze chociaż jakas marna podstawa % + inflacja, a i tak wyjdzie lepiej niz lokata.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No dajmy na to po 33% na kazdy z tych kawalkow tortu (ryzykowne, bezpieczne, superpłynne pod ręką). Jak ryzykować to 1/3 kasy na ten moment, a to i tak rozdzielone mam na papiery 3 firm, no przykro i dziwnie jakby wszystkie na raz sie zwinęły.

 

Wczesniej za to nie interesowalem się obligacjami, ale przy guwnolokatach brzmią nienajgorzej.

 

Chyba ze pytasz o oprocentowanie obligacji? Zalezy od oferty https://www.obligacjeskarbowe.pl/

 

Korygowane wiborem na razie sa bez sensu imo przy wiborze 0.28, ale inflacyjne może są sensowne, stad pytam tutejszych bankierow o opinię.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No ale to nie możesz nie zaglądać rok na wykres funduszu tylko reagować odpowiednio. Najlepiej zainwestować w coś w ramach tzw. parasola, gdzie w razie czego możesz zamienić jednostki uczestnictwa z jednego funduszu do drugiego (np. z mieszanego do obligacji ktory będzie bezpieczniejszy) bez prowizji i podatku 19%.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.