Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Zwłaszzcza że przy ostatnich zmiennościach łatwo o manipulacje z ich strony. Ostatnio pojawił się artykuł na jednej spółeczce dośc negatywny. Zaraz zarząd reagował u autora o zmiane lub usunięcie wpisów. Usuneli, więc inwestorzy pomyśleli że skoro jest taki nacisk to sytuacja w spółce jest odwrotna i zaczęli brać na potęge. Okazało się że jest jak było w artykule i zjazd na spółce z 210 PLN na 125 PLN w tydzień. 

 

Ja wierzę w papiery firm a nie zapewnienia. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Mejm napisał:

Jedna z rzeczy jakich nauczylo mnie inwestowanie to to, ze ostatnia osoba ktorej nalezy wierzyc to prezes spolki.

 

Wystarczy spojrzec na dochody za Q2 i Q3 czy tez porownac wyniki porownywalnych spolek by sie przekonac czy slowa prezesa sa w tym wypadku cos warte.

Zgodnie z moimi przewidywaniami MERC (+10 proc) zaczal dzis marsz pod roczne/Q4. Te pewnie zostana wydane 17 stycznia.

Edytowane przez Wilk_Zly
Odnośnik do komentarza

Jeszcze tydzień temu powiedzialbym, ze Idea Bank, bo darmowe konto,  prosta appka, relatywnie najmniej chujowe lokaty (i jasne reguły - jak jest lokata na "nowe srodki" to jasno wskazują ile miałeś w dniu x, a ile masz obecnie nadwyżki nowych pinionszkuf). Ale wlasnie nastapil jego upadek i natychmiastowe przejęcie przez Pekao. Dobrze, ze do BFG nie muszę wnioskowac, tylko nowy bank teraz trzyma te lokaty i wypłaci normalnie jak się skończą.

 

Tak władza robi porządki z Czarneckimi i innymi bogolami :frog:

Odnośnik do komentarza

Alior tez bedzie za free jak staly dochod bedzie na koncie co miesiac. To raczej standard oprocz pewnie zerujacych na dziadkach pko itp. Do tego masz cos na ksztalt perkow i mozesz z puli wybrac te ktore co pasuja ci najbardziej np. darmowe wyplaty z wszystkich automatow. Na stronie jest lista.

 

Niestety czasy all free przeminely.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.01.2021 o 08:18, krupek napisał:

W jakim banku opłaca się teraz utworzyć konto w celu trzymania części oszczędności? Głównie chodzi mi o niskie opłaty za prowadzenie i bankowość internetową bez udziwnień.

 

W żadnym - przy galopującej inflacji oraz tak słabej (i szybko deprecjonującej się) złotówce trzymanie pieniędzy na koncie jest irracjonalne. Jest to raczej moment na zaciąganie kredytów lub inwestowanie (akcje, krypto, nieruchomości lub w papiery wartościowe jeżeli się boisz agresywniej lokować środki). 

Mercator kontynuuje swój marsz pod wyniki. 

Odnośnik do komentarza

Wilk masz rację tylko co w sytuacji kiedy chcesz mieć dostęp do kasy? Wrzucisz w akcje i niech spadną w dół, a Ty potrzebujesz $$ to jest problem, bo nie każdy może poczekać na odbicie. Krypto to samo. Nieruchomości to trzeba mieć duża gotówkę i też wcale nie tak łatwo się ich pozbyć by nie stracić. Z tego tylko obligacje zostają w sumie, bo płacą chociaż te 1.5%.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w kupowaniu złotai srebra  inwestycyjnego (bulionówki)?Chodzi mi o sprawdzone sklepy wysyłkowe.Poczytałem komentarze pod niektórymi sklepami ogłaszającymi się na allegro i często jest sporo negatywów-przedłużone terminy wysyłki, rysy i nalot na monetach itp.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, teddy napisał:

Miałem umowę o pracę na czas określony wtedy to też powiedzieli że nie ma opcji ale firma mi zmienila szybko na czas nieokreślony i wtedy poszło już bez problemu.

Serio takie obostrzenia sa? Troche grubo.

 

Kalel a ty juz jakas robote znalazles? Bo kojarze, ze rozgladales sie za czyms w it ale bylo ciezko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...