Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Ukukuki napisał:

Też teraz brałem z tym ,że tylko na 5 lat i ING ma świetną ofertę w mojej ocenie. Oprocentowanie stałe na cały okres kredytu plus mogę go wcześniej spłacić bez żadnych okresów przejściowych. Jak na krótki kredyt to nie znalazłem bardziej korzystnej oferty. 

ING od zawsze miało dobra ofertę dla ludzi co mają minimum 20% własnego. Ja niestety miałem 10% i tak na prawdę tylko jeden bank, bo cała reszta to jakieś chore marzę chce.

3 godziny temu, Grabek napisał:

W tesle trza bylo ladowac xd w pol roku 400% :potter: co prawda juz korekta przyszla i z 960$ zrobilo sie 730$ xd

 

ja chyba wjezdzam w etfy z elegancka dywidenda, ale to dosc dlugofalowy plan xd szkoda ze sie ue w(pipi)la w zakup amerykanckich etf i trzeba bedzie kombinowac :( 

Spróbuj poszukać ETF z kontem IKE to jest dopiero wyczyn. Nie ma nic, a moim zdaniem IKE to najciekawszą opcja na emeryturę.bDla mnie spekulacja i wybieranie spółek to za dużo nerwów. 

Ale koniec końców olałem inwestowanie. Wolę nadplacac hipotekę. Mam pewnie 5% rocznie zarobione. 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Welna napisał:

Ubolewam nad tym, ze nie jestem takim krezusem gieldowym jak ty.

 

Jednoczesnie mam rozum i godnosc czlowieka , zeby nie pracowac za takie (pipi)owe.pieniadze jak ty

 

Pozdrawiam

 

nie trzeba być krezusem by wiedzieć, że lepiej nie dotykać spółek na których łapy trzymają pisowskie śmiecie

 

nie rozumiem też co ma do tego praca, no ale whatever

Odnośnik do komentarza

Polska giełda jest ogółem w mega dołku i inwestowanie na gpw w długim terminie na pewno da zarobić, ale inwestowanie w spółki skarbu państwa to jednak faktycznie trochę brak godności xd

 

Cdp swoją drogą po ostatnim rockecie ma c/z na poziomie 270 XD ludzie są po(pipi)eni

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Ukukuki napisał:

Też teraz brałem z tym ,że tylko na 5 lat i ING ma świetną ofertę w mojej ocenie. Oprocentowanie stałe na cały okres kredytu plus mogę go wcześniej spłacić bez żadnych okresów przejściowych. Jak na krótki kredyt to nie znalazłem bardziej korzystnej oferty. 

 

Ale i tak jest chujowy, tylko trochę mniej niż reszta, szkoda, że ilość banków, które oferują stałą stopę oprocentowania jest tak znikoma, jesteśmy jednym z ostatnich krajów w UE, w którym prawie 100% kredytów jest na zmiennej :|

 

Spoiler

Sam właśnie wziąłem ze stałymi, ale 10 lat (czyli 5 i aneks po 5 latach, od niedawna w PKO można nadpłacać bez dodatkowych kosztów, więc taki jest plan. Wybór na rynku był tylko między PKO i ING XDDD Ostatecznie u mnie PKO wygrało (o dziwo) delikatnie lepszą ofertą.

 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Grabek napisał:

ty no wlasnie po to etfa sie bierze zeby spolek nie musiec wybierac xd 

Nie zrozumiałeś mnie. Pisałem, że ciężko w Polsce o ETF z kontem IKE, a spekulacja chodziło mi o post kolegi gdzie wybiera akcję, że to nie dla mnie, bo szkoda mi czasu i nerwów na czytanie jakiś sprawozdań i inne takie.. Ja wolałbym długoterminowo. ETF np. na S&P500 czy nawet mWIG40 wrzucić siano i za 10-20 lat zebrać plony.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, _M_ napisał:

wiesz ze pracujac w PL przez pierwsze 6 miesiecy kazdego roku placisz na podatki?:bye2:

Chodziło ci pewnie o to, że pracując w PL średnio zarabiając masz tzw. Dzień Wolności Podatkowej, który mija w połowie roku i to symbol tego, że połowę oddajesz państwu. No, ale co mnie to? 

 

Zawsze możesz 50% oszczędności oddać państwu, a potem pozostałe 50% przepalić na bitcoinach  jeśli twoim marzeniem było zostać bezdomnym.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.