Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, SetoPL napisał:

Visa czy MasterCard?

Bez znaczenia. Ewentualnie jeśli masz w planach jakieś dalekie podróże, możesz sprawdzić czy w danym kraju nie ma preferencji do jednej czy drugiej. Osobiście więcej używałem Visy i nigdy nie miałem problemów.

Ważniejsze jest debit czy credit oraz czy premium czy zwykła.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mustang napisał:

Bez znaczenia. Ewentualnie jeśli masz w planach jakieś dalekie podróże, możesz sprawdzić czy w danym kraju nie ma preferencji do jednej czy drugiej. Osobiście więcej używałem Visy i nigdy nie miałem problemów.

Ważniejsze jest debit czy credit oraz czy premium czy zwykła.

Dzięki. Zwykła debetowa do bankomatu. A jeśli chodzi o ich programy lojalnościowego?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
16 godzin temu, funditto napisał:

Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa kredytu hipotecznego przy działalności na karcie podatkowej ? Jest na to jakaś szansa czy będzie ciężko ? 

Karta podatkowa? To jak ryczałt? Jeśli tak to masz maks dwa banki z tego jeden ma beznadziejną ofertę i bodaże biorą pod uwagę nie całość dochodu, a 80%. Jeśli jesteś z okolic Trójmiasta to mam kogoś kto by pomógł.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, funditto napisał:

Lepsza niż ryczałt, bo podatek jeszcze mniejszy. Jestem z lubuskiego 

Bardziej chodzi o sposób ewidencji przychodzów. Stamtąd niestety nikogo nie znam, więc nie pomogę, ale kolega wyżej dobrze piszę. Udaj się do kilku eksertów finansowych i zobacz co mają do zaoferowania. Oferta taka sama jak w banku. Tylko wybierz dobrego. Najlepiej poszukaj kogoś z polecenia wśród znajomych  albo z stron internetowych https://ktoryekspert.pl

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MichAelis napisał:

Sorry ze znowu sie przypi.erdole, ale oferta u doradców nie jest taka sama jak w banku. 

W 90% z jakimi się spotkałem klient dostawał równie dobrą ofertę. Wyjątki to kiedy sam pracuje w banku, bo często dla pracowników mają dużo lepsze oferty.  Swego czasu pośrednicy mieli widełki i zwiększali/zmiejszali prowizję za uruchomienie kredytu. Mówię oczywiście o kredytach hipotecznych w bankach komercyjnych. Ja brałem dwa kredyty z pomocą eksperta i za każdym razem miałem bardzo dobrą ofertę. A nawet gdybym miał wyższą prowizję to szczerze miałbym w to wy(pipi)ane, bo chłop zarobił na swoje. Miałem raz też, że dwóch pośredników dało inną ofertę tego samego banku klientowi, ale to już wynikało z braku wiedzy jedno z nich. Nie wiedzał, że weszła nowa promocyjna oferta.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MichAelis napisał:

Bo doradcy nie mogą negocjować marży tylko mają siatki, a w banku mogą. Dlatego z porównywarki wychodzi to samo. Ja kupe kasy oszczędziłem, już pomijam nadal wciskanie kart kredytowych.

Ja wziałem kartę kredytową, bo obniża marżę 0.15, a po roku można zrezygnować, więc moim zdaniem warto. Co do negocjacji to czasem nawet wynegocjowanie lepszej oferty nic nie da, bo w konkurencyjnym banku i tak dostaniesz lepszą ofertę.

 

44 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja tam widziałem zero wiedzy bo to samo znalazłem przez porównywarkę w necie ale i tak skorzystałem bo miałem po drodze. 

Zależy. Większość doradców to po prostu wyszukiwarka internetowa, ale są też tacy co na prawdę dużo robią. Tylko jest ich oczywiście mniejszość i trzeba dobrze sprawdzić, bo jakby nie było jest to decyzja na prawdopodobnie 30 lat(chociaż nie polecam na tyle. 20 lat najlepszy kompromis)

 

Jedyne co to (pipi)a nieszanuje ich za wciskanie polisolokat i innych gówien. Na to nigdy się nie dajcie. Co gorsze oni często sami w to wierzą, że to dobra oferta. A większego gówna w życiu nie widziałem.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Ale wciskanie KK jest już nielegalne. Oni po prostu uzależniają wzięcie karty i zawyżają cene. Dostałeś KK i marze jaka się należy. Doradca kazał mi brac KK mimo ze miałem już w tym banku (bo prowizja dla niego), a bank zaakceptował obecną.

Jak mówisz, są lepsi i gorsi doradcy.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tyle ze np. teraz jedna z najlepszych ofert hipotecznych ma mbank, który sam umawia Cie do konsultantów mfinanse, bo sam tego nie prowadzi.

Dużo się zmieniło MichAelis, obecnie różnice wynikaja z tego jaki masz wkład własny, ile pieniędzy na koncie, jakie przelewy dostajesz miesięcznie, są dokładnie sprecyzowane oferty pod danego klienta, nie ważne czy załatwisz to u pośrednika, który od razu sprawdzi Ci 3 banki, czy sam do nich pójdziesz bezpośrednio.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

W listopadzie brałem kredyt to uwierz mam sprawdzone info. Kumpel jest doradca i wyraźnie mowi ze maja siatki marz i tego nie przeskoczą, a w banku mogą. Wkład własny pieniądze itd. ma znaczenie, ale u doradcy wpadasz w siatkę  i tyle. Zresztą nie trzeba dużo myśleć, bank płaci im prowizje musi skądś tą kasę brać.

 

Mfinanse ma oferte wszystkich banków, to nie jest mbank

Odnośnik do komentarza

no ale mBank sam wysłał mnie do mfinanse, a maja najlepsza oferte obok ING teraz na rynku - wiec chcąc nie chcąc ide do zewnętrznego konsultanta (który oczywiście może mi porównać ofertę z innymi bankami). Nie wiem czy te siatki marz maja jakiekolwiek znaczenie jak nie jesteś klientem VIP,  tylko przeciętnym Kowalskim posiadającym maks 10-20% wkładu własnego po kredyt na 30 lat, by rata była jak najmniejsza... te oferty wszędzie są tak zbliozne do siebie (bank - konsultant), ze nawet nie ma o czym pisać. Bank z takimi osobami tez raczej za bardzo nie negocjuje - albo chcesz i bierzesz na ich warunkach, albo idź do innego.

 

 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.