Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wrzucone w IKE przez PKO w obligacje 10 letnie indeksowane inflacją w tym roku założone oraz w IKZE wrzucone w mBanku na giełdę, ale tutaj mocno się waham czy nie zrezygnować z IKZE i po prostu na samej giełdzie mieć kasę i pogodzić się ze startą 19%. Jednak czekanie do 65 roku życia jakoś mnie przeraża troche, a wyciągnięcie tego wcześniej może być bardzo bolesne.

 

Chociaż widziałem akcję Trading Jam Session gdzie chcą złożyć projekt usunięcia podatku belki, bo tak na prawdę odpowiada za 1% przychodów dla budżetu państwa, ale wiadomo i tak pewnie to u(pipi)ią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.07.2020 o 14:39, _Red_ napisał:

Ktoś odklada hais w Prudentialu? Reklamuja sie gesto w tv, kumpel w to wszedl w horyzoncie 20 lat. Coś mi świta, że ktoś wspominal o tym kiedyś, @balon moze?


No elo. Nie odkładam w żadnych funduszach itp. Dużo (dużo za dużo) siana w moczyłem w biz z 3 lata temu:sapek:

Obecnie jestem raczej na etapie wydawania niż oszczędzania:gayos:

Coś tam jest na koncie ale za mało na jakaś ziemię/mieszkanie, za dużo na dobre wczasy, więc żyje, wydaje na różne rzeczy (Lego, konsole, wyjazdy, thermomixy), piękne życie, bez kalkulacje i ciułania :banderas:

 Mam nadzieję, że za 2-3 lat w końcu będę mógł zainwestować w jakąś ziemię/mieszkanie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wlasna firma (i nie mówię o b2b a realnie etacie u kogoś) dala Ci nowego kopa do dzialania? Bo ja mam taki kryzys etatu, ze w końcu się zerzygam. Kilkanaście lat kołowrotka 8h na dzień i tylko czekać na 2 tyg je.banych wakacji w roku. I tak do śmierci :dafuq:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, _Red_ napisał:

Wlasna firma (i nie mówię o b2b a realnie etacie u kogoś) dala Ci nowego kopa do dzialania? Bo ja mam taki kryzys etatu, ze w końcu się zerzygam. Kilkanaście lat kołowrotka 8h na dzień i tylko czekać na 2 tyg je.banych wakacji w roku. I tak do śmierci :dafuq:


Nie, nie dała. Raczej mi więcej zabrała hehe (czas, oszczędności, life balance). Co mi dała to, że wiem że wolę etat i weekendy  oraz wieczory dla siebie i rodziny, a nie firmy/pracy. Czyli w sumie dużo mi to dało :) 

No ale ja raczej na poprzednie życie nie narzekałem (nawet działo się tu macz), jedynie chciałem się sprawdzić. Sprawdziłem i nie było tak super jak koledzy przedsiębiorcy opowiadali ;)  


Ja mam dużo hobby i zjadaczy czasu więc na brak atrakcji nigdy nie narzekałem. 

Edytowane przez balon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Mejm napisał:

Ja mam dzwine wrazenie, ze to byles ty tylko zapomniales xD

Na pewno nie, bo nigdy się tym (ani podobnymi) funduszem nie interesowalem xd

 

@balon czyli zawsze lepiej po drugiej stronie. Masz etat, to wkurza rutyna, masz wlasne przedsiębiorstwo to tęsknisz za weekendami. Myślę, gdzie jest zloty srodek. Może po prostu potrzebuje wakacji jak za studenta - 3 miesiace. Tylko co, zwalniac sie bez sensu, a potem szukac. Może uda się w przyszłym roku pogadać o bezplatnym urlopie na jakiś dluzszy czas, podreperować wypalenie i zniechecenie.

 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, balon napisał:


Nie, nie dała. Raczej mi więcej zabrała hehe (czas, oszczędności, life balance). Co mi dała to, że wiem że wolę etat i weekendy  oraz wieczory dla siebie i rodziny, a nie firmy/pracy. Czyli w sumie dużo mi to dało :) 

No ale ja raczej na poprzednie życie nie narzekałem (nawet działo się tu macz), jedynie chciałem się sprawdzić. Sprawdziłem i nie było tak super jak koledzy przedsiębiorcy opowiadali ;)  


Ja mam dużo hobby i zjadaczy czasu więc na brak atrakcji nigdy nie narzekałem. 

Odpuściłeś i wrociles na etat czy się irytujesz ale ciągniesz to dalej? W moim akurat przypadku to jest tak że bym się nie zamienił. 

Odnośnik do komentarza

U mnie dziewczyna prowadzi działalność jednoosobową jako architekt a ja mam etat. Z firmą jest tak ,że masz tyle ile pracujesz. A ja czasem w danym dniu nie mam co robić to po prostu jestem te 8h i coś tam na luzie się dokształcam czy rozwijam kompetencje miękkie ;d Plusem działalności dziewczyny jest to ,że ma dużo pracy i nie suszy mi głowy jak gram :kaz:

Zarabiamy podobnie z tym ,że ona na etacie jako architekt nie zarobi tyle co ja, a w moim zawodzie prowadzenie działalności jednoosobowej nie jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza

No i to też chyba jest tak, że jak architekt pójdzie pracować do biura architektonicznego to jednak będzie się trochę męczył, bo będzie realizował czyjeś wizje lub się do nich dostosowywał. Pracując na swoim, przynajmniej się spełnia.

 

Sam pracuję w biurze projektowym i dodatkowo na zlecenia w domu, ale akurat mam dosyć wolną rękę przy projektach. Pracując tylko na czyjeś polecenia, byłoby to trochę męczące i mało satysfakcjonujące.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.07.2020 o 18:24, MaZZeo napisał:

ja bym poszedł w fundusze, bo będziesz miał względną płynność z dostępem do środków. W zależności od apetytu na ryzyko powinieneś coś dobrać pod siebie bez problemu, zerknij na ofertę np. Investors.pl

Poczytalem dziś więcej na stronie tej firmy. Legitna jest wg Ciebie, czy lepiej nabywać jednostki przez któryś z banków?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Teraz świetną sprawą jest zabawa w deweloperkę, ale nie jakąś rozbudowaną, tylko max 2 domki jednorodzinne lub jeden blizniak na małej działce w miejscowości pod dużym miastem. Popyt na nieruchomości jest sam sku.rwysyn, a teraz ( przynajmniej w ZG) doszło do sytuacji, że sprzedając mieszkanie 3 pokojowe w mieście stać ludzi na zakup prostego, nowego domu w miejscowości oddalonej 10km od centrum. Niestety wadą tej zabawy jest dosyć duże poświecenie czasu i energii na wypracowanie kontaktów z podwykonawcami ( przynajmniej przy pierwszej inwestycji, później już idzie z górki)

U nas wygląda to tak: zakup działki ok 10ar = 100 000, budowa domku 250 000, cena rynkowa 500 000. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.07.2020 o 21:27, Pajda napisał:

Jakieś ciekawe typy? Korzystarz z jakiś grup na fb czy sam śledzisz ?  Znajomy podpiera się dn invest group i mimo mojej niechęci muszę przyznać,że zacnie wszystko mu poszło

 

Wciaz siedze okopany na Biomaximie, BiomedLublin oraz Mercatorze. Innoge puscilem po 15 zl. Prezes bawi sie EPSI manipulujac kursem. Nie ufam.

Z nowosci MedApp polecam. 

Glownie sledze i analizuje sam. Jestem tez na jednej grupie na Discordzie (!) oraz innej na FCB. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...