Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Na XTB są zagraniczne spółki, ale po tej bessie to rynki wschodzące będą górować, poczytaj sobie o migracji kapitału, na zmianę jest hossa na wschodzących i w usa, teraz była w usa i to sroga, także gpw aktualnie to nie są żadne śmieszki

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Copper napisał:

 

Pewnie jeszcze dołek będzie, ale trafienie w dołek to loteria, w dobre spółki na GPW można już spokojnie inwestować 

 

wymień dobre spółki na bananie, poza CD projektem

 

a przed decyzjami inwestycyjnymi polecam sie zapoznac

 

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/6-koszmarnych-bledow-jakie-inwestorzy-popelniaja-w-czasach-bessy,akcje,259945

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

 

wymień dobre spółki na bananie, poza CD projektem

 

a przed decyzjami inwestycyjnymi polecam sie zapoznac

 

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/6-koszmarnych-bledow-jakie-inwestorzy-popelniaja-w-czasach-bessy,akcje,259945

 

Dobre to pojęcie względne, aczkolwiek jestem pewien, że spółki takie jak PZU, Pekao czy KHGM po tym jak skończy się ten koronakryzys ostro wystrzelą, przy okazji PZU czy Pekao ciągle wypłaca dywidendy, a przy obecnych cenach akcji to będzie to około 10%, chociaż pewnie nie w tym roku ze względu na zaistniałą sytuację. Giełda w stanach nie może rosnąć w nieskończoność, nigdy tak nie było i teraz też tak nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Copper napisał:

 

Dobre to pojęcie względne, aczkolwiek jestem pewien, że spółki takie jak PZU, Pekao czy KHGM po tym jak skończy się ten koronakryzys ostro wystrzelą, przy okazji PZU czy Pekao ciągle wypłaca dywidendy, a przy obecnych cenach akcji to będzie to około 10%, chociaż pewnie nie w tym roku ze względu na zaistniałą sytuację. Giełda w stanach nie może rosnąć w nieskończoność, nigdy tak nie było i teraz też tak nie będzie. 

Zgadzam się z Tobą w każdym aspekcie. Jednak na kanale Veto były plotki, że w tym roku PZU nie wypłaci dywident to

Odnośnik do komentarza

Ja się nie spodziewam dywidend w tym roku i napisałem o tym w tym poście przecież :) Do końca roku(o ile się skończy ta zadyma co jest do wakacji) wszystko i tak pewnie będzie +20% także i tak lepiej niż dywidenda, oczywiście nie warto pakować teraz całego kapitału - kupować partiami i chodzić, obserwować, ćwiczyć nerwy jak przyjdą ewentualne spadki ;) 

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Copper napisał:

Ja się nie spodziewam dywidend w tym roku i napisałem o tym w tym poście przecież :) Do końca roku(o ile się skończy ta zadyma co jest do wakacji) wszystko i tak pewnie będzie +20% także i tak lepiej niż dywidenda, oczywiście nie warto pakować teraz całego kapitału - kupować partiami i chodzić, obserwować, ćwiczyć nerwy jak przyjdą ewentualne spadki ;) 

Ja właśnie myślałem żeby wrzucić. Ale powiedzmy mi co sądzicie o koniec IKZE np. mMakler?

Odnośnik do komentarza

Winszuję  pomysłu inwestowania w Chevrona czy Exxona w momencie, w którym na naszych oczach rynki ropy i gazu łupkowego idą na dno. A jeszcze go nie osiągnęły :).

 

Z pełnym szacunkiem dla kolegów, ale kupowanie spółek dywidendowych jest dość osobliwą strategią. Mi dywidendy generują dwie nieruchomości, które zakupiłem dzięki agresywnej grze na GPW :). I są na Bananie ciekawe spółki, @MaZZeo . Z naszej branży można wymienić 11B. Z innych sektorów w ostatnich miesiącach grałem chociażby OZE (np. Columbus) czy śmieciami (np. Geotrans). I ta branże mają w naszym kraju świetlaną przyszłość, niezależnie od obecnych turbulencji na świecie.

 

Dziś gros środków mam na koncie a na GPW tylko branżę medyczną. Gotówkę trzymam. W średnim terminie spróbuję odkupić CDR/11BIT (liczę na dalsze spadki). W dłuższym poszukam dalszych okazji na rynku nieruchomości.

Edytowane przez Wilk_Zly
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do 11 bit sie zgadam. Z branży medycznej za bardzo się nie orientuje obecnie, ale uczestniczyłem w IPO Celon Pharmy (chyba moje pierwsze duże zyski w życiu).

 

Niestety obawiam się że bessa przed nami dopiero, a teraz to dopiero pierwszy stopień tąpnięcia. I pociągnie też dobre spółki z dobrych branż. Dlatego ja sprzedałem wszystko póki co i obserwuje.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.04.2020 o 13:51, Copper napisał:

Z tego co się orientowałem to IKE lepiej wychodzi niż IKZE, na blogu Marcina Iwucia masz to dobrze rozpisane 

Dzięki Marcinow założyłem już konto IKE Obligacje w PKO B.P. Od dawna obserwuje blog i polecam z czystym sumieniem. Myślałem, żeby też na giełdzie trochę pograć i zastanawiałem się nad właśnie IKZE do tego celu. Tylko martwi mnie trochę, że trzeba do 65 roku życia trzymać i koniec końców 10% podatku zapłacić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jakby kogos interesowalo to KGHM zadnych kopalni pod nowa sola nie otworzy ( ruda na poziomie -2000 i więcej metrów) pomimo szumnych przechwałek, że niedługo ruszą prace, a pkp cargo dogadalo sie z chinczykami na transport zarcia ( powiązana kwestia to dostawcy wagonów do przewozów zywnosci, na ktore będzie zaporzebowanie)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...