Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, 943 Księżyce wbite, reszty mi się nie chce kupować, bo musiałbym wyfarmić ponad 5000 pieniążków. Niesamowita gra i platformówka, wszystko tutaj zagrało jak trzeba. Prawie 60 godzin mi to zajęło wszystko, raczej poziom trudności średni, chociaż przy dwóch ostatnich wiadomojakich planszach, byłem bliski rozkurwienia pada i wylewu (Breakdown Road i Vanishing Road, jak ja was nienawidzę!). Fajny ten Switch, teraz pora na ZELDUNIĘ :obama: 

Odnośnik do komentarza

Niech Was szlag! Odpychałem się rękami i nogami przed Marianem, chcąc zaczekać na jakieś promo pudełek i kupić z 30% rabatem. Od zeszłego roku pudła nie chciały tanieć (ostatnia obniżka na pudełko -30% była w zeszłym roku w kwietniu). Teraz jak na złość przez kwarantannę wszyscy się nagle na Switcha rzucili i Mariany schodzą w sklepach jak dzikie. Po przeczytaniu kolejnej porcji zachwytów w temacie nie wytrzymałem i zamiast rabatu -30% dopłaciłem 13% :facepalm:

Odnośnik do komentarza

Większość można od razu. Movment masz od razu cały ale trzeba go się samemu nauczyć. Niektóre ruchy w ogóle nie są objaśniane, a wymagane do niektórych księżyców. Taki piękny urok tego sztosa.

 

edit a no no. Cześć pojawi się po end game, ale te co widzisz to można od razu.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Hmmm to może ja źle pamiętam. 

Mi chodzi o to, że jak widzimy jakiś księżyc to można go zdobyć (wyjątek to te w portalach/obrazach, po 1 na lvl). Tak czy siak lepiej robić tak jak Rayos pisze. Czyszczenie księżyców po end game. Wtedy mamy tak naprawdę grę, po grze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą przyznam, że wstępne wrażenia są mocne i mówi to ktoś, kto nie jest zupełnie fanem platformówek a szczególnie platformówek 3D. Przejechałem się mocno na tym gatunku a jedynymi grami, które zrobiły na mnie wrażenie było Spyro 1 i 2 (na premierę) a szczególnie udanego 3D i moje personal best to Sonic Adventure na Dreamcast. Ten tytuł ceniłem szczególnie za różnorodność, za historię opowiedzianą z perspektyw mocno zróżnicowanych (8?) bohaterów. Dam Marianowi więcej czasu, żeby się przekonać czy pobije ten pułap. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Zdobyłem 880 księżyców i złoty balon, w sklepie mogę dokupić księżyce ale po co? W sumie mogę mieć 999? Coś to da czy tylko satysfakcję z maksymalnej ilości?
Ostatni poziom, o jezusku:obama:  pojawił się tez nowy obraz Browsera, pewnie będzie to ponowna walka z nim i jakiś true ending? Sama gra to sztos, miło spędzone 50 godzin.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Spontanicznie kupiłem sobie dzisiaj gierkę; co to jest za rozp*rdol już konsolę rozładowałem od 97% do 7% bez chwili przerwy gra złapała mnie za szyję i trzyma, dotarłem do tej planety z ludźmi i to mi się nie spodobało więc wróciłem na pierwszą. Czy to możliwe, że nie wszystkie pieniążki na tej planecie są od razu dostępne? Mam 47/50 i jestem prawie pewien że zajrzałem wszędzie... po zapaleniu wszystkich latarni coś się wydarzy co? Czuję, że takich pytań ten tytuł będzie miał bez liku i rzeczy do zrobienia. Widzę księżyce i nie wiem jak je złapać. To jest magiczny świat.

Odnośnik do komentarza

250 księżyców wczoraj zaliczone. Znalazłem trzy ostatnie pieniążki w cap kingdom, wleciałem do miniplanszy z trucizną a Cappy mi podpowiada, że być może tutaj znajdę purpurowe monety. I dodatkowy księżyc. Super. Postanowiłem nie zaglądać do żadnych poradników bo tylko raz, mogę w tę grę zagrać pierwszy raz, potem będzie tylko drugi i trzeci. Zauważyłem Peach w cap kingdom i powiedziała mi gdzie ją znaleźć w cascade kingdom a tam powiedziała mi, że chce zobaczyć pustynne ruiny ale przez godzinę jej nie mogłem spotkać w sand kingdom, a nie idę w dalsze krainy póki nie pogadamy. SMO - raj dla zbieraczy bo „zawsze jest coś i wszędzie a jak nie to, to coś innego”

 

Lekcja cierpliwości zaserwowana przez wku*wiony The Broodals gang przyjęta z pokorą. Wspaniale spędzony czas, mam nadzieję że kiedyś powrócą.

 

Groźny rage quit zaliczony na ciemniejszej stronie. Wszystko zepsułem, sprawdziłem w google jak przejść tę część z tymi durnymi kolorowymi kolczatkami na platformach bo wydawało mi się to niemożliwe no i dowiedziałem się o skipie na tej latającej bestii przestworzy. To, plus przypadkowo kupione 10 księżyców w sklepie sprawia, że właśnie uruchamiam świeży stan gry a poprzedni z 513 księżycami już nie istnieje. Ale w sumie fajnie, teraz wiem co mam robić i kiedy iść dalej a kiedy nie, więc na spokojnie. Odyseja

Edytowane przez Ken Adams
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

80h / 872 power moony

Brakuje siatkówki x 100, dwóch wyścigów tych bałwanków w s-class, the darker side oraz jednej misji w dark side, tej co była wcześniej na skuterze, ze znikającą podłogą na p-switch. Pewnie zrobię dark i darker side (wszystko do kolorowych kolczatek na platformach mam opanowane, a jeszcze te tukany doprowadzają mnie do szału : ) może zrobię wyścigi ale nikt mnie nie zmusi do odbicia tej piłki 100 razy. NIKT.

 

O grze już tyle stron, nie będę się rozpisywał, należy jednak oddać królowi co mariańskie, tytuł gry do mnie dotarł parę dni temu. Nie ma lepszej nazwy na to, odyseja, proszę sobie wyobrazić, że nie istnieje internet, jak różnie wyglądałyby ścieżki graczy od poznania Cappy’ego <3 po poklepanie po ramieniu biednego Bowsera <3.

 

Oszukałem kilkanaście razy, nie wszystkie księżyce sam znalazłem, ale niektóre krainy mi nie podpasowały bym przemierzał je

top3 krain:

Sand Kingdom

Seaside Kingdom

Metro Kingdom,

 

Cóż więcej, będe wracał do tej gry.

 

 

 

1CD5CEED-3EDC-41E1-8165-777A80F528AF.jpeg

944C9ADC-C128-46AF-ACBE-4AA7EF650543.jpeg

9A040683-D508-4896-98B9-B4438F46246F.jpeg
 

e: coś mi się chyba pomyliło.

Cap Kingdom to najpiękniejsze królestwo.

Edytowane przez Ken Adams
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skakanka była dla mnie prawie tak zła, jak siatkówka. Rozkręca się szybciej, no ale kurna nadal jak się pomylisz to musisz zacząć od początku STO RAZY. To są dwa księżyce, których nie zrobiłem w tej grze, 500x trudniejsze od wszystkich innych (może poza darker side, które jednak też wymaga długiej koncentracji i nieznośnie długiego powtarzania w razie wtopy. No ale dużo bardziej znośnie niż bieganie za tą piłką...)

Odnośnik do komentarza

Ja prędko złapałem rytm w skakance. Gdy już wybrałem odpowiednie ujęcie kamery to poszło automatycznie, nawet lubię poskakać po fakcie gdy wpadam do new donk city, siatkówka natomiast odpada, nie umiem tego zrobić. Nie nauczyłem się też kontrolować: kul lawy, żab i dzięciołów czy tam tukanów. Nie polubiliśmy się.


Jedno z fajniejszych wspomnień, odnotuję, gdy latałem po wooded kingdom, ginę, głodny znikam w kuchni na tosty, wracam po 30 minutach a na ekranie poturbowany Mario z jednym sercem ledwo dyszy w ciemnym lesie... nie ubiorę tego w słowa ale to było coś. Nie wiem jak tam trafilem, przy drugim przejściu gry musiałem to wyszukać w internecie (pewnie zbierając nuty fikołkami ale nie mam pewności).

Walka w stylówce Dark Souls... to też wspaniałe wydarzenie.

W zasadzie to ciężko złapać oddech gdziekolwiek, dawno przeczytałem albo usłyszałem, że potykał się będę o księżyce i taka to „sztuczna bogata zawartość” odysei ale to nie tak. To nie tak. Tu prawie wszystko zagrało.

 

Z innej beczki zdumiewa mnie fakt, że odyseja nie pobierała aktualizacji przy uruchomieniu, wszystko było na cartridge’u... tłumaczę to sobie tak, że kupując grę w 2021 otrzymałem produkt wznowiony, bo to przecież niemożliwe... wydać tak wielki tytuł... jako gotowy w dzień premiery? Co?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...