Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Alez ta gra jest dobra!

 

Odkad kupilem Switcha, to gralem w gierki typu Dead Cells, Celeste, Hollow Knight czy Into The Breach, ale pomyslalem ze czas na jakiegos Mariana albo Zelde. Jak patrzylem filmiki na YT, to myslalem sobie ze nawet spoko, ale chyba bez rewelacji. Ale...

 

Jak to sie rusza! Jaka swietna fizyka w swiecie! Ile smaczkow! Jak Mario wchodzi w interakcje ze swiatem! :banderas:

 

Mega gierka, zeby sobie pograc bez jakiegos cisnienia na wyniki czy sie skupiac jak w Dead Cells :D  Zdecydowanie polecam sprawdzic jezeli ktos mial tak jak ja ze patrzyl na filmiki i myslal "meh, nie dla mnie" :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

15 minut z Marianem i człowiek od razu sobie przypomniał, że Nintendo umie w platformówki i kreatywność jak nikt inny. Przy pierwszym hincie o gestach spróbowałem już sam innych, no i Marian reaguje dokładnie tak jakbym tego chciał. Wszystko mega intuicyjne. Podoba mi się, że gra generuje zero stresu jeśli chce się po prostu popykać, ale żeby zdobyć wszystko trzeba się już namęczyć. Wydawało mi się, że zbierałem dużo księżyców na każdej mapie, po odkryciu listy okazało się, że zebrałem najwyżej 30%, nie wiem gdzie oni to pochowali :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po ponad dwóch miesiącach ukończyłem w 100% Odyssey, to była cudowna podróż, praktycznie każdy świat zawierał coś nowego i interesującego. Najlepsza przygoda Mario w 3D? Niestety, ale Galaxy 1 wciąż jest moim zdaniem najlepsze, Odyssey to wspaniała gra, ale:
- Trochę za dużo było powtarzalnych księżyców, nie każdy świat musiał mieć wyścigi Koopa czy zbieranie nut
- Soundtrack jest najsłabszy ze wszystkich przygód 3d, owszem, niektóre utwory są świetne (Piosenka Pauline) ale o większości już zapomniałem, a niektóre były fatalne (Bowser Kingdom)

Mój ranking gier Mario w 3D:
1. Galaxy 1
2. Odyssey
3. Sunshine
4. Galaxy 2
5. 64

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie trochę twój ranking, bo przecież SMG2 to był genialny sequel, więcej tego "samego". Jedynie wybór leveli był inny, niż w jedynce, ale chyba nie na tyle "gorszy", żeby nie dać dwójki zaraz za jedynką.

 

A odnośnie OST w Odyssey to ten kawałek uwielbiam:

 

 

Ja mam dylemat co do rankingu, z jednej strony najbardziej lubię Galaxy 1 i 2, a z drugiej to przy SM64 szczęka mi opadła w swoim czasie, najpierw gdy widziałem biegającego hydraulika w pełnym 3D w programie Escape, a później już u siebie. To była też pierwsza gra, w którą grałem na analogu, więc samo bezcelowe bieganie robiło. Po przeskoczeniu z PSXa, jeszcze wtedy bez pada z anologami. Tak że najlepsze jest SMG i SM64 :).

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2020 o 16:41, zdrowywariat napisał:

Dziwi mnie trochę twój ranking, bo przecież SMG2 to był genialny sequel, więcej tego "samego". Jedynie wybór leveli był inny, niż w jedynce, ale chyba nie na tyle "gorszy", żeby nie dać dwójki zaraz za jedynką.

.

Może to kwestia tego, że ograłem Galaxy 2 prawie zaraz po 1, ale moim zdaniem, wszystko w dwójce było gorsze, Rosaline zastąpił irytujacy Lubba, muzyka nie była tak dobra jak w jedynce.

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, metalcoola napisał:

Może to kwestia tego, że ograłem Galaxy 2 prawie zaraz po 1, ale moim zdaniem, wszystko w dwójce było gorsze, Rosaline zastąpił irytujaćy Lubba, muzyka nie była tak dobra jak w jedynce.

 

Spoko. Moim zdaniem jedynka była bardziej klimatyczna, dzięki hubowi i całej tej otoczce. I była pierwsza, a wiadomo, że pierwsza część robi zwykle lepsze wrażenie, gdy okazuje się mega sztosem. Sequel jest wtedy nie lada wyzwaniem. Dwójka za to miała jeszcze więcej pomysłów, power upów, bossów, no i Yoshiego w trzech wariantach. Moim zdaniem gameplayowo było lepiej, bardziej różnorodnie, ale tak jak mówisz jedynka była genialna pod każdym względem. Jednak nie wyobrażam sobie, by je rozdzielać w rankingu innym Mario :). Pozdrawiam.

 

edit: kupiłbym obie części w pełnej cenie jeszcze raz, gdyby wyszły na Switcha.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy da się ukończyć grę w 100% bez sterowania ruchowego? Jest dość fajna sprawa, ale kiedy wpiąłem joy-cony do gripa, Mario stał się jeszcze bardziej wysportowanym skurczysynem, no i precyzja wzrosła.

 

 

Pierwsza plansza, a ja cieszę gębę na głos, jak niesamowicie być gejnintendofagiem.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Rozi napisał:

Czy da się ukończyć grę w 100% bez sterowania ruchowego? Jest dość fajna sprawa, ale kiedy wpiąłem joy-cony do gripa, Mario stał się jeszcze bardziej wysportowanym skurczysynem, no i precyzja wzrosła.

 

 

Pierwsza plansza, a ja cieszę gębę na głos, jak niesamowicie być gejnintendofagiem.


Da się, ja tak przeszedłem. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...