Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Gierka taka, że jak wracasz po przerwie to nie musisz odtwarzać z notatek jaki przycisk wcisnąć, żeby zrobić coś co chcesz zrobić, tylko grasz

Gierka taka, że jak włączysz na chwilę, to od razu jesteś w niej jak u siebie i mija 800+ księżyców

trzy razy już to zrobiłem

Może za czwartym razem uda mi się zdobyć komplet gwiazdek, jak bozia da

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ukończone :obama: zebrane 520 księżyców, jeszcze chwilę pogram i poszukam reszty ale nie będę bawił się w zebranie wszystkich.

 

Absolutnie wykurwista gra, najlepsza platformówka w jaką grałem, poczułem się jak za dzieciaka 20 lat temu. Nawet oprawa graficzna jak na grę z 2017 wygląda dobrze, ta gra nie miała czego się wstydzić przy XO i PS4.

 

Na +

- mega miodny gameplay do którego do którego dobrze się wraca

- zróżnicowanie światów

- responsywność w sterowaniu Marianem 

- oprawa AV

- granie wieloma postaciami z ich zdolnościami robi robotę

- ilość sekretów i znajdziek i to jak musimy się do nich dostać :obama:

- 60fps 

- dobrze wyważony poziom trudności 

 

 

Na -

- dwa, trzy światy odbiegają od reszty i są słabe

- recykling bossów 

 

9+/10 

 

Dla mnie najlepsza gra na znicza, coś czuję że na start  znicza 2 dostaniemy kolejnego pełnoprawnego hydraulika.

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2023 o 22:43, Dahaka napisał:

crash lepszy xddddd weźcie go w kaftan

Crash to platformówka 2,5D najeżona pułapkami i z wyśrubowanym poziomem trudności.

 

SMO to collectathon, otwarte plansze, mnóstwo prostego i przyjemnego contentu.

 

Poważnie sądzisz, że nie ma ludzi, którzy woleliby to pierwsze?

 

Ja wolę SMO, ale bez jaj, Crash to bardziej trójwymiarowy meat boy, nie ma w ogóle co porównywać. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem główną oś fabularną Super Mario Odyssey. Jakbym miał podsumować jest to fajna, sympatyczna gra, według mnie taka 7/10. Mało gram w platformówki, więc myslałem, że będzie bardzo trudna dla mnie, więc jestem zdziwiony, bo okazała mi się bardzo łatwa. Całość przeszedłem w okolicach gdzieś 10 godzin, nie było jakichś trudnych momentów, żebym się zaciął. Większość bossów pokonałem za pierwszym razem (tak na marginesie - trochę mniej mogliby ich recyklingować). Świetne były motywy z przejściem z 3D w 2D. Natomiast miałem wrażenie, że gra polega bardziej na eksploracji i znajdowaniu tych księżyców - niż na przechodzeniu poziomów w klasycznym rozumieniu. Najlepiej się bawiłem, jak pojawiały się etapy w miare liniowe zmuszające do skakania po ruchomych platformach, walce z przeciwnikami itd. Najbardziej podobał mi się etap Donkey Kong City (nie analizowałem czy był liniowy, tak po prostu zapadł mi w pamięć ;)). Ogólnie było ok, ale następną grę z Mario jak będę kupował wezmę którąś z tych liniowych, bo wolę bardziej skondensowaną rozgrywkę. Tylko problem jest taki, że te gry 2D wydają się być za trudne, jak czytałem o Donkey Kongu Tropical Freeze, to ludzie narzekają, że jest bardzo trudna. Mam też Ori i jestem zablokowany w pewnym momencie, chociaż gram na...easy:facepalm: 

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...