Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiające ze co większy ex od sony zawsze jest marudzenie na coś. Dziwne że nikt tak nie psioczy jak wychodzą Assasiny czy Far Cry. Wyższy poziom trudność? Ależ proszę wpakować dwa razy więcej pestek. Naprawdę nie wiem co tu niektórymi kieruje. A to negowanie ND że oszukują i nie są wyznacznikami branży to już wgl xD) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Przecież far kraje czy asasyny są na forum yebane od dawna. 

 

A w kwestii exów to ja zawsze od nich wymagam więcej bo to są gry skierowane tylko na jedną platformę więc developer powinien dopieścić produkt jak najlepiej. Jeżeli potem gram w tytuł, który jakością odbiega nie tylko od innych exów, ale też dużej części multiplatform to coś poszło nie tak. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Bo rozmawiamy o TLOU w temacie o TLOU II i o tym jaki poziom techniczny prezentował po czym napisałeś:

 

13 minut temu, suteq napisał:

A w kwestii exów to ja zawsze od nich wymagam więcej bo to są gry skierowane tylko na jedną platformę więc developer powinien dopieścić produkt jak najlepiej. Jeżeli potem gram w tytuł, który jakością odbiega nie tylko od innych exów, ale też dużej części multiplatform to coś poszło nie tak. 

Czyli rozumiem to odnosi się do LittleBigPlanet?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Odnosiłem się do postu Szymka w kwestii psioczenia na konkretne gry ale moja wypowiedź odnosiła się ogólnie do exów (nie konkretnie tych na PS) co zresztą wyraźnie napisałem. Mogło to się odnosić do czego sobie tam chcesz, ale na pewno nie do TLOU bo jedyne co mi w tej grze przeszkadzało to słabsze AI względem obiecanek z prezentacji. Poza tym gierka jest tip top. :) 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pieski urozmaicą grę, bo po pierwsze nie będzie można kampić zbyt długo w jednym miejscu, a po drugie ciężko w nie trafić, już w RE2, choć były przez chwilę, napsuły mi krwi. Żeby gameplay był dobry to musi być świetny miks: miejscówek, adwersarzy i broni, a w TLOU było czym miksować, bo oprócz różnych rodzai adwersarzy ludzi byli też różni zarażeni, bo oprócz broni palnych i białych, były też na przykład cegły, czy koktajle i inne rzeczy do tworzenia. W drugiej części dojdą nowi zarażeni, pieski, na bank nowe bronie i rzeczy do tworzenia, a do tego na trailerze widać większych gości. Natomiast dzięki nowej umiejętności Ellie (wspinanie) będą bardziej rozbudowane i wielopoziomowe areny. Ja już w jedynce dobrze się bawiłem, uwielbiam skradanki, a w dwójce zapowiada się jeszcze więcej zabawy w kotka i myszkę. Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

czekaj czekaj, tutaj ktos nazywa gre-film gra generacji ?  tam tylko fabula i postacie robily (a wlasciwie, to nawyzyny wznosily sie tylko postacie).  cos co jest uwaga... charakterystyczne dla filmow a nie gier :P gameplay, czyli element kluczowy tego medium, jest dosc standardowy, a nawet sredni.

 

wiec nazywanie tlou gra generacji ze wzgledu na filmowe aspekty tego tytulu to faktycznie poziom yetiego, albo gorzej.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
6 minut temu, Pupcio napisał:

Nie lubisz rdr A w grze przy której do miasteczka billa musisz dupnąć z 5 monsterków żeby nie usnąć piszesz top top?! O ty c00rwa gnoju :[

Że niby ja nie lubię rdr? Pchasz się w gips za te oszczerstwa kolego. :[ 

Odnośnik do komentarza

Dla jednych tak, dla innych nie, co za różnica. Przeszedłem tyle razy, że nie zliczę, najlepsze co mnie spotkało w tamtej generacji i generalnie w życiu. Gameplay niby prosty ale po prostu wybornie podany, zwykle chodzenie przynosiło mi tony zabawy. Jest dużo błędów, zwłaszcza jak pozna się lepiej grę, ale i tak starcia są bardzo emocjonujące dla mnie, z dużą ilością animacji i momentów. Gra mojego życia? Jak najbardziej.

Na spoilery dwójki się trafiło, nie podobają mi się, ale pod względem rozgrywki będzie to pewnie rozwinięta powtórka, więc będzie wspaniale. Zobaczymy jak poradzą sobie z samym opowiadaniem historii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Andżej napisał:

czekaj czekaj, tutaj ktos nazywa gre-film gra generacji ?  tam tylko fabula i postacie robily (a wlasciwie, to nawyzyny wznosily sie tylko postacie).  cos co jest uwaga... charakterystyczne dla filmow a nie gier :P gameplay, czyli element kluczowy tego medium, jest dosc standardowy, a nawet sredni.

 

wiec nazywanie tlou gra generacji ze wzgledu na filmowe aspekty tego tytulu to faktycznie poziom yetiego, albo gorzej.

No i cała dyskusja. Masz swoją skrajna opinie i jeżeli ktoś się z nią nie zgadza to jest upośledzony. 

 

Dla mnie TLoU to jedna z gier generacji, bez dwóch zdań. Dla mnie numerem jeden, ramie w ramie stoją TLoU i RDR. W tej generacji na pierwszej pozycji stoi RDR II przebijając Wiedźmina 3.

 

Ale nie, TLoU nie jest osiągnięciem wybitnym w tamtej generacji. Bo Andrzej tak sądzi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Andżej napisał:

czekaj czekaj, tutaj ktos nazywa gre-film gra generacji ?  tam tylko fabula i postacie robily (a wlasciwie, to nawyzyny wznosily sie tylko postacie).  cos co jest uwaga... charakterystyczne dla filmow a nie gier :P gameplay, czyli element kluczowy tego medium, jest dosc standardowy, a nawet sredni.

 

wiec nazywanie tlou gra generacji ze wzgledu na filmowe aspekty tego tytulu to faktycznie poziom yetiego, albo gorzej.

Gunplay mi się za(pipi)iście podobał, chyba w żadnej grze tak nie czułem ciężaru broni jak w tlou. Jeszcze klimat kolego jakiego ze świecą szukać. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, suteq napisał:

Przecież far kraje czy asasyny są na forum yebane od dawna. 

 

Kojarzę ze przy premierze Origins były zachwyty :) sam dałem się nabrać np na opinie o fajnym systemie walki czy porównaniach do Wiedzmina no ale nie o tym

 

Niee wiem co bylo na materiale promującym a nie trafiło do gry. Może był jakiś konkretny powód o którym nie wiemy,  moze ściemniali xD 

Ale czy serio w jedynce jest słabe AI? No tu bym się klocil bo ich zachowania zmienia się w zależności od systuacji. Inaczej się zachowują jak chociażby usłyszą ze nie mamy ammo. Wychylając się za osłony mamy może pół sekundy zanim nas trafia (wyższe poziom). No ogólnie żadne koło na nowo nie odkryte ale jest wszystko żeby było realistycznie a na pewno nie gorzej niż w innych grach. 

A co do dwójki to chyba można być spojonym o AI bo już U4 pokazało (najwyższy poziom) że jeszcze je usprawnili. Wcale tak łatwo się nie skradalo...nawet w trawach :)

Trzeba też uczciwie powiedzieć ze obecnie chyba nie da rady zrobić gierki z zayebistym AI bo technologia  pewnie na to zbytnio nie pozwala (lub inne priorytety jak "graficzka") oraz byłaby pewnie średnio przyjemna dla masowego odbiorcy 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Figuś napisał:

Zależy jak dla kogo, u mnie jest w pierwszej 10 ale nie na pierwszym miejscu :sorry:

Dla większości. Ponad 250 nagród goty, kilka wyróżnień gry dekady, 95%, user score 9.1, gra która po pierwszej części odniosła ogromny suksce i stała się (prawdopodobnie) najważniejszym IP Sony. Jasne, że nie dla każdego TLoU zasługuje na 10, 9 czy 8, jeszcze taka gra nie powstała i nie powstanie, która zrobi równie dobrze wszystkim. Po prostu niektórzy nie potrafią pojąć, że są w znacznej mniejszości, a sami sądzą, że ich zdanie to prawda objawiona i tak ma być. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, - V - napisał:

No i cała dyskusja. Masz swoją skrajna opinie i jeżeli ktoś się z nią nie zgadza to jest upośledzony. 

 

Dla mnie TLoU to jedna z gier generacji, bez dwóch zdań. Dla mnie numerem jeden, ramie w ramie stoją TLoU i RDR. W tej generacji na pierwszej pozycji stoi RDR II przebijając Wiedźmina 3.

 

Ale nie, TLoU nie jest osiągnięciem wybitnym w tamtej generacji. Bo Andrzej tak sądzi. 

Sluchaj, mowie tutaj raczej o otoczce kultu, jaka zostala wytworzona wokol tlou przez zaslepionych ludzi patrzacych na te dobra gre przez rozowe okulary, widzacych w niej mesjasza nad mesjaszem. a tym czasem tak, to dobra gra ale tylko dobra, jedyne, co ja wyroznia to ponadprzecientna narracja jesli chodzi o branze. ale narracja nie robi z gier gotg, bo nie jest to element przewodni w tego typu rozrywce, a jest nim wlasnie gameplay. Nie mozna nazwac gra generacji czegos, czego najsilniejszym elementem jest element typowo filmowy.

 

dla troche bardziej trzezwo myslacych, polecam ten material ponizej. gosciu zasluguje na wiecej wyswietlen, bo dokonal swietnej analizy tego "mesjasza" kierujac sie zdrowym rozsadkiem. Analizy i konstruktywnej krytyki, jakie mozna przeprowadzic w przypadku doslownie kazdej produkcji. Ale jakims cudem, w przypadku TLOU jest to niedozwolone, zwlaszcza biorac pod uwage fale hejtu, jaka sie na niego wylala. A kolo poprostu strzela faktami, ktore jest w stanie dostrzec kazdy myslacy czlowiek
 

 

 

a co do bycia uposledzonym, to nie kierowalem tego bezposrednio do ciebie. Ale to chyba nie jest tajemnica, do kogo to bylo. Ta ameba juz od kilku lat kultywuje swoj rakowy wys.ryw na tym forum. pewnie juz dawno nikt nie bierze go na powaznie, a ja niepotrzebnie sie do niego odnioslem. Nawet chyba pamietam, jak go tam normalni ludzie uspokajali w temacie o tlou 1 po prezentacji pierwszego gameplayu, ze to wszystko na pokaz i ze mechanika zostanie okrojona, co bylo logiczne, ale nie dla niego. 7 lat pozniej sytuacja sie powtarza i ten sonybot znowu wystawia oltarzyki marketingowcom z ND, kwestionujac rzeczywistosc w jakiej zyja inni XD

 

 

a zeby bylo fair, V i zebys to ty mogl sie ze mnie posmiac w ramach rewanzu, to zdradze ci, ze gunplay z takiego U1 lub nawet Days Gone sprawial mi wiecej frajdy, niz ten z tlou.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Sluchaj, mowie tutaj raczej o otoczce kultu, jaka zostala wytworzona wokol tlou przez zaslepionych ludzi patrzacych na te dobra gre przez rozowe okulary, widzacych w niej mesjasza nad mesjaszem. a tym czasem tak, to dobra gra ale tylko dobra, jedyne, co ja wyroznia to ponadprzecientna narracja jesli chodzi o branze. ale narracja nie robi z gier gotg, bo nie jest to element przewodni w tego typu rozrywce, a jest nim wlasnie gameplay. Nie mozna nazwac gra generacji czegos, czego najsilniejszym elementem jest element typowo filmowy.

 

Twoim tokiem rozumowania każdemu jednemu, komu podoba się jakaś gra, można założyć różowe okulary, a że Tobie się nie podoba to inni je mają. Ta gra ma tyle zalet, że te kilka wad nic nie zmienia, tak samo jak w nowej Zeldzie, i gdy coś jest ponadprzeciętnie piękne to nie musi być doskonałe, bo jest ponad skalą. AI nie było złe, AI po prostu niczym się nie wyróżniało, wśród innych gier, ale wiele innych aspektów było zaje.... Sam design niszczył, porośnięte wszystko roślinnością, subtelnie pokazany zniszczony świat, a zarazem piękny. Jeśli chodzi o gameplay to dla mnie rządził, bo było czuć moc, gdy na przykład Joel rozwalał czyjś pusty dzban o stół.

Odnośnik do komentarza

Gore to było coś w tej grze.
Szkoda, że w multi wersja eu została ocenzurowana.
Co do AI dzisiejsze tytuły niczym się nie różnią od AI Tlou.
Ogrywałem nowe metro Lare, red dedy, cody, wolfeny itp te boty nadal prezentują ten sam poziom.
Zaraz mi ktoś napisze, że te gry nie mają takiego budżetu jaki ma ND i oni nie mogą sobie pozwolić na dobre AI xd.
Wcale się nie zdziwię jak AI bedzie na poziomie pierwszego Tlou
Przy gierkach AAA masz się dobrze bawić a jak szukasz jakiegoś wyzwania to odpalasz jakieś multi albo bladborny solsy jakieś gry dla wariatów.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Przy gierkach AAA masz się dobrze bawić a jak szukasz jakiegoś wyzwania to odpalasz jakieś multi albo bladborny solsy jakieś gry dla wariatów.

 

Nie chcę offtopować ale:

https://pl.ign.com/dark-souls-3/31494/news/dark-souls-sprzedaz-calej-serii-to-juz-ponad-27-mln-sztuk .

 

Dużo tych wariatów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...