Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w backlogu Vaporum kiedyś kupione w promo, nie ruszone nawet.

 

Undernauts z tego co oglądałem jakieś recenzje na youtube ma walki turowe wyglądające w taki sposób, że najpierw atakuje całe party np. 6 osób pod rząd, a dopiero później widać efekty. Wolałbym od razu widzieć rezultaty np. atakujesz jedną postacią i widzisz co się dzieje na przeciwniku. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

88 na Metacriticu? Brzmi jakby po 13 latach ktoś sportował Ghost Trick: Phantom Detective! Już w tym tygodniu gra będzie do ściągnięcia za 134 zł i nadal zbiera tak samo rewelacyjne opinie, jak w czasach DS-a.

 

Szczerze mówiąc, nie powiem wiele o tym, o co chodzi z kultem Ghost Trick. Nie byłem nigdy aż tak podjarany. Po prostu dla wielu osób to jest zarąbista historia i zarąbiste detektywistyczne zagadki, z zarąbistą muzyczką. Właściwie jedyna gra, jaką Shu Takumi zrobił w tym stuleciu, która nie nazywa się Phoenix Wright, często uważana jest za jego najlepsze dzieło. Mimo bardziej skomplikowanej niby konstrukcji, to nadal "zagadka", w której nie sposób się zaciąć, bardziej nastawiona na anime opowieść, ogólnie podobny tak naprawdę klimat do Phoenixa, z podobnym gromadzeniem wątków, by je ostatecznie wszystkie rozwiązać. Miła sprawa, że Capcom wrzuca ten nieco zapomniany klasyk na wszystkie nowe platformy.  Gra wiernie oddaje oryginał, poza odświeżeniem wyglądu i chyba dźwięku.

Odnośnik do komentarza

Jestem wielkim fanem gry Forgotton Anne, która miała bardzo cienkie recenzje. Samo platformowanie i zagadki są proste. Gra jest bardziej jak granie w anime. Pięknie wygląda i naprawdę ma fajną anime historię. 


Także The Missing: J.J. Macfield to strasznie przegapiona gra, jeśli ktoś lubi skrajne japońskie historie. Humor, ekstrema, niezbyt ciężkie platformowanie choć całkiem wciągające.

 

Little Nightmares to jedne z efektowniejszych graficznie gier na Switcha. Czasami trudno jest się kapnąć, co zrobić, po prostu dlatego że nie wiesz, co jest interaktywne, bo jak już wiesz, to gra jest bardzo prosta. Jako gra - IMO takie sobie, natomiast pomysły reżyserkie i wizualia robią wrażenie.

 

Never Alone to gra często porównywana do powyższych i ma wielu fanów, choć osobiście jakoś się nie wkręciłem. 

 

Night in the Woods jest czasem porównywane do platformerów 2D, ale nie jest jak Limbo, to już bardziej kompletnie gra narracyjna, z filmowego typu dialogami i tempem. Oczywiście rewelacyjna. 

 

Inmost to wyjątkowa gierka w nastrojowym piksel arcie w atmosferze horroru, historia zapadnie wielu osobom w pamięć, choć jest bardzo specyficzna i nierówna. Sama gierka ok, jest platformowanie i zagadki, ale gra się dla opowieści.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oxenfree 2 z dobrymi recenzjami. Gra nieco wydoroślała, jakby dla publiki, która była wtedy nastolatkami. Rozgrywka to nadal nic specjalnego, powoli chodzisz, "zagadki" średnio pomyślane. Gra się dla historii, dla tego samego systemu dialogów. Przełomu nie ma, ale fani jedynki powinni być zachwyceni klimatem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Szermac napisał:

Pany został mi kupon na 70 ziko do eShopu. Wcześniej dorypałem się w Bayonetty i za ten ostatni przytuliłbym coś do tej kwoty, jakaś fajna perełka na Switcha w tej cenie ? Jakiś indor coś teges szmeges, może coś teraz na promce jest ciekawego, ale nie znam się :niki:


Huntdown, Celeste, Hollow Knight, Into the Breach, Stardew Valley, Mark of the Ninja, Guacamelee, Ori, Cuphead, Kaze and the Wild Masks… nie wiem w co nie grałeś, ale Huntdown to hidden gem, kozaq gierunia!

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Szermac napisał:

Pany został mi kupon na 70 ziko do eShopu. Wcześniej dorypałem się w Bayonetty i za ten ostatni przytuliłbym coś do tej kwoty, jakaś fajna perełka na Switcha w tej cenie ? Jakiś indor coś teges szmeges, może coś teraz na promce jest ciekawego, ale nie znam się :niki:

Bez promek Afterimage za 90zl? Albo Wildfrost za 92?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na Switchu pojawiła się gierka LISA The Painful, oraz sequel LISA The Joyful.

 

To absolutnie kultowa pozycja. Kto zagra, raczej dowie się, dlaczego. Przy czym słowo "kult" oddaje tutaj sytuację tej gry. Większość osób zgodzi się, że jako gierka RPG, Lisa ma trochę problemów. Balans i poziom trudności potrafią wnerwić. Nie wszystko idzie gładko.

 

Niemniej, z powodu historii, Lisa dla wielu osób jest jedną z gier życia. Pomysłowa i przede wszystkim okropnie brutalna historia sprawiła, że Lisa regularnie znajduje się na listach "najmroczniejszych", "najsmutniejszych" czy "najbardziej ponurych" gier wszech czasów. Jednocześnie jest to zrobione sensownie, nie jest to bekowa "powaga" rodem z lastofasów i szczurów, gra jest też bardzo absurdalna i zabawna. Ogólnie można ją porównać do Earthbound, Undertale i Omori. Jest nieco krótsza od nich, ale ma wiele możliwych zakończeń i alternatywnych wydarzeń.

 

 

Nowa wersja to odświeżona grafika, dodatkowe sceny, lekkie zmiany w grze, dodany tryb easy i wiele innych. Na Switchu raczej nie ma 120 FPS jak na dużych sprzętach, ale przynajmniej nie wycenzurowano wielu rzeczy takich jak alkohol, narkotyki itd. jak chyba zrobiono na Playstation.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...