Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No Qubic to taka fabryka typu "masz pomysł na grę? Zrobimy z tego działający kod na Switcha w ciągu tygodnia". Ich pierwszą grą było AirRace na DS-a i chyba do dzisiaj jest to ich jedyna dobra gra (przynajmniej dobra jak na swoją cenę, wtedy było mało tańszych gier cyfrowych które do czegokolwiek się nadawały). 30 zł na premierę i gra rytmiczna z muzyką pop-punk? No to pewnie kupię, chociaż dobre to raczej nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
14 hours ago, devilbot said:

 

Zobacz kto tę grę robił i ich portfolio. To chyba jakaś pralnia pieniędzy a nie produkcja gier.

Producent =/= developer. QubicGames wydaje grę na Switcha, ale twórcy to Hyperstrange, którzy zrobili m.in. Postal: Brain Damage oraz sami wydają gry.

 

Zdaje się, że dla osób posiadających jakąś grę od QubicGames i/lub Hyperstrange w bibliotece zniżka skacze do -50%.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Niestety, wygląda na to, że Cult of the Lamb w wersji na Switcha jest niezbyt grywalne. Bardzo dużo graczy mówi o tym, że wraz z rosnącą liczbą wyznawców na ekranie, gra krztusi się niemiłosiernie. Może jak zwykle przesadzają, ale kto wie, oceny są bardzo negatywne. Gra podobno świetna, ale na innych platformach.

 

 

Najwyżej oceniana gra sierpnia na Switchu to gra pod tytułem, ekhm, Shin chan: Me and the Professor on Summer Vacation The Endless Seven-Day Journey. Podobno jest to świetnie zrealizowana gra z gatunku "wakacje jako dziecko", co jest faktycznym gatunkiem gier w Japonii. Co robisz w grze jako gracz? Z opisów wydaje się, że nic, ale podobno historia jest bardzo fajna. Cóż, będę musiał kupić po Xeno...

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ogqozo napisał:

Niestety, wygląda na to, że Cult of the Lamb w wersji na Switcha jest niezbyt grywalne. Bardzo dużo graczy mówi o tym, że wraz z rosnącą liczbą wyznawców na ekranie, gra krztusi się niemiłosiernie. Może jak zwykle przesadzają, ale kto wie, oceny są bardzo negatywne. Gra podobno świetna, ale na innych platformach.

Na razie to najlepiej wstrzymać konie z graniem na konsolach w tę gierkę, bo patchy ni widu, ni słychu, a bugów od groma.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Czyżby Kojima miał rację i pojawi się gatunek "strand-type game"? Nie tylko wydane niedawno na peceta Witches Stranding, ale teraz wychodzi na Switcha gra pt. WAYWARD STRAND. Tutaj jednak w sumie nie widzę inspiracji. Jest to bardzo ładnie narysowana komiksowo narracyjna przygodóweczka na kilka godzin. Poszło na wishlist póki co.

 

A propos przygodówek... Return to Monkey Island! Doskonałe recenzje. 

Odnośnik do komentarza

Trochę przecen w tym tygodniu hehe

 

image.png.204828b05325bc5548bb819f0e01bb20.png

 

Między innymi, z nowszych rzeczy:

 

Strange Horticulture - jedna z ciekawszych gier tego roku, bez wątpienia. Niemniej, rozmiar wszystkiego do klikania i sam mechanizm klikania są średnio wygodne i nadal gra wydaje się zrobiona pod peceta.

 

Stanley Parable: Ultra Deluxe - wbrew mylącemu tytułowi, warto przypomnieć, że to jest raczej nowa część niż tylko konsolowy port jednego z najlepszych scenariuszy świata gierek

 

Sakuna: Of Rice and Ruin - pisałem już sporo o tej grze, ale nadal wydaje mi się dość przegapiona, wspaniałe cacko dla miłośników 2D z czasów PS2, symulacja, klepanie w walkach, pierwszy raz przeceniona na 85 zł

 

Shinsekai - gra nieco przegapiona bo wyszła pierwotnie na iPhone'a, ale całkiem niezła na Switchu, pół ceny czyli 40 zł to już lepszy deal

 

Paradise Killer - klasyk pierwszy raz za pół ceny

 

Dungeon Encounters - pół ceny za najczystszego jRPG-a Hiroyukiego Ito

 

Parkasaurus - o dziwo całkiem fajna gierka, w której zarządzamy parkiemn dinozaurów. Nie jest to nowy pomysł, ale widać od razu, że Parkasaurus wyróżnia się stylem. Nie jest to wielka gierka, ale przy obniżkach może zainteresuje więcej osób, na razie przeceniona na 63 zł.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grałem tylko w demo na Switchu (powinien być polski w pełnej ale nie wiem), ale ogólnie wiesz, że w tej grze praktycznie nie ma tekstu?

 

 

 

W każdym razie. Nowe porty na Switcha doprawdy warte uwagi.

 

Nier Automata - pojawia się przy sporych fanfarach. Wygląda na to, że udało się dokonać niemożliwego. Gra, która męczyła się na pececie, chodzi podobno doskonale na Switchu. Oczywiście, ideału nie ma. Rozdzielczość jest stosunkowo niska, choć w dość nastrojowy sposób. Animacja zrobiła krok wstecz o generację. Ale przyznam, że to wygląda na najbardziej niewiarygodną technicznie grę na Switcha. Cena też nie najgorsza bo już na starcie 170 zł. No cóż... kupię, nie ma co ściemniać. Switch w sam raz na powtarzanie klepania żeby zobaczyć te 58 zakończeń i zrozumieć w końcu całość dzieła.

 

Dorfromantik - tutaj też doskonała gra, chociaż opinie o porcie są mniej dobre. Każda recenzja narzeka na sterowanie. Tutaj też jednak za bardzo kocham tę gierkę, żeby nie kupić, więc obczaję, czy przez ekran dotykowy też będzie tak niby kiepsko. Dorfromantik to prosta gierka, którą można by włożyć na komórki bo nie ma żadnej większej kampanii - coś pomiędzy Triple Town a symulacją budowania miasta. Gra żeby sobie poklikać na luzie, ale w tej dziedzinie jedna z najlepszych w ostatnim czasie. Bo nie tylko klikasz do przodu, ale jest też prawdziwa satysfakcja z ładnego poukładania klocków w harmonijną, przemyślaną całość - i wystarczająco trybów i wyzwań, by jednak zawsze było nad czym kombinować przy każdym kolejnym, niby prostym ruchu. A wersji na komórki chyba nadal nie ma. Tylko PC i teraz Switch. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Rogue Legacy 2 jest już dostępne! Z zaskoczenia na direkcie od razu do sklepu. Gry przedstawiać nie trzeba, bo i zbyt wiele się zmieniło od "jedynki". To po prostu szalenie wciągająca nabijarka postępu, która nie bez powodu odegrała ogromną rolę w stworzeniu popularności i standardu współczesnych gier "roguelite". Właśnie w ten sposób, że tak naprawdę cały czas coś zyskujemy, a w nowej edycji wprowadzono więcej broni i rzeczy, różne ulepszenia co do jakości gry i ogólnie spory patch. 

 

 

Sifu wyszło na Switcha! Jakoś przegapiłem newsa, że to się stanie. Wydaje się niemożliwe... a jednak. Gra ma na Switchu bardzo... minimalistyczny wygląd, ale w docku działa całkiem płynnie. Nie da się ukryć porównania z PS5 - niska jakość grafik, mniej animacji, znacznie dłuższe loadingi. Niemniej porównując tylko do gier na Switcha, Sifu jest bez wątpienia warte uwagi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie widziałem tego wcześniej, ale gry cyfrowe dają dla posiadaczy Expansion Online 10% z punktów, a nie normalne 5%. Jakoś myślałem, że pewnie tylko te gry Nintendo, które to dają nawet pudełkowo, ale chyba nie - wszystkie gry na Switcha.

 

Jak ktoś ma to warto to brać pod uwagę. Np. Donkey Kong Country w sklepie online oficjalnie za 166 zł - faktycznie kosztuje 150 zł. Dostaniemy aż 16 zł mniej na następnej grze.

 

W sumie to powinienem mieć ten Expansion, bo na pewno by mi to oszczędziło kasy na dłuższą metę. Ale ta promocja trwa jeszcze tylko do końca stycznia.

 

 

Jest też bonus za zamówienie konsoli online przez Nintendo, chociaż raczej mało wart uwagi. Dla OLED-a to będzie bodaj 35 zł, dla Lite'a 20 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Assault Android Cactus -75%, 20zł - https://ec.nintendo.com/PL/en/titles/70010000010912

 

Fajne, zachęcam, polecam. Świetny twin-stick z elementami bullet hell do gry solo lub w co-opie. Sam grałem kiedyś na PC, ale port Switch i tak kupiłem. Bardzo ładnie wygląda i działa, jak na switcha (60fps).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...