Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, devilbot napisał:

@chris85

To poczytaj temat o Lite. Osobiście wziąłem lite bo była okazja taniej. Za 900-1000 zł bym nie kupił. Sam sobie odpowiedz czy będziesz podłączał do TV. Ja np wiedziałem że i tak nie grałbym na TV. 

Czytałem, ale momentami tam jest wojna godna CW. 

Nie jestem pewien sensu podłączenia sprzętu, który jest generacje w tył do 55'' 4K. Zwłaszcza, że moja główna konsolą jest i będzie One X. 

Ech pomyślę jeszcze :dunno:

Odnośnik do komentarza

Powiem na to pytanie tyle, że gram w łóżeczku więcej, niż się spodziewałem; często nawet w gry, które znacznie lepiej wypadają na TV. Jakoś tak to działa. Ale są granice. Są gry, w które nie wyobrażam sobie grać przenośnie. Stanowią one obecnie mniejszość biblioteki Switcha, ale są, i często są wiele warte. Sens jak najbardziej jest, ta twoja alternatywa "skoro obraz nie wykorzystuje w pełni możliwości mojego 55-calowego 4K, to muszę grać we wszystko na 6 calach" jest dość skrajna. Gry wyglądają dobrze na dobrym TV.

 

Jeśli chodzi o Lite'a, to dochodzi też kilka innych opcji, które znowu mają jakieś znaczenie w wielu grach, a w niektórych - moim zdaniem bardzo duże. Sterowanie czymś, co ma więcej miejsca, sterowanie ruchowe, wibracje... Z różnych powodów, sumarycznie jest pokaźna grupa gier, w które nie widzę sensu grać w trybie handheld.

 

 

Jeśli wybór z jakiegoś powodu musi być między Switchem Lite a niczym, to Lite nadal prezentuje się atrakcyjnie. Pozostaje handheldem, który w niecałe 3 lata po premierze ma setki świetnych gier na wyciągnięcie ręki. Gdyby Lite był pierwszą wersją konsoli, trudno byłoby nie nazwać go wspaniałą konsolą. Ale czy np. Zelda byłaby powszechnia okrzyknięta najlepszą grą wszech czasów, gdyby ludzie grali w nią tylko w trybie handheld? Bardzo wątpię.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pierwszy raz podłączyłem Switcha do tv 55 i grając w Mariana byłem pozytywnie zaskoczony jakością grafiki. 

Mam pytanie odnośnie pamięci Switcha - czy jak włożę kartę micro sd to konsolka od tego czasu będzie pytać o miejsce zapisu danych gry czy wykorzysta najpierw pamięć wbudowaną? Może trzeba to gdzieś ustawić? 

Dobra, kupiłem kartę i już wiem, że kolejne pobierane materiały lecą automatycznie na sd. 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza

Witam czy te karty microSD będą działać bez problemu na Switch LITE czy trzeba kupić polecane karty do SL gdzieś na forum było np: Samsung EVO polecany .

Po prostu chodzi o cenę w promocji są tańsze od sandiska czy samsunga tylko czy kompatybilne z LITE ?.

- Karta pamięci ADATA microSDXC 256GB [klasa10]   [odczyt 100mb] 

- Karta pamięci KINGSTON Canvas Select microSDXC 256GB  Klasa 10,UHS-I  odczyt 80mb

Odnośnik do komentarza

Wszystkie karty microSD działają na Switchu. Główna różnica między markami w tym przypadku dotyczyć będzie dla ciebie może co najwyżej reputacji danej marki co do awaryjności kart. Warto też zrobić test po zakupie, czy deklarowana prędkość jest realna, bo na rynku kart jest masa podrób. Prędkość w okolicach 100 MB/s to spokojnie taka, że nie ma sensu płacić za większą do grania na Switchu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Eh, on tak zawsze. Nasz ekspert miesza, jak możemy się domyślać, podział na typ szyny (UHS I, UHS III) i prędkość/klasę (u1, u3). U1, u3 to określenia prędkości, nie ma czegoś takiego żeby Switch miał "czytnik klasy U1". Switch ma UHS I (standard, którego Switch technicznie nie wykorzysta, to UHS III, again, inna rzecz niż U3). Oznaczenie U1 wymaga tylko stałej prędkości zapisu od 10 MB/s, u3 wymaga od 30 MB/s - Switch nie jest maszyną do zapisywania na bieżąco wideo, więc specjalnie nie wiadomo po co ten wątek wprowadzać, obie te klasy mogą też działać na szynie UHS I. Nie ma to specjalnie znaczenia dla użytkownika, jeśli po prostu popatrzy na konkretne oferowane prędkości. Przy dzisiejszach prędkościach, jak 100 MB/S - znaczki U1, U3, Class 10 są dekoracyjne. Typ miesza o rzeczach które w ogóle nie mają dla ciebie znaczenia gdy pytasz o Switcha. Ani jakieś u3, ani w ogole prędkość zapisu nie są tym o co jest sens pytać. 

 

Nintendo oficjalnie poleca prędkość 60-100 MB/s. W sumie tyle ogólnie musi wiedzieć przeciętna osoba pytając, jaką kartę jest sens włożyć do Switcha.

 

Prędkość zapisu zaś nie dla każdego w ogóle będzie miała choć raz dostrzeglane znaczenie w życiu, gry nic nie zapisują na karcie. Prędkość zapisu tyle daje, że gry będą się szybciej instalować, przy największych produkcjach może to być jakoś tam dostrzegalne dla kogoś, ale jak dla mnie to marginalna kwestia. Ogólnie te karty jakie wymieniasz są ok, reputacja marki ma znaczenie co do awaryjności i jakosci i uniwersalności uzycia, dlatego SanDisk i Samsung są bardziej polecane. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Skrót myślowy - nasz piękny Switch ma wolny czytnik. Różnica między nami jest taka, że mam jednego switcha przerobionego i go testowalem z różnymi kartami - ty przepisałeś definicje z Wikipedii. Switch nie wyciąga zapisu powyżej 10mb. U1 to gwarancja stałego zapisu 10mb (megabajtów) a u3 30. Natomiast jak sam piszesz - zapis w Switchu nie jest tak istotny. 

 

Nie widzę natomiast sensu przy karcie 128 brać u1 skoro u3 są w tej samej cenie. 

 

Oczywiście "Nintendo poleca" dotyczy odczytu, tego nie napisałeś (pewnie zaraz wyedytujesz). 

 

Ja napisałem w jednym poście - jak tylko Switch to nie ma znaczenia, jak chcesz użyć w telefonie kiedyś weź szybszą. Więc twój post był zbędny no ale ważne żeby coś przepisać. To ważne. 

Odnośnik do komentarza

Tam są podróby które deklarują 128gb a mają 8. Zapiszesz 8.1gb, niby ok, gra się nie włączy, restart konsoli i klops, prosi o format karty. Dlatego polecalem już tutaj duże markety i karty Samsunga. Jak z tyłu maja naklejkę że import przez samsung pl to możesz założyć że oryginał. 

 

Jak szukasz bardzo dużej to w xkom fajne promocje na Sandiska czasem były 200 I 400gb. Miałem 200, mam 400 - działają bez zarzutu. 

 

P. S. Ogórek który się ze mnie śmiał poleca jednak testować karty po zakupie? XD nie chce mi się kopać leżącego. Testuj też pojemność całości, żeby wykluczyć to co napisałem wyżej. 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Mam kilka zielonych pytań. Chciałbym sobie kupić Switch do grania wieczorami w SMM2 (ewentualnie kiedyś Dark Souls lub Mario Odyssey). Wiem, że na pewno konsolę używałbym wyłącznie formie handheldu, to pewne.


Najważniejsze pytanie to: jeśli kupię Lite to czy wykonywanie trudnych manewrów w SMM2 (wiecie, te kaizo, czy między innymi anulowanie stompów, wskakiwanie na skorupy rzucone o ścianę itd.) nie przysporzy mi zbyt wielkiej trudności? Nie wiem jakie to są kombinacje przycisków, grę znam jedynie z yt i tam kolega gra na prokontrolerze. Nie ukrywam, że chciałbym się nauczyć tych najtrudniejszych rzeczy i jeśli to jest arcytrudne na krzyżaku to mój zakup nie ma sensu. Wiem, że na pewno nie będę grał na tv ale spór idzie o to czy wygodniej i łatwiej grać na konsoli lite czy zwykłej.

 

Drugie pytanie to czy żeby grać w plansze tworzone przez graczy i samemu takie tworzyć potrzebny jest abonament online? Czy może ten abonament jest potrzeby tylko do zmagań online?

 

Kolejne pytanie to czy jest jakakolwiek możliwość zagrania na Switchu w DKC lub Yoshi’s Island ze SNESA? Czy istnieje chociaż nikła szansa na to, że kiedykolwiek na Switch pojawią się gry z GameCube?

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Yo

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ali G napisał:

Witajcie.

Mam kilka zielonych pytań. Chciałbym sobie kupić Switch do grania wieczorami w SMM2 (ewentualnie kiedyś Dark Souls lub Mario Odyssey). Wiem, że na pewno konsolę używałbym wyłącznie formie handheldu, to pewne.


Najważniejsze pytanie to: jeśli kupię Lite to czy wykonywanie trudnych manewrów w SMM2 (wiecie, te kaizo, czy między innymi anulowanie stompów, wskakiwanie na skorupy rzucone o ścianę itd.) nie przysporzy mi zbyt wielkiej trudności? Nie wiem jakie to są kombinacje przycisków, grę znam jedynie z yt i tam kolega gra na prokontrolerze. Nie ukrywam, że chciałbym się nauczyć tych najtrudniejszych rzeczy i jeśli to jest arcytrudne na krzyżaku to mój zakup nie ma sensu. Wiem, że na pewno nie będę grał na tv ale spór idzie o to czy wygodniej i łatwiej grać na konsoli lite czy zwykłej.

 

Drugie pytanie to czy żeby grać w plansze tworzone przez graczy i samemu takie tworzyć potrzebny jest abonament online? Czy może ten abonament jest potrzeby tylko do zmagań online?

 

Kolejne pytanie to czy jest jakakolwiek możliwość zagrania na Switchu w DKC lub Yoshi’s Island ze SNESA? Czy istnieje chociaż nikła szansa na to, że kiedykolwiek na Switch pojawią się gry z GameCube?

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Yo

 

 

 

Jako że nikt nie odpowiedział to ja z nudów odpowiem na te dziwne i niejasne pytania:

 

1.W mario maker da się grać na najwyższym poziomie zarówno na gałce jak i na krzyżaku.

2. Oczywiście, że jest potrzebny abonament to przecież nintendo firma która goli swoich naiwnych fanów jak się da.

3. Podobno można grać na zhackowanym switchu w gry z gamecuba.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Co do pytania 1 to po prostu mam obawy, że niektóre triki będą miały trudne w wykonaniu na tak dużym przedmiocie sekwencje naciskania przycisków. Dla porównania np. nigdy nie potrafiłem dobrze grać w jetpackowe call of duty właśnie przez brak pro-controllera z dodatkowymi panelami z tyłu żeby sobie tam zmapować latanie.
 

A co do trzeciej kwestii to już doczytałem, że Yoshi’s Island jest dostępne, pytanie tylko czy ta biblioteka retro online będzie się rozrastać, ucieszyłbym się nawet na nieoficjalne plotki o grach z GC w przyszłości. Wolałbym wszystko mieć oficjalnie kupione bez hackowania.

 

Oglądam sobie wieczorami SMM2 od kiedy to wyszło i nie mogę się doczekać aż sam w to zagram.

Odnośnik do komentarza

W grudniu dodali kilka gier, ale to pierwszy update odkąd dali gry na SNESa, czyli od E3 (chyba). W każdym razie od wielu miesięcy. Masz Donkey Kong Country Returns Tropical Freeze jak bardzo tęsknisz za DKC. Plotek jest dużo, ale oficjalnie nic nie wiadomo o starszych grach innych niż te wydane. Osobiście nie sądzę, żeby były dostępne kiedykolwiek gry z N64, o GCN nawet nie wspominam. Może pojedyncze tytuły. Osobiście na Metroid Prime Trilogy liczę.

A co do grania to bierz standardowego Switcha. Większy ekran, wibracje. Bateria tyle samo trzyma. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, probowalem grac w kilka gier na Lite w kilka gier co-op po podlaczeniu dodatkowo Pro kontrolera i nie dalo rady. Probowalem Mario Kart 8, Diablo 3 i cos jeszcze. Dziala albo podlaczony kontroler albo przyciski na Lite'cie, nie dalem rady. Kontroler byl wczesniej sparowany z PC, co moze byc nie tak i co powinienem zrobic?

Odnośnik do komentarza

Sprzedać lite i kupić normalnego możesz.

 

Po co kupujesz lite jak chcesz grać coopa? Tam chyba jest to rozwiązane w ten sposób że dołączenie dowolnego kontrolera wyłącza te wbudowane. Możesz go wtedy oprzeć o coś i grać ale musisz dodać kolejny kontroler żeby grać w 2 osoby. Pomyliłeś się chyba w wyborze. 

Edytowane przez NemoKOF
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, _Forum_ napisał:

Panowie, probowalem grac w kilka gier na Lite w kilka gier co-op po podlaczeniu dodatkowo Pro kontrolera i nie dalo rady. Probowalem Mario Kart 8, Diablo 3 i cos jeszcze. Dziala albo podlaczony kontroler albo przyciski na Lite'cie, nie dalem rady. Kontroler byl wczesniej sparowany z PC, co moze byc nie tak i co powinienem zrobic?

 

Kupiłeś motor frosti, zamiast samochodu i narzekasz, że deszcz Ci kapie na głowę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...