Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś znalazłem:

 

  • częstotliwość procesora (w obu trybach): 1020 MHz,
  • częstotliwość układu graficznego (handheld): 307,2 MHz,
  • częstotliwość układu graficznego (w stacji dokującej): 307,2/768 MHz,
  • częstotliwość pamięci (w obu trybach): 1331/1600 MHz

 

Ale wiem, że później o kilka procent częstotliwość układu graficznego została podniesiona.

Odnośnik do komentarza

A propos poprawy osiągów konsoli w trybie stacjonarnym, to nie ma na to innego sposobu jak zwyczajny overclocking komponentów, które są w handheldzie. Gdyby to było na zasadzie, że dok posiada własne podzespoły i nagle działają dwie karty w tandemie, to... byłoby coś, ale też byłoby zapewne cholernie drogie i downgrade grafiki musiałby być znaczący w trybie przenośnym. Może z kolejną generacją wpadną na inne/lepsze/efektywniejsze rozwiązanie. Ja jestem zadowolony z możliwości tej konsoli, ale ciężko mi oceniać, bo póki co grałem tylko w Zeldę i to głównie na TV. Największą jej zaletą jest możliwość łatwej zabawy we dwoje na jednym przenośnym sprzęcie - jak dla mnie niesamowita bomba. Tak samo jak to, że większość gier ma kanapowego coopa bo z tą myślą stworzony został Switch właśnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to najlepsza konsolka w historii, pomysł, wszystko. Mogłoby być tylko więcej gier dla „dorosłych”, a tu niestety nawet MP4 się opóźnił. Jak maniak co jakiś czas szukam info co tam Retro robi, ale cisza. Dla mnie Switch pozostanie w pamięci też z drugiego osobistego powodu, bo na nim pokochałem gry niezależne. Tak jakoś z braku laku sięgnąłem najpierw po Stardew Valley, a później poszło dalej xD. PSX2 :).

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, MierzejX napisał:

Czy jak dodam gry na sklepie do wishlist'y to dostanę powiadomienie w momencie gdy pojawi się promocja na nie?

 

Te e-maile czasami są, ale wydają się działać dość wybiórczo. Pewna metoda to raczej włączyć Switcha jakoś raz na tydzień i popatrzeć na tę watchlistę, czy jest przy jakimś tytule czerwony znacznik.

Edytowane przez ogqozo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, MierzejX napisał:

A propos poprawy osiągów konsoli w trybie stacjonarnym, to nie ma na to innego sposobu jak zwyczajny overclocking komponentów, które są w handheldzie. Gdyby to było na zasadzie, że dok posiada własne podzespoły i nagle działają dwie karty w tandemie, to... byłoby coś, ale też byłoby zapewne cholernie drogie i downgrade grafiki musiałby być znaczący w trybie przenośnym. Może z kolejną generacją wpadną na inne/lepsze/efektywniejsze rozwiązanie. Ja jestem zadowolony z możliwości tej konsoli, ale ciężko mi oceniać, bo póki co grałem tylko w Zeldę i to głównie na TV. Największą jej zaletą jest możliwość łatwej zabawy we dwoje na jednym przenośnym sprzęcie - jak dla mnie niesamowita bomba. Tak samo jak to, że większość gier ma kanapowego coopa bo z tą myślą stworzony został Switch właśnie.

W docku nic nie ma, to nie tyle overclocking co zastosowanie zegarów nominalnych. Chłodzenie pasywne wtedy nie wystarcza dlatego w trybie hh zegary są obcięte. 

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi proszę jak wyglądają promocje na eShop. Czy zdarzają się często jakieś obiżki, standardowo jak na innych platformach i kilka razy do roku jakieś większe wyprzedaże (spring/summer/black friday/christmass)? Pytanie może wydawać się dziwne dla zaznajomionych ze sprzętem Ninny, ale Switch to moja pierwsza konsola od Nintendo (miałem i mam dwa NDSy, ale nie korzytsałem ze sklepu ani funkcji sieciowych jak jeszcze były dostępne - w tamtych czasach nie miałem pieniędzy :D) i już patrząc po cenach swtierdzam, że Nintendo z klientami się nie pier... i wszystko trzyma cenę (czy to cyfra, czy physical, czy używany). Zastanawiam się, czy na produkty pokroju Mario zdarzy się coś takiego jak wyprzedaż ze zniżką 50%.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MierzejX napisał:

Powiedzcie mi proszę jak wyglądają promocje na eShop. Czy zdarzają się często jakieś obiżki, standardowo jak na innych platformach i kilka razy do roku jakieś większe wyprzedaże (spring/summer/black friday/christmass)? Pytanie może wydawać się dziwne dla zaznajomionych ze sprzętem Ninny, ale Switch to moja pierwsza konsola od Nintendo (miałem i mam dwa NDSy, ale nie korzytsałem ze sklepu ani funkcji sieciowych jak jeszcze były dostępne - w tamtych czasach nie miałem pieniędzy :D) i już patrząc po cenach swtierdzam, że Nintendo z klientami się nie pier... i wszystko trzyma cenę (czy to cyfra, czy physical, czy używany). Zastanawiam się, czy na produkty pokroju Mario zdarzy się coś takiego jak wyprzedaż ze zniżką 50%.

 

Promocje rzędu 50% lub nawet więcej trafisz na gry od developerów/wydawców 3rd Party. Od samego Nintendo najczęściej jest 33%. Prędzej w pudełku trafisz na używkę w momencie gdy rynek się przesycił. Prawdziwe okazję znikają w oka mgnieniu. W zeszłym roku np. Super Mario Odyssey widziałem jak ktoś sprzedawał po 140zł nówka w folii z wliczoną przesyłką to te jego 5 sztuk zniknęło w 2 minuty. Niedawno ktoś sprzedawał Splatoon 2 nówka w folii za 130zł z przesyłką i było to samo. Wystawione o 23-ciej a po północy już nie było.

 

Tak jednak na ceny jak na platformach konkurencji to nie licz (za wyjątkiem gier od firm 3rd party ew.)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zależy jaką technologią podaje to bo Switch akceptuje bez docka usb-pd i tylko 5v 3a. Może akurat tego profilu nie ma ładowarka to leci sobie 5v 2a. Polecam stronkę https://switchchargers.com/ jest tu bardzo dużo fachowej wiedzy i testów, można się bardzo dużo dowiedzieć. Akurat z tą ładowarką dziwne bo Apple też używa usb power delivery w swoich sprzętach. 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest cyfrowe połączenie, więc niespecjalnie może to mieć wpływ na "jakość grafiki". Wiele osób ich używa i efekt na ekranie jest taki sam. Ale wiele docków nieoryginalnych ludziom po prostu uwalało konsole. Spala układ zasilania czy coś tam. Ładowanie przez USB-C to ciężka sprawa, jak się okazuje.

 

 

Teraz są tacy jak Jumpgate, którzy mówią: okej, testowaliśmy to wiele miesięcy, wiemy czemu te docki uwalały ludziom konsole, i nasz już tego nie zrobi. Ale ponieważ Nintendo raczej lubi zarabiać na swoich akcesoriach (każda wręcz aktualizacja systemu wprowadza nowe zmiany wycelowane w piractwo), a twórcom tych innych może nadal tylko się wydaje, że wiedzą już wszystko o tym jak to działa, na razie raczej nie byłbym nigdy pewny przyszłości mając takiego docka.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy ciągłe doładowywanie po trochę wpływa na żywotność baterii? Ja wiem, że obecne baterie nie mają z tym niby problemu nawet w telefonach, ale w praktyce różnie bywa. Chodzi mi o to, czy jak wyjmę konsolę z docku i wrzucę ja na dock z powrotem jak ma 70% to skraca to życie baterii?

 

Swoją drogą muszę przyznać, że baterie Ninny w DS'ach to jakaś magia. Mój DS leżał w szufladzie rok, po odpaleniu stan baterii był w połowie (mniej więcej tak jak go zostawiłem) i bateria trzymała do pełnego rozładowania jak zawsze. Co innego PSP, potrafi całkowice zdechnąć po dwóch/trzech miesiącach (na offie). W PSP też nieładowane baterie tracą żywotność niby i kolekcjonerzy raz na jakiś czas je ładują. Wczoraj jednak kupiłem model 3000 i wsadziłem do niego oryginalną baterię nieużywkę, która miała dobre 8 lat i działa jak w dniu premiery trzymając po 4-6h. To samo gość pisał na reddit - rozpakował po 10 latach PSP GO - nówkę i bateria śmiga mu bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

to mój pierwszy post, ale często czytam forum.

Wiem, że na E3 nie ma wyjść żadna nowa wersja switcha, toteż zastanawiam się czy nie kupić go teraz. 

Chciałbym się dowiedzieć od Was, która bundla jest najmniej awaryjna lub chociaż nowsza, jeśli w ogóle istnieje taka zależność.

Zastanawiam się nad edycją diablo i pikachu. Brać teraz czy  jednak rozsądniej poczekać na tego directa E3?

Edytowane przez koperfild
literowka
Odnośnik do komentarza

@koperfild

Jestem posiadaczem Switcha od miesiąca i też zastanawiałem się czy poczekać do E3. Ty masz mniej czasu oczekiwania na newsy, więc może warto do tego E3 zaczekać jeszcze. Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzą Switch Mini z na stałe wmontowanymi Joy Con'ami - mnie takie rozwiązanie w ogóle nie interesuje. Zwłaszcza jak się okaże, że gałki się tak wyrabiają jak w zwykłych Joy Con'ach. 

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.