Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre dodatkowo maja obligatoryjny spory download nawet mając pudełko jak doom, języki ma diablo, Fifa, część gier z kolekcji się ściąga w crashu np., banner saga. Dużo tego. Z innej beczki - jak komuś przez rok starczyło 32gb to widocznie gra w jedną, dwie gry i potem się ich pozbywa. Ale 70 PLN nie jest majątkiem. 

Odnośnik do komentarza

Hej mieliście jakieś problemy z nagłym zacięciem Switcha podczas grania? Mam tak z FFX - jestem na jednym z bossów i już drugi raz w połowie walki (notabene nie najłatwiejszej) nagle wyłącza grę i pojawia się napis, że game was closed, the problem with game has occured. Czy to może być jakiś problem z kardridżem?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gregor var Emreis napisał:

Potwierdzam, 64 to trochę mało. Sam mam tyle i żałuję, bo nie zmieszczą się wszystkie moje gry. Te od Nintendo nie są duże, ale od 3rd party potrafią być spore


No ja od premiery nie potrzebowałem, ale teraz trochę więcej delegacji się szykuje, więc chyba wezmę.

Nie gram w multiplatformy.

Staram się kupować gry na kartach.

Gram zawsze w 2, max 3 gry. 
Dlatego pomyślałem, że mi 64 styknie.

 

Wy nie usuwacie gier jak skończycie? 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Tak, save jest w pamięci NAND. Jak masz opłacony abonament - może wysłać save'y na serwery nintendo ale większość gier z zaawansowanym multi tego nie obsługuje (Smash, Splatoon). Dodatkowo możesz przesłać CAŁEGO użytownika między konsolami które są w tej samej sieci (coś jak system transfer z czasów 3DS). Wtedy przejdą wszystkie stany zapisu.

34 minuty temu, Gregor var Emreis napisał:

Ja kupuję tylko cyfrowe, jedyna fizyczna to Wiedźmin. Inna sprawa, że tych gier nie kupuję jakieś niesamowite ilości. Ale te co kupiłem chcę mieć na karcie przy sobie zawsze, to jedna z zalet cyfry, która mi się podoba - cała biblioteka przy sobie. 

Czemu masz wieśka pudełkowego? Tylko ta wersja na PL? Czy po prostu chcesz odsprzedać kiedyś?

Odnośnik do komentarza

Panowie - dzięki za pomoc. Póki co pomogło wyłączenie i włączenie konsoli - przeczytałem na zagranicznych forach, że powodem może być czasem to jak długo się trzyma grę wstrzymaną w sleep modzie. I faktycznie by się to potwierdziło bo zrobiłem zupełny power off konsoli od niepamiętnych czasów i po ponownym włączeniu gra śmiga aż miło:)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mamy z żoną dwa profile na jednej konsoli każdy ma swoje zapisane Stany gry etc. Niestety nie można podpiąć obu do jednego konta Nintendosad.gif.

Czy jeśli podepniemy drugi profil do innego konta Nintendo dalej będzie można korzystać z cyfrowych gier na obu?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
W dniu 22.05.2020 o 23:06, creatinfreak napisał:

Kupiłem sobie lite i teraz pytanie techniczne. Zrobię mu krzywdę lądując moją ładowarką od telefonu oneplus 30w? 

Jeśli jest zgodna z usb-pd to nie ale oneplus miał zawsze swój standard gdzie przesyłał 5v i 4a nawet. Dodatkowo musieli w tym celu modyfikować kable i Google ostrzegał żeby nie ładować ich rzeczy (nexusy, pixele, chromebooki) przy pomocy tych kabli nawet z wykorzystaniem ładowarek Google. Trochę bym się bał. 

Odnośnik do komentarza

Polecam sprawdzać https://switchchargers.com/ gdzie jest dużo merytorycznej wiedzy.

 

Co do docków to dużo było szumu na początku, switch i jego ładowarka nie trzyma dokładnych parametrów USB-PD więc trzeba szukać czegoś DEDYKOWANEGO do switcha i najlepiej używać oryginalnej ładowarki (czasem to jest wręcz wymagane i dock nie przepuszcza napięcia jak ładowarka nie jest oryginalna).

 

Ja osobiście mam 3 sztuki takiego czegoś: https://www.amazon.co.uk/innoAura-Nintendo-Multiport-Converter-Charging-Grey/dp/B07F436JT6 - działają od ponad roku. Mają to jeszcze 3 osoby po sztuce i też nie skarżą się, Switche nie spalone, używana oryginalna ładowarka i problemów wiekszych brak. Jedynie Ethernet nie wyciąga tego 1gb jak sprawdzałem an PC (na PC też działa ten dock). Rozmiar baaaaardzo przenośny :-) 

 

Na pewno również można śmiało brać same obudowy i przekładać bebechy z oryginalnego docka bo tam zmieniasz wyłącznie plastik.

 

Filmik z dockiem którego używam:

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Siemanko nintendowe świry :lapka: 

 

Nigdy nie miałem na własność żadnej konsoli od Nintendo (kiedyś chwilę pogrywałem na pożyczonym Gameboyu i Wii) i zmęczony wieloletnią rotacją między Sony a Microsoftem zacząłem się rozglądać za alternatywą w postaci Switch Lite (na stacjonarke mnie nawet nie namawiajcie bo za droga i chcę to kupić jako handheld do grania w trasie i pod kołderką w łóżku. Przejrzałem ostatnie kilka stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc zadam je sam.

 

1. Czy wszystkie exy na Switcha są tak cholernie drogie cały czas? 249zł za BoW 3 lata po premierze? :sapek: Rynek używek w ogóle funkcjonuje za jakieś ludzkie pieniądze czy 150zł+ to minimum?

2. Jest coś takiego jak współdzielenie konta podobne do tego z xone?

3. Czy w e-shopie zdarzają się jakieś fajne okazje jak na Marketplace i Store - kilkuletnie gry za kilkadziesiąt złotych?

4. Czy funkcjonują CFW z możliwością odpalania emulatorów? Czytałem że tylko do którejś tam wersji v1, a Lite w ogóle, ale wolę się upewnić.

5. Czy te jaja z analogami to standard czy trzeba mieć pecha?

6. Skoro nigdy nie miałem niczego od N, to może lepiej zacząć od 3DS? Widziałem spoko XLki za ~400zł z CFW, a pewnie i ceny gierek niższe. Pytanie tylko czy to wciąż konsolka na pierwszy raz w 2020, czy raczej bez nostalgia factor się odbiję? jRPG nie lubie.

Odnośnik do komentarza

Hm.

 

 

1. Ogólnie tak. Gry Nintendo są drogie w ciul w porównaniu do innych. Z tego żyje ta firma. Po jakimś czasie ceny z reguły spadają, choć też nie każdej gry (a czasami zaczynają być problemy z dostępnością i ceny bynajmniej w dół nie idą... nigdy). Zazwyczaj po kilku latach od premiery jednak gry N dostawały znaczące obniżki (do 30 euro, czasem do 20 euro). Przykładowo, Mario na Wii U po 2,5 roku trafił do grupy "selects", ten na Wii po nieco ponad 3 latach. Zelda na Wii trafiła do "selectsów" po 5 latach... Rynek na Switcha jest dużo lepszy niż kiedykolwiek w Polsce był, choć nadal jest ciężko w porównaniu do dużych konsol.

2. Można zapisać konto na drugiej konsoli. Trzeba mieć internet, żeby włączyć grę w taki sposób "share'owaną". Nie jestem pewien, czy w tym momencie mogą dwie osoby na tym samym koncie grać w tę samą grę w tym samym czasie, ale ogólnie możliwość jest. Jest z tym trochę komplikacji, ale jakieś opcje są.

3. Gier jest masa i są na eShopie różnorakie akcje i okazje. Czasami takie same jak na Steamie czy konsolach dużych, czasem nie. To zależy od wydawcy. Możesz wejść na PSPrices na dział Switch i zobaczyć historię cen dowolnej gry jak to wygląda w praktyce. Sklep ogólnie zachęca do kupowania bo, mimo pewnych wad, działa milion razy sprawniej niż sklepy na innych platformach. 

5. Według różnych ankiet w sieci, 25%-50% głosujących mówi, że jakieś tam problemy z analogami ma, choć zazwyczaj jest to okazjonalne i łatwe do naprawienia. Higiena na pewno pomaga zmniejszyć na to szanse, ale tak czy siak ogólnie sprzęt jest mocno wadliwy w porównaniu do całościowych kontrolerów. 

6. Zależy co lubisz... Na 3DS-ie jest sporo świetnych gier, ale różnica do Switcha jest teraz ogromna. Na 3DS-ie nawet włączenie Wi-Fi w sumie jest dość archaiczne. Switch włącza się szybko, stan zawieszenia działa błyskawicznie i bardzo mało zużywa baterii (spokojnie można po prostu wcisnąć włącznik, włożyć konsolę do futerału i kontynuować grę od tego momentu jutro), menu jest błyskawiczne, sklep jest błyskawiczny, robienie screenów i video jest błyskawiczne, na Switchu są setki kapitalnych gier, ogólnie ekran jest nieporównywalny i przez to gry mogą mieć zupełnie inną zawartość, różnorodność sposobów rozgrywki jest bardzo duża. Pod względem biblioteki Switch ma w sobie trochę z poprzednich handheldów Nintendo, ale też sporo ze Steama, 3DS miał tego w porównaniu niewiele. Gry wydawane na Switcha są nowe, mają autosave'a, są zrobione z wieloma współczesnymi wygodami, których często na 3DS-ie brakuje, czasem się nie chce zaczynać gry, bo nie wiadomo, kiedy będzie można przerwać. Ja grałem dużo w jRPG-i na 3DS-ie nawet w tym roku, ale w gry akcji już mi się na nim nie chce grać - to jednak mały handheldzik i, cóż, nie wyobrażam sobie np. grać w nim w coś jak Bayonettę z przyjemnością, natomiast na joyconach Switcha faktycznie grałem i niby daleko im do pada, ale robiłem wszystko co chciałem wygodnie i w sumie to mój ulubiony sposób grania ever. Lite aż takiej różnorodności nie daje, taka Bayonetta nie jest zbytnio grą na mały ekran i na Lite'a, choćby ze względu na to co widać/nie widać na ekranie, no ale nawet dla ludzi chcących grać tylko przenośnie na Lite, biblioteka dobrych gierek jest nadal ogromna i bardziej różnorodna. Na 3DS-ie taki Shovel Knight był jednym z dość niewielkiego grona mejsaszy. Na Switchu takich Shovel Knightów wyszły dziesiątki, jak nie setki (w różnych swoich gatunkach), każdego miesiąca jest przynajmniej kilka zaje'bistych gier, które nawet nie mają recenzji w dużych serwisach, ale dla fanów danego klimatu będą GOTY. Nie żartuję, na Switchu jest co najmniej kilkaset gier, które byłyby w rankingu "top 20" na 3DS-a. Teraz ludzie na Switchu, jak chcą to i na Lite, grają w Bioshocki czy X-Coma czy Borderlandsy... Na 3DS-ie też nie do pomyślenia tego typu gry. 3DS (zwłaszcza New zwykłego rozmiaru, których mam kilka) był wspaniałą konsolą, oczywiście. Pytanie kto co chce konkretnie.

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W co bym pograł? Koniecznie jakaś fajna, nie banalnie łatwa, ale też nie hardcorowa, nieudziwniona platformówka (Marian? Donkey Kong?), Pokemony (wszystkie na Switchu są na modłę 3DSową czy coś pozmieniali?), fajnie by było gdyby znalazła się jakaś strategia turowa do grania hot-seat z dziewczyną (już z 200h mamy nabite w Might&Magic: Clash of Heroes i nie mogę znaleźć niczego podobnego).

No i w BotW bym sobie z wielką chęcią zagrał.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Pokemony takie jak kiedyś to Sword/Shield. Let’s Go jest połączeniem normalnych z Pokemon Go - fajna gra, ale odbiegająca od serii.
Strategia turowa - Civ VI - całkiem dobry port lub Mario & Rabbids, który często jest w promocji na eshopie za kilkadziesiąt złotych. Hm.. tylko w tym drugim nie pamiętam czy jest multi. Dawno temu przechodziłem 

 

Co do Zeldy BotW to jeszcze pewnie trochę potrzyma taką cenę, bo wg wyników Nintendo za poprzedni rok sprzedali oni kolejne 4,64 mln egzemplarzy tej gry. 
 

Z platformówek powinieneś być zadowolony zarówno z Mario jak i Donkey Konga. Jeśli będziesz mieć wykupiony internet na Switchu to brałbym Super Mario Maker 2, który jest kopalnią dobrych plansz. Natomiast DK Tropical Freeze to najlepsza kampania jeśli chodzi o platformówki 2D.

 

Gdybyś chciał pograć w platformówkę 3D to oczywiście Mario Odyssey, a do końca roku ponoć dostaniemy też remastery starszych Marianów, które również należą do najlepszych platformówek w historii 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.