Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba na nic w kinie tak nie czekałem od lat, uwielbiam trylogię + Animatrixa i perspektywa powrotu jednej z ostatnich "wielkich" serii bombastyczych sci-fi przed erą MCU, z powracającą ekipą (choć obecna forma Wachowskich powoduje przynajmniej lekki sceptycyzm) jest piękna. Nie mogą tego zepsuć, niech trzyma chociaż poziom Rewolucji, a i tak będzie miało więcej duszy, niż większość blockbusterów ostatnich paru sezonów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Architekt w dwójce wspominał, że Matrix w którym poruszali się znani bohaterowie był którymś tam z kolei, a Neo razem z nim był którymś tam The One. Daje to całkiem niezłe pole do popisu jeśli chodzi o scenariusz - "nowy" Matrix może być którymś ze starych, nowych, może być cross-overem kilku. Pytanie, na ile części chcą rozpisać (i o ile w ogóle chcą rozpisywać) nową historię. Poczekamy, zobaczymy, oryginalna trylogia i Animatrix do dzisiaj są w serduszku, nawet jechana Revolutions miała w sobie coś, co przyciągało mnie do ekranu - ten techno setting, stylistykę i otoczkę czegoś wyjątkowego. Na pewno szykuje się seans w kinie.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że ten nowy Matrix bankowo będzie miał dużo wspólnego z teraźniejszością świata jakiego mamy. Nie zdziwią mnie motywy poprawy politycznej, czy wspomniane wcześniej lgbt. Teraz miliony smartfonów, instagramy, jutuby, jest spore pole do popisu z Matrixem, co tam za scenarzyści upichcili.

Odnośnik do komentarza

Polecam sobie poczytać.

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/matrix-4-spoilerowa-teoria-o-czym-film-nowy-neo-morfeusz-1581502409

 

To raczej reboot żaden nie będzie. :cool: :lapka:

 

Cytat

 W trylogii Matrix dowiedzieliśmy się, że Neo nie był pierwszym wybrańcem, a sam Matrix był wielokrotnie rebootowany lub jak kto woli – restartowany. Efektem tego było powtarzanie całego cyklu, który dopiero Neo przełamał, nie grając zgodnie z zasadami ustalonymi przez maszyny. Na końcu trylogii wyjawiono, że po tym, jak Neo poświęcił życie, niszcząc agenta Smitha, dokonał się kolejny reboot Matrixa, a Architekt obiecał, że ludzie zostaną uwolnieni.  Pojawiła się też dziewczynka imieniem Sati, która była programem stworzonym z miłości. A opiekowała się nią Wyrocznia. Sati stworzyła słońce, aby upamiętnić Neo i do tego jej zadaniem było stworzenie nowego, bardziej pokojowego Matrixa. Zwracają też uwagę, że sam Architekt rozważał, jak długo może potrwać pokój z maszynami.

 

45 minut temu, Masorz napisał:

Nie będę oryginalny, ale końcówka Revolutions teoretycznie wyklucza nowego Matrixa i to z taką obsadą.

 

Teoretyk z Ciebie kiepski.

Odnośnik do komentarza

Poniżej spoilery z trylogii: 

 

22 godziny temu, Masorz napisał:

Nie będę oryginalny, ale końcówka Revolutions teoretycznie wyklucza nowego Matrixa i to z taką obsadą.

 

Niby czemu wyklucza? System przetrwał, a ludziom zostawiono wybór, czy będą się odłączać. Z obsadą, przy bezpośredniej kontynuacji, faktycznie już gorzej, ale nie takie wykręty robili scenarzyści w Holly. 

 

Zresztą najbardziej prawdopodobne/sensowne jest pójście w poprzednie "wcielenia" Neo. Tyle, że wg obecnej wiedzy, żaden z nich nie osiągnął sukcesu, więc trochę dziwnie prowadzić fabułę z taką świadomością. Co prawda gdyby to nie było mocno oczekiwane kino z wielkim budżetem i twórcami, których "odwaga" w kreowaniu światów jest już mocno wątpliwa, to motyw "od początku wiadomo, że im się nie uda" mógłby być intrygującym punktem wyjścia, ale na to raczej ciężko liczyć. Skończy się pewnie na scenariuszowych kombinacjach alpejskich. W świetle takich potworków, jak ostatnie Terminatory, wszystko jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsza część była naprawdę rewolucyjna, klimatyczna, ciekawa i zrobiła na mnie mega wrażenie, bardzo lubię i odświeżam co jakiś czas. Kolejne to już tylko "meh" i nie mają specjalnego miejsca w moim filmowym serduszku. Dlatego bardziej fascynuje mnie sprawa przywrócenia do życia legendarnej marki, niż chęć obejrzenia kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2020 o 19:12, kotlet_schabowy napisał:

Poniżej spoilery z trylogii: 

 

 

Niby czemu wyklucza? System przetrwał, a ludziom zostawiono wybór, czy będą się odłączać. Z obsadą, przy bezpośredniej kontynuacji, faktycznie już gorzej, ale nie takie wykręty robili scenarzyści 

 

@Masorz Weź odpowiedz chociaż kotletowi bo do mnie masz jakieś gorzkie żale i nie umiesz przyznać,  że nie zrozumiałeś filmu.

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałem filmu :pawel:

Nie wiem, czy pamiętasz, ale Trinity umarła, Neo umarł i jak niby teraz Ci aktorzy po latach mają grać te same postaci?

Chyba, że jakimś cudem nie wiem, kopie ich umysłów zostały zgrane do sekretnego dysku w biurze u Wyroczni albo coś.

No nie bardzo widzę pomysłu bezpośredniej kontynuacji, nawet pomimo faktu zresetowania tam Matrixa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Spoiler

 

na koncu trojki wyrocznia odpowiada hinduskiej dziewczynce, z kto wie czy jeszcze zobaczymy neo. to znaczy neo umarl, potem zmartwychstal....bo ja wiem. moze jego swiadomoswc zostala przetransferowana do maszyny w celu jej zachowania ? neo jest ewenementem zyjacym na pograniczu swiata realnego i swiata matrixa i wymyka sie prostym definicjom. nawet dla maszyn jest nie do konca zrozumialym zjawiskiem wiec....

tak wydaje mi sie ze kjanu jako neo moze sobie w tym nowym matrixie byc. trinity nie za bardzo - jest dead. 

na koncu architekt odgraza sie wyroczni ze jeszcze tu wroce i jeszcze zobaczycie. bo maszyny przegraly wojne o rzad dusz w postaci....wielu rzedow zywych ludzi ale matrix istnieje dalej, bo nikt go na dobre nie wylaczyl o ile da sie go w ogole wylaczyc. 

W dniu 21.02.2020 o 11:52, Shankor napisał:

Ich wygląd w Matrixie nie musi być identyczny co w "świecie realnym". Może użyli avatara Neo i Trinity "bo cośtam".

 

no z filmow wprost wynika ze w matrixie wygladaja tak samo tylko sa bardziej cool & edgy 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...