Skocz do zawartości

Assassin’s Creed: Origins


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kacprzak1991 napisał:

No łatwy był. Padł za pierwszym razem w przeciwieństwie do anubisa którego nie rozpykalem i który wydawał mi się znacznie trudniejszy. Będzie jeszcze okazja go rozpykac?

 

 

Jakoś się ta dam wejść czy to tylko taka informacja rzucona na mapie?

 

dba51eba13d77e65bb5ab0ab6204f97d.jpg

Zauwaz ze gdy zresetujesz gre to Sobek pojawi sie znow na bagnach. Mozesz go znowu pokonac pi raz drugi, trzeci, czwarty az czas jego wyzwania dobiegnie konca. Miałem to samo z Anubisem. Juz trzeci raz z nim nie walczylem. To wyglada jak jakis Glitch ze po pokonaniu Bossa przenosi sie on jakby pod ziemie akurat w tej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bebbop napisał:

Panowie help. Posiadam TV max 1080p oraz PS4 Slim. Zastanawiam sie nad przesiadka na Pro. Daje cos te skalowanie w dol z pseudo 4K w Originsie, czy nie zobacze roznicy? Ktos testowal, widzial?

Zależy, jak trafisz na buga który powoduje że gra wygląda jak pół du.py za krzaka to nie zobaczysz różnicy, jak grałem przed tą łatką co powoduje ten błąd to gra była bardzo śliczna, zero pixelozy, brak doczytywania tekstur i NPC itp. itd. Czysta loteria :dunno:

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj ok 37 h (xbox live pokazuje więcej niż sejw bo liczył też czas gdy byłem w menu i robiłem inne rzeczy w domu). Gra to najlepszy Assassyn od czasów Black flag. Najlepszy sandboks tego roku na dużych platformach (ragus nie tiggeruj się zelda lepsza). 

 

Gra jest po prostu piękna. Najlepszy pokaz mocy skorpiona. Nic się nie doczytuje, loadingi krótsze niż we wcześniejszych AC (poza tym pierwszym wczytującym sejwa) , wygląda fenomenalnie z hdr i 4k. Świat naprawdę sprawia wrażenie żyjącego. Nie wiem czy poza Wiedźminem 3 była gra tak piękna która tak ładnie zapełniała świat ludźmi robiącymi po prostu swoje. Jadę na koniu między winoroślami a tu babka wychyla się zbierając winogrona czy koleś coś kopie. W nocy strażnicy jak i ludzie w większości śpią a pochodnie płoną (co za piękny ogień). Takich małych i większych szczegółów dbających o urealnienie świata jest multum. Kudosy dla grafików i twórców tego Egiptu.

 

Pod względem mechaniki to najlepszy Assasyn w historii. Wreszcie możemy wspiąć się na prawie wszystko. Nie ma już skał nie do wspinania. Koń to nie czołg w stylu wieśka a bardzo fajny środek przyśpieszający transport. Czuć różnicę w walce różną bronią. Inaczej walczy się mieczem a inaczej halabardą. Każda broń ma statystyki a znajdujemy tutaj tego mnóstwo jak w rpg. Nie ma już walki kolejkowej. Kiedyś w ac wystarczyło wcisnąć przycisk kontry i leżał każdy a przeciwnicy czekali w kolejce na rzeź. Teraz potrafią zrobić ci gung ho i nawet jak jesteś na tym samym lvl w kupie cie przytłoczą. Levelowanie to też nowość. Jak w niektórych open world rpg na początku są rejony gdzie wrogowie będą za silni. Potem na 40 lvl już wszędzie bęziesz bogiem ale aby do tego dojśc potrzeba czasu. 

 

Podobał mi się bohater. Najlepszy w serii od czasów Ezio. Nie podobał mi się wątek

Spoiler

w teraźniejszości

z dupy i nie potrzebny. Nie podobało mi się też wykorzystanie pewnych postaci

Spoiler

czuje niedosyt z powodu późnego pojawienia się cezara i w sumie potraktowanie go i brutusa mocno po macoszemu. Kleopatra też nie zagrała a jej brat to już tragedia. W ogóle mało w tej grze dobrych postaci poza bayekiem i aya

 

Sam wątek główny też dupy nie urywał i fabularnie to nie jest top serii.  Nie czułem tych motywacji bohaterów. Niby miałem na początku powód ale trudno było mi się wczuć i taki ezio o wiele bardziej do mnie przemawiał w trylogii.

 

Czyli fabularnie kicha ale reszta super. Nie uświadczyłem tych technicznych problemów co koledzy u mnie wszystko śmigało. Jedyne do czego mogę się przyczepić to że gra nie lubi uśpienia systemu. 2 razy po uśpieniu jak ponownie do gry wróciłem gra straciła dźwięk i musiałem ponownie uruchamiać :).

 

8+ na 10 dla mnie i znaczek jakości cda. Dobry sandboks, jeszcze lepszy assasyn ale fabularnie kicha. Podziwiam tych co kończyli całą mapę z questów w sumie podobnych do siebie. Po paru pobocznych wczoraj dałem sobie spokój. Na 10 questów może 1 ok a reszta zieeew :D Dla wielbicieli piaskownic nie było niczego lepszego w tym roku (nie grałem w shadow of war ale zakładam po ilości ludzi w temacie obu gier tamta jest gorszą grą)

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ja zrobiłem wiele tych pobocznych i w pewnym momencie zaczęły mi się zlewać w jedno. Większość niby ma inną fabułę ale sprowadza się do tego samego. Medżaju uratuj mi kogoś jest w strażnicy na północy, medżaju ratuj zgubiłem przedmiot i chyba wpadł do morza/zaginął gdzieś w strażnicy,  medżaju przynieć wynieś pozamiataj. Różnic w większości nie zauważyłem. Niestety problem ten jest w każdym sandboksie mało jest ciekawych pobocznych questów. Czy to yakuza, czy assasyn czy gta. Zdarzają się perełki ale przeważnie tylko główny wątek daje urozmaicenia. Dlatego mafia 3 była tak (pipi)owa. Tam nawet w wątku głównym kazali robić powtarzalne pierdoły jak w side questach :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Figuś napisał:

 Czysta loteria, u mnie gra momentami wygląda jak z PS3.

 

Pany jak planuję platyne wbić to wyczyszczenie mapy wiąże się z robieniem wszystkich zadań pobocznych? Arena i wyścigi rydwanów też wszystkie trzeba wygrać?

 

Wyscigow nie trzeba wygrywac. Tylko znaki zapytania odkryc i wyczyscic mape z obozów. Wszystkie skarby zebrac i pozabijac kapitanow itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest tu jakies rozwijanie gildii czy cos takiego?

 

Nie wiem po co budowali tak wielka mape, skoro tak naprawde miejsca gdzie jest cos ciekawego i tak sa oznaczone znakami zapytania. Nie czuje w ogole eksploracji - ide z pkt A do B wyczyscic skarb i tak w kolko. Jest po co sie rozgladac (cos jak Koroki w Zeldzie) poza widoczkami?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, estel napisał:

Jest tu jakies rozwijanie gildii czy cos takiego?

 

Nie wiem po co budowali tak wielka mape, skoro tak naprawde miejsca gdzie jest cos ciekawego i tak sa oznaczone znakami zapytania. Nie czuje w ogole eksploracji - ide z pkt A do B wyczyscic skarb i tak w kolko. Jest po co sie rozgladac (cos jak Koroki w Zeldzie) poza widoczkami?

raczej nie ma to ubigame. Wszystko masz za znakami zapytania i po pewnym czasie robi się nudne powtarzanie tego samego. Nie męcz się skup na głównym wątku i tych pobocznych które cię zainteresują a reszte olej bo sobie obrzydzisz grę. Ja lubię ubi game ale nie robię w nich wszystkiego bo to już bardziej grind i ciężka praca niż przyjemność :)

Odnośnik do komentarza

Jestem bardzo milo zaskoczony, bo to chyba najlepszy Assasin w jakiego gralem! Wprowadzenie zmian RPG uatrakcyjnia klasyczne elementy, do tego ogromny swiat po raz pierwszy od dawna nie nudzi! Grafika z HDRem i wyzsza rozdzielczoscia na PRO miejscami robi wrecz piorunujące wrażenie, a misje wykonuje sie wyjatkowo przyjemnie. Brakuje mi opcji eliminacji przeciwników, zamiast zwyklego ogluszania. W cenie 159 zl jak najbardziej warto sprawdzic!

Odnośnik do komentarza

Do Xboxa to juz dlugo nie wroce, juz wolalbym nowa karte graficzna do PC kupic ^^

 

Poziom detali w tym Assasinie jest miejscami nieprawdopodobny - co to jest za rok! nawet Assasina fajnego zrobili :obama:

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, kacprzak1991 napisał:

Wiadomo jaka cena tych dodatków?

 

Tego nie wiem, ja kupiłem Golda to tam już season pass był :banana: Teraz tylko czekam na dodatki i czasami wbije level no i podziwiam Egipt i to co się tu dzieje. Piękna gra, pomimo skończenia fabuły i wyczyszczenia mapki w 100% to nadal mam ochotę włączać grę i podróżować na koniu podziwiając detale. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...