Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

Co was tak te geje i murzyni bolą? Zamiast gadać o serialu jakieś płacze i lamenty. Serial wjedzie na Netflix pod koniec roku. Wtedy się przekonamy czy dobry czy gówniany. Czarna czy brązowa bohaterka nie zmieni mojego podejścia do serialu. Za to zła gra , kiepski scenariusz lub tragiczne cgi mogą:)

 

Widzę najwięcej płaczą znawcy co tylko w wiedźmina 3 grali. Tak swoją drogą ci najbardziej płaczący chyba nie zrozumieliście materiału źródłowego. Sapek w powieściach poruszał bardzo często problemy rasizmu a z was on się wręcz wylewa. A i Wiedźmin to nie jest (pipi)a powieść dziejąca się w polskim średniowieczu i nie jest to powieść historyczna. Naprawdę czasem myślę że 80% forum to ignoranci albo debile. 

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

jaki wylew xdd

 

rasizm w wiedźminie był międzygatunkowy, głównie na linii ludzie - elfy, a krasnoludy (i reszta rozumnych ras jak gnomy) często dostawały rykoszetem

murzyni byli tylko wspomniani, że żyją na południu w Zerikanii,  w królestwach północy ludność była biała

 

polityczne pryncypia netfliksa gwałcą materiał źródłowy i tyle

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, ale są z góry ustalone ramy wiedźmińskiego świata, gdzie czarni ludzie żyli w odległej krainie i ich rolę bycia opluwanymi przejęły elfy, krasnoludy i inni nieludzie. Widać zmiana tego jest totalnie ok, ale jak już ktoś wspomni, że Gerald na plakacie ma tylko jeden miecz to zaraz znawcy książek wyskakują xD.

Gra o Tron z HBO jakoś trzymała się papierowego pierwowzoru względem ukazania ludności z tamtejszych królestw. G.R.R.M. nie zgodziłby się, żeby John Snow był mulatem, a Daenerys azjatką? Gdyby producentka wykonawcza nalegała, to z pewnością tak jak Sapek zrozumiałby potrzebę progresywnego castingu widząc ilość zer na swoim czeku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się klikać na Kindlu i szukać cytatów, ale znów czytam sobie Wiedźmina od początku i:

- Geralt nosił jeden miecz, srebrny był na koniu

- jest wyraźnie napisane, że jeden miecz jest na ludzi a drugi na potwory

- medalion wiedźmiński jest płaski i okrągły :potter:

- Geralt wygląda młodo, dlatego wszystkich dziwią długie białe włosy

 

Szkoda, że się tak dokładnie nie trzymali materiału źródłowego dobierając aktorów.

Odnośnik do komentarza

No HBO jeszcze potrafi nie upychać na siłę czarnych i tęczy do swoich seriali, natomiast Netflix już nie bardzo. 

Moim zdaniem nadzieja na trzymanie się materiału źródłowego jest płonna. 

Ja to piszę też z perspektywy fana trylogii gier, bo książki to ani jednej linijki nigdy nie przeczytałem.

Odnośnik do komentarza

Musieli wcisnąć inne rasy bo inaczej by nie było szans na powstanie serialu na Netflixie. Gdyby Czarnobyl powstał na Netlixie to Legasow byłby białą kobietą, Szczerbina byłby czarny, wymyslona baba była by skośna ewentualne była by hinduską, Diatłow oczywiście by pozostał białym mężczyzną bo tylko w rolach degeneratów, starców i psychopatów ich się obsadza.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
2 godziny temu, Masorz napisał:

No HBO jeszcze potrafi nie upychać na siłę czarnych i tęczy do swoich seriali, natomiast Netflix już nie bardzo. 

Moim zdaniem nadzieja na trzymanie się materiału źródłowego jest płonna. 

Ja to piszę też z perspektywy fana trylogii gier, bo książki to ani jednej linijki nigdy nie przeczytałem.

Ogarnij sobie opowiadania bo najlepsze z całej sagi. Aż chyba sobie odswieżę. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.