Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

To nie będzie serial pod typowego słowiańskiego odbiorcę. Jedyne na co można liczyć to easter eggi jak np. sceny w Ogrodzieńcu lub coś. A o rodzimym języku lepiej nie wspominać by nie skończyło się jak z "Henryk, proszę cię nie rób tego". Na razie z tego teasera wiadomo tyle, że nic nie wiadomo. Pokażą na jesień story trailer to coś będzie wiadomo. Teraz to pokazali wszystkiego po trochu . Klasyczna zanęta.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym powiedzieć że to może być mimo wszystko nawet spoko adaptacja, na Motywach powieści, ale trzeba się zwyczajnie przestawić na zachodnią interpretację heroic fantasy, ale...

Ale no właśnie, to mega gówniana przeróbka, pozbawiona jakiejkolwiek świeżości materiału źródłowego. Tylko dobra psychologia postaci i wątki społeczno polityczne mogą to uratować, a chyba nikt nie jest i to spokojniejszy

 

Odnośnik do komentarza

Cały ten wywiad i ta prowadząca to :dynia: 

Przynajmniej się wyjaśniło co mnie zażenowało w trailerze, czyli będą budować Yennefer na żałosnym szukaniu współczucia u widza, a jej gula na brodzie widocznie będzie wielokrotnie napominana, kiedy tylko trzeba będzie uderzyć smętnym amerykańskim patosem. Ciekawe co jeszcze spier.dolą.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trailer wygląda w porządku, ale nie czuć w tym klimatu Wiedźmina. W ogóle nie czekałem na ten serial, to nie czuję się zawiedziony. Gier też nie traktuję kanonicznie, więc nie przeszkadza mi inny design w serialu netflixa (chociaż te pancerze Nilfgaardu to xD). Cavill średnio mi pasuje do roli Geralta, głównie przez to, że jest tak napakowany. Z takimi mięśniami, to on nie potrzebuje mieczy, bo może złamać kikimorę w pół jak Bane Batmana.

Odnośnik do komentarza

Co za wysrywy :pawel: Rozumiecie? Sapkowski kręcił bekę w jednym opowiadaniu z gościa co chciał smoki wypchaną siarką owcą truć i ponazywał postacie po celtycku czy romańsku, zamiast tak normalnie po polsku Grażyna czy Ryszard. Do tego jeszcze ta inspiracja językiem irlandzkim w języku krasnoludów. Po ślunsku powinni nawijać kur.wa xD Nie no faktycznie, anty Słowianin z tego Sapkowskiego niesamowity.

 

A ten podpunkt z rzekomym wylewaniem żółci na słowiańskie fantasy to zapewne chodzi o artykuł o nazwie "Piróg albo Nie ma złota w Szarych Górach". Sapkowski poruszył w nim kwestie kilku marnych i młodych autorów z rodzimego rynku dla których fantasy to banalne machanie mieczem i rucha.nie, którzy nieudolnie kalkowali na nasz język zachodnie trendy w fantastyce i nadużywali zainspirowanych staropolszczyzną słów. No ja nie wątpię w jego opinie, ale kurde jest jeden szczegół. Ten artykuł powstał w 1993 XDDD Czy Sapkowski myśli dzisiaj dokładnie tak samo jak 26 lat temu? Zapewne nie, ale w sumie mało mnie to obchodzi, bo w tej kwestii opinie wyrabiam sobie sam i akurat fantasy z polskiego podwórka lubię :usmiech:

Edytowane przez Bartolinsky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nom, zignorujmy naturę procesu twórczego i autonomię autora dzieła. Skąd się wywodzi autor? Jakimi oczami te inne dzieła były analizowane? W jakim kręgu kulturowym wykształcił się ten umysł? 

Noe i historię o potopie przypiszesz tradycji chrześcijańsko-żydowskiej, mezopotamskiej czy może jakieś jeszcze innej, starszej i już zapomnianej przez historię? 

 

Ze szwajcarską precyzją w tym temacie co jakiś czas pojawia się jakiś daun z tymi samymi wysrywami 

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...