Skocz do zawartości

The Evil Within 2


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie chyba mięknę z wiekiem bo ten tytuł wywołuje u mnie pewien niepokój identycznie jak część pierwsza,ciężko jest przewidzieć co też za chwilę się wydarzy lub na jak bardzo poryty pomysł wpadli skośnoocy bracia. Absolutne mistrzostwo pod względem klimatu jak narazie i świetny balans pomiędzy akcją a eksploracją.

Edytowane przez Intotherain
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja w końcu użyłem mojego drugiego, a nawet i trzeciego save :)

Na samym początku rozdziału siódmego, prawie od razu po tym, jak opuściłem safe-house zauważyła mnie grupka zombiaków i postanowiłem nie ryzykować - ledwo udało mi się uciec - zdążyłem tylko aktywować questa głównego, zebrać parę pierdół i odstrzelić trującego w pobliżu kryjówki.

Nie chciałem kusić losu, bo to znów rozległa miejscówka, a chciałem ją jak najdokładniej przeczesać. Po kilku nieudanych próbach i ze trzech zwiechach (ten rozdział często wiesza konsolę - miejcie to na uwadze), zrobiłem praktycznie max, co mogłem i następny save zrobiony został w idealnym momencie, bo tuż na początku rozdziału ósmego, czyli... (kto grał ten wie)

Niby blisko siebie, więc trochę jest niedosyt, idealnie byłoby, gdyby to był dopiero drugi save, ale cóż - mam nadzieję, że uda się jakoś sensownie zagospodarować pozostałe cztery.

 

Na razie chwila oddechu od Union, bo nadszedł Wolfenstein II, ale za jakiś czas znów wskoczę w buty Sebastiana - obiecuję :)

 

W każdym razie po kilku nieudanych próbach odpaliłem stream, żeby sam siebie zmotywować, że niby jak ktoś patrzy na ręce to siara znów dać doopy (zjawił się jeden widz:)), a YT go zarchiwizowało, więc jak ktoś ma ochotę, to poniżej mój "walkthrough" siódmego chaptera. Ostrzegam, że odpaliłem na defaultowych ustawieniach, bo nie myślałem, żeby się tym z kimś dzielić, więc jakość obrazu i dźwięku (mówiłem bardzo cicho, praktycznie do siebie) jest żenująca (podobnie, jak kilka moich failów, sam się dziwię, że się udało). Na koniec zadzwoniła żona, więc urwałem transmisję, ale musicie wierzyć mi na słowo, że chwilę później użyłem trzeciego save :)

 

 

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wreszcie na dluzej zasiadlem , 4 h na liczniku a ja dopiero zaczynam 4 rozdzial, az chce sie eksplorowac, grac, ulepszac musk , bron :banderas:

 

Naprawde dziekuje tworcom bo czuje sie jakbym gral w jakiegos sh wiec kasacja PT mniej boli.

 

A te nie wiem misje poboczne zwiazen z slajdami no mistrzostwo. Idziesz do misji na chwile zboczysz z trasy, zajmies sie czyms innym a nagle pojawiasz sie wogole gdzie indziej i pol godziny z bani. Alez ja uwielbiam takie giereczki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uporałem się z nowy Wolfem (fujj), więc powoli zasadzam się do najwyższego poziomu w Evilu. Macie jakieś sensowne podpowiedzi na start? Gdzie sejwować, co ogarniać, a co najlepiej odpuścić? No eksperci, śmiało :)

 

Masz tylko 7 save'ów, więc musisz korzystać z nich rozsądnie. Najlepiej zapisywać stan gry przed najtrudniejszymi momentami. Daję w spoiler na wszelki wypadek:

 

 

 

 

1 - Chapter 4, po wyczyszczeniu całej mapy, zdobyciu najważniejszych przedmiotów i przed zejściem do Szpiku.

2 - Chapter 6, po walce z Obscurą.

3 - Chapter 8, przed walką ze Stefanem.

4 - Chapter 11, przed laboratorium i walką z O'Nealem.

5 - Chapter 13, przed wejściem w płomienie.

6 - Chapter 14, przed serią bossów.

7 - Chapter 16, przed ostatnim bossem.

 

 

 

 

Zwłaszcza pod koniec robi się bardzo ciężko, więc te 3 zapisy po 12 rozdziale są obowiązkowe. Pamiętaj, że w trybie Classic nie masz możliwości tuningowania broni ani ulepszania zdolności Sebastiana, dlatego oszczędzanie nabojów oraz medykamentów jest niezbędne. Postaraj się znaleźć jak najwięcej plecaczków zwiększających pojemność nabojów w Twoich giwerach, tak samo przeszukuj dokładnie lokacje i niszcz wszystkie statuetki, klucze które z nich otrzymasz gwarantują leczące ziółka, proch, elementy do craftingu i pociski. Koniecznie odwiedź strzelnicę i zdobądź jak najwięcej nagród, można się tam nieźle obłowić. Skradaj się zawsze kiedy tylko jest taka możliwość, nie wdawaj się niepotrzebnie w walkę, bo amunicja strasznie szybko się kończy. Polecam wykonywać questy dla Sykesa, natomiast unikaj jak ognia Animy (zjawa przed którą trzeba się chować). To tak z grubsza, powodzenia ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Klimat za to ryje beret fachowo.

 

Ale niestety nie tak bardzo jak część pierwsza. Całościowo jednak dwójeczka jest dużo lepszym doświadczeniem. Jedna z moich dwóch GOTY 2017 (bo jednak Horizon).

 

No fakt jak oglądałem gameplaye z jedynki to widziałem tam więcej "horrorowych" lokacji. Tutaj był taki zwykły miks miasteczka z piekłem. Pierwsze lokacje trochę inne, bardziej pasujące do tych

średniowiecznych lochów

i byłoby o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza

U mnie chyba bedzie podobnie, tylko Nioha jeszcze na podium dorzuce ;)

 

To w takim razie podium u mnie zamyka PREY, choć Resident Evil VII też blisko. Ogólnie strasznie mocarny rok, masa hiciorów i w sumie sam się sobie dziwię, że zdążyłem już tyle z nich ograć/ukończyć, a kilka nawet splatynować. No i po kontynuacji bardzo fajnego, ale jednak mocno specyficznego TEW, nie spodziewałem się takiego sztosa.

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Ja juz 14 rozdzial. Powiem tyle , EW1 byl fajna gra ale specyficzna, EW2 to niesmowity skok jakosciowy jako caloksztalt. Hicior fantastyczny im wyszedl

 

Ciulalem i ciulalem i uz ieralem na to ulepszenie gdzie zwalnia czas przy celowaniu, boze jak pieknie teraz pekaja arbuzy :banderas:

 

A pewna klimatyczna lokacja gdzie pierwszy raz spotykamy pewnego typa, ojezu jak ja kocham takie klimaty.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na PS4 Pro po patchu gra chodzi w niecodziennej rozdzielczości 1260p, zaś Xbox One X może poszczycić się tu 1800p. Oprócz tego wersja na Prosiaka dostała poprawki stabilności oraz zauważoną już tutaj możliwość wyłączenia capu na 30fps. Cóż, Tango Gameworks mistrzami optymalizacji na żadną platformę na pewno nie są, ale gierki wychodzą im zacne :good:

https://wccftech.com/the-evil-within-2-1800p-xbox-one-x/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...