Skocz do zawartości

The Evil Within 2


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Odpaliłem jakieś kilka dni temu na koszmarze. Oj boziu jakie to dobre :banderas:, nawet fabuła mi siadła,a dialogi są dobre, lepsze niż w nie jednej grze. Nie wiem ile już godz mam ale wyszedłem z 3 chaptera mając 7 h na liczniku. Teraz chyba 9 chapter już mi leci i ok 13 h stawiam. Fajnie się eksplodowało w 3 chapterze, ale fajnie i po nim się liniowo brnęło prze kilka następnych. Walki z bosami,faaaajne i z pomysłem :drakeyeah:. Gram z kamera fpp,bo jednak ludek mi zasłaniał za dużo ekranu(w jedynkę nie grałem). Podoba mi się udźwiękowienie gry,ktoś tu pisał dawno, ze muzyka czasem przypomina ta z filmu Sicario i zgadzam się tym kimś. Podoba mi się strzelnica i motyw z pokojem Seby,podoba mi się znajdowanie statuetek, a potem otwieranie szafeczek. Coś czuje,ze jeśli mi się klimat nie przeje po skończeniu tytułu to wezmę się może w końcu za RE 7 :yao:.  Grę oceniam na mocne 8/10.

 

E: 11 rozdział i przeszło 20 godz gry.

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pod wieloma względami poprawa. Pół-otwarte miejscówki pozwalające na eksplorację. Klimat może i trochę jakby lżejszy. Ale nadal sporo popapranych akcji, walk z bossami i ciekawych miejscówek.

Nie no jak grałeś ostatnio ciągle w jakieś sandboxy, rpgi to ta giereczka jak balsam będzie 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

A u mnie jest całkowicie na odwrót. Pod niektórymi względami lepsza od jedynki a pod innymi gorsza. Na pewno klimat słabszy i AI można łatwiej wykiwać bo ma się najczęściej więcej przestrzeni (nie ma takiego zaszczucia). Elementy open world też średnio mi przypasowały bo jak czyścisz mapę to okazuje się że po 3 godzinach masz tak dopakowany arsenał że mało co może zagrozić za to sama walka bardziej responsywna. Jak jedynkę TEW oceniam na 8- (właśnie za klimat i skradanko, bo walka i strzelanie są lekko drewniane) tak TEW2 to dla mnie takie naciągane 7/10 albo i niżej.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dla mnie dwójeczka lepsza i Top 3 2017 (Horizon ZD, PREY i TEW2 właśnie).
Fakt, klimat lżejszy (w sensie - zrobiło się bardziej sterylnie, mniej obrzydliwie i krwiście - strachu nie ma w ani jednej, ani drugiej), a walki z bossami słabsze niż w jedynce, ale reszta - fabuła, nakreślenie postaci i gameplay to zdecydowana przewaga dwójki.

Odnośnik do komentarza

Obie odsłony są bardzo dobre, ale to jedynka skradała mi serduszko dzięki totalnie zrytemu klimatowi, ciekawszym lokacjom, straszniejszym przeciwnikom i bardziej skondensowanej rozgrywce. Która część spodoba się Tobie bardziej, to też w dużym stopniu zależy od tego czy wolisz liniowe horroki jak RE, czyli raczej takie z bardziej otwartą strukturą. Miasto, które można swobodnie eksplorować czy opcjonalne questy to fajne bajery, generalnie TEW2 pozwala na więcej, ale według mnie nic nie przebije tej przygniatającej klaustrofobii i koszmarnych schiz z pierwszego TEW. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...