Skocz do zawartości

Silnik forum 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

Jest panowie dramat i szczerze mówiąc mam powoli dość. Sobota, a ja 1,5h spędziłem na rozmawianiu z home.pl, bo co oni odstawiają, to się w pale nie mieści. 

 

W czwartek ok. 15.00 obie strony (w sensie ADVERTIGO i Łapusz) klepnęły cesję domeny, bo w związku ze zmianą wydawcy również i forum zmienia właściciela (o czym zapewne wiecie). home.pl mają jakieś swoje przedwojenne zasady wymyślili sobie, że mają 48h na potwierdzenie cesji u siebie. Na wszelki wypadek dzwoniłem w piątek 3x, aby się upewnić, że ogarniają i "tak, jasne, cesja czeka w kolejce, trzeba czekać". Dzisiaj zadzwoniłem ok. 10 - "to pan chwilę poczeka" i po 10 minutach słuchania muzyczki na infolinii nagle "yy, ale wiem pan, no mamy jakiś problem techniczny, coś panel nie chce cesji puścić" i jakieś inne farmazony, bo technicy, bo coś tam. Normalnie mało z siebie nie wyszedłem - zero absolutnie info od nich, jakby nie dzwonił to pewnie bym dzisiaj się zdziwił po tych 48h, że nic się nie dzieje i pewnie oni sami by tego nie ogarnęli. 

 

Finalnie powiedziałem, że jak technicy mają być w poniedziałek, to ja nie będę forum trzymał wyłączonego, bo u nich znowu coś nie działa. Tym samym domena dalej wisi u nas jako "w trakcie cesji", ale łaskawie pozwolili mi podpiąć DNS-y pod serwer. Po weekendzie mają sprawdzić problem i forum znowu pewine będzie trzeba odłączyć, ale liczę, że po tych wszystkich swoich wtopach już łaskawie cesję ktoś ogarnie od ręki, a nie "mamy 48h". 

 

Tak że wybaczcie to zamieszanie, ale niestety siła wyższa.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Home.pl :dynia:

 

Nie chcę siać defetyzmu, ani być złośliwy, ale to są partacze. Nasza firma była na ich hostingu, to cyrki były takie, że można byłoby dobrą pastę internetową z tego zrobić. Zresztą w cybersecu home.pl zwykle jest niereformowalnym problemem, na tyle że dystrybutorzy niektórych rozwiązań zaczęli zaznaczać, że "nie zadziała jeśli jesteście na hostingu home.pl"   :yao: 

 

No cóż, życzę powodzenia, cierpliwości, a póki co macie moje pewnie nic nie warte współczucie ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

"blad systemu" - klasyk.

 

Ciekawe czy jak juz to "naprawia" to znow zacznie sie karuzela z dnsami.

 

Moim zdaniem jeszcze czeka nas przeprawa. W pięknym świecie ta operacja to pestka:

a) zgłaszasz cesję, wybierasz domenę

b) wklepujesz dane nowe abonenta (lub jak ma home - jego ID, gdy ma konto)

c) obie strony zatwierdzają mailowo cesję

d) czekasz na przyklepanie po stronie operatora (czyli home)

e) domena ląduje u nowego właściciela, podpina DNS-y i gotowe

 

A tu tak naprawdę po 48h jesteśmy prawie w punkcie wyjścia, bo DNS-y musiałem odpiąć, bo inaczej nie mam domeny dostępnej do cesji, a po 48h okazuje się, że domena dalej u nas. Nie wiem, co oni wymyślą po weekendzie - może wreszcie ktoś zechce to wziąć na klatę i ogarną naprawę cesji bez konieczności ponownego odpinania DNS-ów, ale liczę się z tym, że mają na wszystko wywalone, to napiszą "no sorry, ale jak to pan DNS-y przypiął, nie można, trzeba od nowa wszystko". 

 

@Mendrek bo z home to tak niestety typowo "o, ale mają promocje, ale zniżki, a przecież tacy znani, dobra to weźmy tam domeny wrzućmy". Faktem jednak jest, że w 4 na 5 przypadków to strasznie nie ogarniają, gdy jest problem, a już nie mówię o tych konsultantach, gdy każdy ma tak naprawdę na Ciebie wywalone i trzepie formułki "nie da się, nie można, proszę czekać" i co innego mówi. Czekam co po weekendzie zrobią, bo tak naprawdę to chyba czas się wynieść od nich, bo nie dość, że drogo, to jak przyjdzie co do czego to support leży. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mendrek napisał:

Home.pl :dynia:

 

Nie chcę siać defetyzmu, ani być złośliwy, ale to są partacze. Nasza firma była na ich hostingu, to cyrki były takie, że można byłoby dobrą pastę internetową z tego zrobić. Zresztą w cybersecu home.pl zwykle jest niereformowalnym problemem, na tyle że dystrybutorzy niektórych rozwiązań zaczęli zaznaczać, że "nie zadziała jeśli jesteście na hostingu home.pl"   :yao: 

 

No cóż, życzę powodzenia, cierpliwości, a póki co macie moje pewnie nic nie warte współczucie ;)

 

TO. 

Ile razy miałem okazje robić coś na stronach stojących na home, tyle razy miałem "problemy nie do przeskoczenia". Te same problemy na innym hoście wymagały 2 minut z konsultantem / 1 maila żeby wszystko było OK. 

 

Macie od razu czarną listę, żebyście nie przenieśli się z jednego bagna w drugie: 
Biznes-host, Hekko, SuperHost, NetDC, Ogicom, Blink, Blink, Domeny.pl, Linuxpl, Kei, Futurehost, nazwa, AZ

 

Od 3 miesięcy sprawdzam myDevil (przeniosłem sklep z Hekko, który kiedyś nie był zly, ale zachorował...) i póki co polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Perez napisał:

Linuxpl też? :(. Akurat mam tam jakieś dwa śmiecho prywatne hostingi i ze 2x coś mi trzeba było to sprawnie ogarnęli. Cenowo też są OK, chociaż w porównaniu do home to wszyscy są chyba tańsi. 

 

Linuxpl od 2017 należy do H88, firmy która wykupiła

Spoiler

, uebała głowę i nasrała do szyi

praktycznie wszystkim hostom z mojej listy g0wna, i po trochu narzuca swoje ceny i jakość. Na śmiecho prywatne hostingi ostatecznie nada się wszystko, ale ja bym u nich życia forumka nie zaryzykował, chyba że bardzo lubicie 500/503 :[

 

 

Gdyby życie takiego cudownego bobaska jakim jest forumek psxe było w moich rekach, to stawiałbym na zenbox albo atthost, ewentualnie mydevil, chociaż to dopiero testuję na sobie.

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza

Nie, nie, moment, bo to dwa rozne tematy :). Forumek ma hosting w dobrej, sprawdzonej firmie, z adminem, z ktorym wspolpracuje od lat i nawet jak jest awaria, to mam ekspresowy kontakt. 

 

Pytam bardziej o to, gdzie dzisiaj mozna przeniesc sie z kilkunastoma domenami, jakims serwerem, gdzie poczta bedzie nalezycie smigala i supportem, ktory umie cos rozwiazac, a nie "przekazac zgloszenie technikom".

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Square napisał:

Powinieneś mieć dokładnie to samo co tu, spróbuj się zalogować tak jak na forum. Jedynie osoby, które się zarejestrowały po starcie PPE mają dwa oddzielne konta. Chyba, że po RODO się coś zmieniło i skasowałeś.

probowalem wczoraj i nie dzialalo, ale kiedys dzialalo jesli mnie pamiec nie myli. na szczescie opcja szukaj dzialala bez zalogowania - wpisalem 'forumek' i znalazlo mi post grzybiarza. wiedzialem ze nie jestem sam

Edytowane przez STRETCH
jednak zadzialalo, tam rozpoznaja duze litery
Odnośnik do komentarza

Dobry!

 

Dzisiaj proszę spodziewać się, że forum również będzie nieczynne. Niestety trudno mi wskazać od której i na jak długo i czy w ogóle, bo w sobotę 5x mnie zapewniano, że w poniedziałek z rana będą dzwonić spece od nich, ale ręki nie dam uciąć, więc pewnie koło południa będę się dobijał sam. 

  • Plusik 3
  • WTF 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...