Skocz do zawartości

Halo Infinite


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

wrócę jeszcze to tego zarzutu że korytarze w Halo Infinite jest pozbawiona detali. Otóż jest to celowa decyzja artystyczna, by uprościć modele aby były bardziej klasycznej, i bardziej wierne oryginalnej trylogii od Bungie.

 

Dla porównania tak wyglądały  korytarze we wcześniejszych grach 343

Zdjęcie

 

a tak wyglądają w Infinite

Zdjęcie

 

różnica widoczna gołym okiem, w Infinite mamy powrót do klasycznych i ikonicznych, bardziej czystych, mniej chaotycznej i uproszczonej wizji architektury forerunnerów. Oczywiście jednym taki powrót do korzeni się spodoba, ale ci którym odpowiadał styl wizualny Halo 4 i 5 mają prawo czuć się zawiedzeni.

 

Ja osobiście nie byłem fanem tego designu w czwórce i piątcę, bo wyglądał zbyt generycznie i przypominał wiele innych gier scifi z mnóstwem wystajacych i święcących elementów i o wiele bardziej odpowiada mi prostota i brak detali z Infinite.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie te korytarze to część gry, gdzie czekałem,żeby tylko się skończyła.Pomijając już to że wyglądają tak jakby zbudowane były  po to żeby Master Chief tylko przez nie przeszedł, ale tak nie za szybko :), to ich powtarzalność wołała o pomstę do nieba.

Nie no bez kitu , wyglada to tak jakby Prekursorzy  naprawdę zbudowali te budowle tylko po to,żeby za kilka milionów lat ktoś ł mozolnie przedzierał się przez niekończące się, niczemu nie służace  chodniki i tam na końcu odpalił scenkę z gry :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A podgryzaj sobie śmiało Mejm, za to że mam ochotę i chęci by przechodzić grę drugi raz. 

 

Nie zamierzam z tobą o tym dyskutować póki sam w nią zagrasz, a znając twoje tempo ogrywania gier, fakt iż wciąż grasz na PS3, a twoja znajomość Halo zakończyła się ograniu Halo 3 sprzed kilkunastu lat na pożyczonym Xboxie, sprawia że mam przeczucie że minie dobrych kilka lat zanim zapoznasz się z Infinite i będziesz w stanie napisać coś merytorycznego.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jakiś człowiek podawał że populacja Halo Infinite na pc (steam i ms store ) to połowa graczy Halo Infinite. Odpowiednio ok. 36 i 14 %. Czyli połowa graczy aktualnie w godzinach europejskich to ok. 12-14 tysięcy graczy, do tego drugie 12-14 tysięcy na Xboxie. Łącznie 24-28 tysięcy graczy w system sellerze który jest f2p to porażka. Pamiętam jak licznik w halo 3 pokazywał 300.000 tysięcy graczy. Kolejny raz 343 udowodniło że nie powinni tworzyć kolejnych części Halo. Wszystkie  trzy gry które zrobili od H4 do HI nie dorastają do pięt trylogii Bungie. Kampania jest de facto najmocniejszą strona tej gry. Jest krótka, fabuły w niej tyle co w filmie dla dorosłych. Ma kilka przebłysków ale jest jedną ze słabszych w całej serii. Gorsza była chyba tylko w Halo 5.  Multi ma tylko jedną zaletę - jest f2p. Innych zalet nie widzę. Gra za rok umrze no chyba że M$ sięgnie po rozum do głowy i wywali 343 na zbity pysk na co raczej nie ma liczyć.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fafik-IX- napisał:

Jakiś człowiek podawał że populacja Halo Infinite na pc (steam i ms store ) to połowa graczy Halo Infinite. Odpowiednio ok. 36 i 14 %.(...)

 

Jak ja uwielbiam takie niczym nie podparte wymysły. "Jakiś człowiek" coś jeszcze ciekawego Ci powiedział? Czy ten człowiek jest teraz z nami w tym pokoju?

 

 

Zupełnie poważnie, nawet nie chce mi się tłumaczyć, ale na swoim największym rynku Halo jest na 4 pozycji najczęściej granych gier. Nie wiem, przeanalizuj fakty, albo dalej sobie wymyślaj jakieś zestawienia podawane przez niby kogoś. 

 

Screenshot_20220113-213331_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

z tym biadoleniem w przypadku każdej większej premiery, że gra umiera lub umrze to od dawna zrobił się mem, który bardzo rzadko odnajduję odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jestem wystarczająco pamiętliwy by pamiętać że za mojego życia umierały już Valorant, CS Go, PUBG, Apex, Sea of Thieves, Destiny 2 i Halo: MCC i dziesiątki innych gier, a tak się jakoś okazało że każda z nich żyje do tej pory.

 

To normalne też że po premierze duża część populacji w ciągu kilku tygodni opuszcza grę, nie jest nic niezwykłego bo wydarza się to przy każdej premierze. Halo Infinite prawdopodobnie też nigdy też nie będzie tak popularne jak Halo 3, w które jak pokazuje słynna grafika potrafiło gracz ponad milion ludzi jednocześnie, co nawet dziś jest wręcz wynikiem kosmicznym. Dziś tego wyniku chyba nie da się powtórzyć, bo prostu zmieniły się realia, a na rynku jest o wiele więcej gier sieciowych rywalizujących o ten tort.

Więc będę głosem rozsądku i powiem, że nie ma co wpadać w katastroficzne tony, Halo Infinite prawdopodobnie nie umrze, nie będzie problemów ze znalezieniem ludzi do gry, a przynajmniej nic tego nie zapowiada. A gra będzie otrzymywać nową zawartość.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

ASX znowu full defense. Jeżeli 343 szybko nie ogarnie tego F2P gówna , którym jest Halo Infinite to gierka szybko zdechnie. Gameplay mają cudowny ale co z tego skoro nie ma kontentu i kompletnie nie czuje się progresu. Ludzie szybko się znudzą.

 

Jeżeli chodzi o mnie to wystarczy naprawienie błędów, opcja by nie grać z PCtowcami i dużo dobrych map. Ale to nie uratuje tej gierki i muszą szybko wymyśleć jak utrzymać graczy. 

 

Jak dla mnie 343 jest do zutylizowania. Mieli 3 szanse i 3 razy spierdolili.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To znaczy umrzeć na pewno nie umrze. Ciężko żeby gra f2p która jest flagowym tytułem MS o tak umarła. Co najwyżej może być jak Gears 5 czy Quake Champions. Grą o której się nie słyszy i która nie interesuje nikogo poza jakąś małą społecznością.

 

343 zapowiedzieli naprawienie BTB w przyszłym tygodniu i napisali, że na cokolwiek związanego z rankedami i cheaterami trzeba będzie poczekać do lutego. Zawrotne tempo pracy tam mają jak na grę live service :pawel: MS chyba musi ich dofinansować.

Odnośnik do komentarza

Sam krytykuje, 343 za

- słaby system progresji,

- tragiczne UI będące krokiem wstecz względem poprzednich części

- małą ilość map, a przede wszystkim brak takich trybów jak Infection, Griffbal, czy tryb Forge, który pozwoliłby społeczności tworzyć nowe mapy i modyfikować obecne

- słabe zabezpieczenia przed cheaterami z peceta

- koszmarne bugi w tym niedziałający od tygodni BTB

- brak możliwości wylączenia crossplayu we wszystkich trybach

 

Ale sorry, jak ludzie piszą bzdury , to  będę to punktował. Trzeba być uczciwym i prowadzić konstruktywną krytykę, chwalić za to co jest dobre, a krytykować za to co złe i nie popadać w fatalistyczne tony.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, UberAdi napisał:

 

 

Tak, typ użył tego Splitu danych z własnej ankiety xD Nie są to żadne oficjalne dane. 

 

 

@ASX

Co Ty piszesz o 10 milionach ludzi w halo 3 jednocześnie xDdddd

Przestań brać te narkotyki od Spencera, tam było zawsze lekko ponad milion.

 

 

Edytowane przez zloto
Odnośnik do komentarza

 

kolejna rzecz która wypada bardzo słabo moim zdaniem to eksplozje w Infinite, które wypadają naprawdę bardzo biednie w stosunku do takiego Halo 3, które do dziś wygląda pod tym względem zajebiście (do dziś pamiętam wybuch towarzyszący rozwalenie pierwszego Scaraba :obama:)

szczególnie biednie wypada zniszczenie Phantoma, które polega na tym że na sekundę rozświetla się ekran i model statku po prostu znika xD

 

Halo jako seria zawsze miały zajebiste efekty, uwzgledniające fizykę, więc to spory downgorad.

Odnośnik do komentarza

Ta gra ma zajebisty gameplay, bardzo ładną grafiką, no ale nie zrobić deszczu i więcej zróżnicowania terenu plus te same korytarze to trochę siara niestety :whyyy:

Jak by dali taką kampanię jaki była w Reach/Halo 4 plus taki gameplay jak tu plus max jedna duża otwarta lokacja było by 10/10 ...

Edytowane przez Lord Protector
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie na ten moment Halo Infinite znudziło że w ostatnich tygodniach rozegrałem może parę meczy. Co z tego że gameplay jest super jak powtarzające się mapy i granie z pececiarzami mnie zniechęca. Ja rozumiem że okres świąteczny to mogli sobie odpuścić i mieć przerwę, ale z tą grą nic się nie dzieje oprócz zmiany playlisty raz na miesiąc, a jak widzę kolejne nowe horrendalne skiny i inne pojebane kocie uszy za 10$ za sztukę to mnie skręca.

 

Albo po prostu już mnie Halo znudziło po wielu latach, jakkolwiek dobry by gameplay nie był.

 

Inna sprawa że trzeba być odklejonym jak Fafik żeby myśleć, że reskin Halo 3 i granie na Guardianie albo The Pit w 2022 roku zrobiłoby jakąkolwiek furorę.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...