Skocz do zawartości

Halo Infinite


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MaZZeo napisał:

Czy wam tez od czasu do czasu te znajdźki typu skrzynie albo rdzenie nie pojawiają się w danym miejscu? Muszę odpalić kampanię od nowa i się spawnują wtedy.

Miałem tak z jedną skrzynią ale byłem długo pewny że jest gdzieś w podziemnej jaskini do której nie mogę znaleźć wejścia.

Okazało się po sprawdzeniu w necie że się nie zespawnowała na szczęście po kilku fast travel między fob pojawiła się.

 

Odnośnik do komentarza

Kampania skończona na Heroic. Całościowo, świetna gra, zabrakło mi tylko jakiś epickich momentów albo misji stricte lotniczych jak w Halo 4 lub legendarny dla mnie etap w przestrzeni kosmicznej z Reach.

 

Mam nadzieję, że kontynuacja jeszcze w 2022 :) I że 343i tego nie spieprzą, bo znaleźli w końcu swój patent na Halo i teraz wystarczy to tylko szlifować.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

HI ukończone, jakieś 30h ale zrobiłem wszystko poza zebraniem dzienników audio :potter: W większości zgadzam się z tym co forumowicze tutaj pisali.

 

Na +

- przekozacki gunplay i gameplay, Halo spotyka Doom Eternal, Borderlands ze szczyptą FC

- potyczki z wrogami można przechodzić na wiele sposobów

- linka to najlepsza innowacja w serii

- przyjemność ze zwiedzania i czyszczenia mapy

- muzyka i voice acting....ciareczki jak to jest dobre :obama:

- design świata, pojazdów i broni

- to nie tylko najlepsze multi w 2020 ale najlepsze multi w fpsach od długiego czasu

- widoczki dają radę

 

Na minus

- brak co-op na start

- brak zróżnicowania w środowisku gry (otwarty świat)

- mało epickich momentów

- multi prosi się o kilka mapek więcej

 

Fabuła dla mnie jest spoko, jest lepiej niż w H5, dupy nic tu nie urwało, typowa space opera. 

Grafika całościowo jest bardzo dobra, czasami słabsza, czasami świetna, widoczki, oświetlenie, horyzont, tekstury, modele postaci dają radę za to słabo wypada dziwne cieniowanie i mimika ludzkich postaci, efekty wybuchów i monotonne sterylne zabudowania które potrafią zmęczyć w dodatku tu aż się prosi o jakieś śnieżne/tropikalne obszary.

 

9/10  343 dowiozło, oby ich kolejna gra szybciej wyszła i już bez xbox one'a :xboss:

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dokończyłem kampanie na legendary, musiałem zrobić kilka dni przerwy bo przy końcówce się nieźle napociłem.

 

Muzyka i sound design to bardzo wysoki poziom i wg mnie to najmocniejszy punkt Infinite. Utwory odpalające się w kluczowych momentach kampanii właściwie tworzą cały klimat i odwracają uwagę od niedoskonałości gry.

Na plus też cały gunplay i grapple hook który daje duże możliwości zabawy i kombinowania w czasie walki.

 

Mam wrażenie, że grałem jeden level rozciągnięty na całą długość kampanii. Gdyby nie brać pod uwagę pobocznych zadań to 80% kampanii dzieje się w niebieskich korytarzach które wyglądają tak samo, mają masę powtarzających się pomieszczeń tylko np w lustrzanym odbiciu. Sprawia to wrażenie jakbyśmy grali w jednego z tych FPSowych roguelike'ów z "losowo" generowanymi arenami a nie w kampanie z fabułą. Jest takie pomieszczenie z rampą i 2 wejściami przez które przechodzimy spokojnie 10 razy w czasie kampanii, może więcej.

Świat na zewnątrz również zawodzi, jeden biom, wszystko wygląda tak samo. Frustrujące sterowanie pojazdami i łatwość z jaką się przewracają po najechaniu na mały kamyk sprawia, że właściwie wolałem chodzić wszędzie "z buta".

Zadania poboczne to kopiuj wklej, właściwie chyba powtarzają się 3 rodzaje. W czasie głównych misji jeszcze dochodzi noszenie tych power seedów które stopują tempo gry nie wiem właściwie w jakim celu.

Zresztą same cutscenki to też ciągle to samo. Zaczyna się cutscenka, masterchief podchodzi do panelu, rozmawia z cortaną po czym ogląda hologram atrioxa czy innego bruta który nam grozi i tak za każdym razem xD Brak tu jakichś wydarzeń które mają wpływ na świat gry, epickich momentów, zero efektu wow.

 

Kampania: 6,5/10

 

Co do Multiplayera to sam core gry jest świetny, ma sporo skill gapów które zachęcają żeby wejść i na treningu poćwiczyć slide'y, movement i celowanie. Fajne mapy poza Behemothem który jest tak sałby, że nie grają go na turniejach.

Natomiast gra się wyłożyła technicznie i trzeba czekać aż 343 coś odpowie jakie są dalsze plany.

Brakuje wyboru regionu przez co często gram na serwerach US z pingiem 150, u niektórych gra nadal crashuje, na serwerach występuje na prawdę duży desync przez co zdarza się, że gra nie rejestruje trafień i melee, tryb BTB przez większośc dnia nie działa. Niski tickrate serwerów też jest problemem ale szczerze mówiąc nie liczę w tej sprawie na poprawę, żaden dev wydający gry na konsole chyba nigdy w tym temacie nic nie poprawił.

Mam nadzieję, że cała uwaga nie skupi się na skórkach i battlepassach tak jak w tej chwili bo dojdzie do tego, że nie będą mieli komu tych skórek sprzedawać.

Mała ilość map może boleć chociaż ja tego aż tak nie odczuwam, może i mało ale większość jest na prawdę dobra i zbalansowana.

Na koniec jeszcze trzeba powiedzieć o tym, że anti cheat jest marny i chyba sobie nie zdawali sprawy, że wydając grę f2p trzeba w walke z oszutami włożyć sporo pracy i hajsu

 

Multiplayer: 8/10, jak naprawią aspekty techniczne i pozwolą wybrać region będzie 9/10

Edytowane przez UberAdi
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z każdym słowem, singla standardowo będę przechodził przez dłuższy czas, bo pomimo tego, że to fabularnie jest lepiej niż ostatnio, to nadal nie porywa... Zdecydowanie zabrakło coopa.

 

Multiplayer zaś pierwsza klasa, ale na każdym kroku człowiek widzi niedociągnięcia i brak czasu na ukończenie przez twórców.

 

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Halo Infinite czyszcząc prawie cała mapę i tak po tych godzinach spędzonych z gra stwierdzam że choć potencjał ogromny to tak samo zmarnowany.
 

Robienie w kółko tego samego to ubi Game ale w gorszym wydaniu po tam chociaż jakaś fabuła jest a tutaj kilka wstawek, boss i świątynie gdzie wszystko jest kopiuj wklej.

 

Gra ma niesamowitą grywalność ale jak ktoś już wcześniej wspominał potencjał i epickość misji znana z serii gdzieś została zapomniana. Liczę na jakieś dodatki które urozmaicą rozgrywkę bo jak nie jesteś fanem to nie wiem nawet czy skończysz oś fabularną.

 

Trailery pokazywały właściwie całą grę i szkoda że tak mało jest różnorodnych terenów. Takie mocne 8/10 z deklaracją na DLC a tymczasem wracam wyczyścić całą mapę

 

86559FF0-5FC8-4B72-948D-65DDB25F6398.jpeg

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...