Skocz do zawartości

MediEvil (Remastered Edition)


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, balon napisał:

Cmentarz jest generyczny do bólu. Tak naprawdę gierka zaczyna się po cmentarzu. Lokacje, które są potem to miód sam w sobie. Ciekawe ile osób z nowego pokolenia gimbazy growej odbije się, bo gierka nie jest w cale taka łatwa, no i czasami można się zamotać (vide mrowisko).

Dobrze znam tereny mrowiska, a mimo to również sie gubiłem. Bez mapki nie jest lekko.  Teraz latam za duchami. Nawet fajny quest. 

Odnośnik do komentarza

@grzybiarz A czego się spodziewałeś? Przecież to oficjalna tuba propagandowa, oczekujesz że pozwolą sobie na obniżoną sprzedaż i zysk rzetelną recenzją? Nie pojmuję jak ludzie mogą być tak naiwni... Z taką postawą zostaniesz oszukany zawsze kiedy w grę wchodzi zysk bo w biznesie nie ma sentymentów, moralności, etyki, sumienia, więc kłamstwo i utajanie jest chlebem powszednim. Na tym się głównie opierają PR i marketing.

 

A jaki jest remake MediEvila naprawdę to przekonam się dopiero za około tydzień. Być może akurat jest bardzo dobry. @MEVEK mówi że jest. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Schranz1985 napisał:

Przecież ona to recytuje niemal z kartki.

kiedyś nagrałem filmik odnośnie Apocalypse na PSX i na tym filmie brzmię tak sztucznie, że tego nie opublikowałem. Ta babka brzmi podobnie. Czytanie z kartki i taki sztuczny głos :/ Nie to co Kinga PlayStation.

To jest głos sztucznej babki :(

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Berion napisał:

A jaki jest remake MediEvila naprawdę to przekonam się dopiero za około tydzień. Być może akurat jest bardzo dobry. @MEVEK mówi że jest. ;)

 

Jest dobry, dla fana pokusiłbym się, że jest bdb. 

7/10 (+1/2 oczka dla fana/Mevka)

Edytowane przez balon
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tworcy tej gry bardzo zlego wyboru dokonali wybierajac 4k, ale tekstury na mega low. Szczegolnie widac to nad jeziorem, gdy spojrzy sie na te belki wystajace z wody. No strasznie to wyglada. Gra jest rozmazana. Jedynie Zaczarowany Las zrobil na mnie wrazenie pod wzgledem graficznym. Reszta to wczesne PS3 z ladnym oswietleniem. W Crasha i Spyro milo sie gralo, bo bylo miedzy innymi co podziwiac, ale tu... doszedlem do zamku króla i jest to pustka. A wyobrazilem sobie jakie wrazenie by to robilo, gdyby wygladalo jak w Bloodborne (klimat poziomu troche nawiazuje).

Odnośnik do komentarza

Ja jestem na przedostatnim lvl mam 9:30 na liczniku, ale fakt robię wszystkie zadania i kielichy. Jestem meeeeeega zadowolony z tego co dostałem. Szczerze to myślałem, że zje bią ten remake dla fanów pierwowzoru, ale nic z tego.

 

Co to PT to wydaje mi się, że jednak większość osób co wzięła na premierę, ma mega sentyment do marki, a patrząc na niską cenę premierową zostawia sobie w kolekcji. Ja na bank tak robię.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

Co to PT to wydaje mi się, że jednak większość osób co wzięła na premierę, ma mega sentyment do marki, a patrząc na niską cenę premierową zostawia sobie w kolekcji. Ja na bank tak robię.

 

Wlasnie postanowilem to pudeleczko zostawic. 

 

Zeby nie bylo, ze tylko marudze - podoba mi sie nowa zawartosc z zagubionymi duszami. Fajnie sie znajduje miejsca z opisu. Tak dobrych znajdzek sie nie spodziewalem i to przyklad dla innych gier, by projektujac znajdzki troche gracza zaangazowac, cos jak ze skarbami z RDR.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Nrgej mówi że remake idealny i stawia wyżej nawet id remake crasha i spyro.


NRgej akurat zupełnie nie zna się na grach, a jego "recenzje" to straszna żenada...

Jedyne co mu dobrze wychodziło to "Zagrajmy w crapa", więc może dlatego ten MediEvil mu się tak podoba :kaz:
A tak serio to spoko gierka, ale ma sporo bolączek technicznych (głównie kamera i bardzo nierówny wygląd), przez co ocena wyższa niż 7/10 to zdecydowanie klapki na oczach.

Odnośnik do komentarza

Dziwię się czemu niektórzy tak zachwycają się dwójką. Grali za gówniana i już pamięć płata im figle? Strasznie przekombinowany poziom trudności, bardziej frustruje niż bawi. Raczej jakby dostała taki remake jak jedynka wielu się dużo bardziej odbije. Jedynka to była jednak prawdziwa siła tej marki.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ograłem, prawie platyna. Zostały mi tylko mad family i idiotyczny puchar za umieranie (serio? ktoś widział game over w tej grze?).

 

Graficznie jest przeciętnie, niech Was nie zmyli nextcurrent genowe światło. Są bugi-w kolizjach (np. Dan potrafi nie wskoczyć gdzieś tylko zawisnąć np. na "schodach" na górze ze staczającymi się głazami), muzyka gdzieniegdzie stała się łagodniejsza. Kamera to dramat tylko trochę mniejszy niż w oryginale. Niektóre poziomy chyba są wykastrowane albo moja pamięć szwankuje (np. bagna). Animacje to typowy niski budżet (końcowy taniec w Hall of Heroes czy animacja twarzy zagadkowicza w labiryncie budzą uśmiech politowania w 2019 roku). Mapa niepotrzebnie z innego kąta niż na PSX i zrobiona na odp*l.

 

ALE, mimo wszystko to nadal dobry platformer. Z klimatem, z dobrym projektem poziomów. Fajnie się zbierało i odsyłało dusze, a jest przynajmniej jeszcze jeden easter egg lub sekret z tymi zielonymi łbami i drewnianą czapką (znalazłem kilka, wydaje mi się że jest jedna per poziom; ktoś coś wie na ten temat? @MEVEK? ;]).

 

Dla mnie to coś pomiędzy 5, a 6/10.

 

- - -

 

Łby:



Cmentarz: na którejś skarpie.

Cmentarz powrót: na arenie z wilkami, w "krypcie".

Strachy na wróble: w sieni z początku poziomu, trzeba spalić stóg.

 

O co chodzi z tym hełmem? W trialu był, w pełnej wersji nie ma?

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Podczas swojej wedrowki natknalem sie na kilka. Miedzyinnymi na stawach, w miasteczku, ale nie mam pojecia co z nimi zrobic. Mysle, ze to tylko zwykly easter dla ciekawskich.

 

450?cb=20171027012707

 

Mr Apple was an apple bought by Paul Donovan for lunch. However, he was stolen by Matt Johnson, who kept Mr Apple on his desk. Eventually, Mr Apple received a paper hat made by Katie Lea. He lasted about 9 months without rotting due to the magical powers of the hat.[1]

 

 

SkonczeTLoUR to wroce do tematu. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.