Skocz do zawartości

Celeste


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Chapter 7 B-side? 

Człowiek myśli, że mechanikę ma już w jednym palcu, a tu gierka podrzuca kolejną rzecz, z której zawsze mogłeś korzystać, a o której nawet nie miałeś pojęcia.
Autentycznie czuje się, jakby gra sama mnie uczyła wszystkich tricków do speedrunowania.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

:obama: 

 

Spoiler

 

"I...don't... like... scaring myself...I.....don't...."

 

I niech ktoś mi powie, że to nie jest gra robiona z pasją.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Trud skończony.

INk92qP.png

Co prawda są jeszcze złote truskawki za przejście każdej wersji rozdziału bez śmierci, ale to już sobie daruje xd

C-side w The Summit jest poyebany.
I dopiero tutaj giereczka odkrywa przed nami ostatnią mechanikę, także ciągle coś nowego do absolutnie samego końca :obama:

Edytowane przez Dahaka
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

dzisiaj sobie kupilem, gram i jest po prostu miazga :obama:  trafilem do takiego miejsca

 

 gdzie sa ptaki i satelita i chyba cos trzeba zrobic ? dobrze kombinuje ? a nic sie nie da wcisnac czy cos

 

albo to uczucie gdy jestes przekonany ze wyczyscilo sie caly chapter a tu paru truskawek brakuje xD

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, chris85 napisał:

Obejrzałem kilka krótkich  gameplayów z Celeste. Gra na pierwszy rzut oka jakich wiele. Gdzie tkwi sekret tego 10/10? 

 

Ja też obejrzałem najpierw trailer, dopiero za namową wziąłem i nie mogę się oderwać. Gdzie tkwi sekret? To jest ta gra, w której widać włożone serce, levele są bardzo pomysłowe, nie tyle zręczność palców się liczy, co samo myślenie. Po przejściu każdego, czy zdobyciu truskawki, gra nagradza satysfakcją - po prostu, szczegolnie levele w b-side. Do samego końca gra zaskakuje nowymi pomysłami, więc o nudzie nie ma mowy. Do tego ost potęguje klimat, bo jest zwyczajnie znakomity, zawsze leci, co trzeba, i gdzie trzeba, że tak powiem. Do tego poziom trudności, który wzrasta bardzo stopniowo, i który jest, przynajmniej dla mnie, w sam raz. Mimo, że grę skończę pewnie w 50h gra nie frustruje, tylko zachęca do kolejnej próby, a ginę często :).

 

Dodam jeszcze, że jestem wybredny, mało co mi podchodzi z indyków, ostatnio tylko to i SV. Moim zdaniem mesjasz indyków, mały niepozorny hit.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
8 godzin temu, chris85 napisał:

Obejrzałem kilka krótkich  gameplayów z Celeste. Gra na pierwszy rzut oka jakich wiele. Gdzie tkwi sekret tego 10/10? 

 

@Amer też nie rozumiał fenomenu, kupił, przeszedł i aż avatar zmienił na pochodzący z gry. Myślę, że wystarczająca rekomendacja.

Odnośnik do komentarza

Nom, reszta blefuje, a ragus ma absolutną rację. Polecam Celeste z pełną odpowiedzialnością. Najlepiej nie gdybaj, nie zastanawiaj się, tylko kup i graj. Opcje na rozczarowanie są tu naprawdę minimalne. Nie twierdzę, że to gra 10/10 (moim zdaniem nie), ale w swojej kategorii naprawdę ścisła czołówka.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kubson napisał:

no i skonczylem 10h za pierwszym razem bylo C U D O W N I E teraz trzeba pozbierac truskawki kasety i serca do kompletu, wracam do gry :lapka:

 

Teraz się dopiero zaczyna gra, b-side są mega, mózg i ręce się pocą. Jestem po szóstym b-side i zaliczyłem jedyne 1137 zgonów :). A najlepsze jest to, że gra w ogóle nie frustruje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

That's all folks :banderas:

 

OBUezj3.jpg

 

Wiele już było mówione o tej gierce, więc nie pozostaje nic innego tylko się zgodzić, że jest sztosik. Pod względem fizyki i precyzji ustępuje znacząco takim gierkom jak The End is Nigh czy Super Meat Boy, ale za to ost i otoczka to czysta P O E Z J A. Czuć tutaj wielką pasję i serce włożone w produkcję tej czarującej gierki.

 

Wspaniale spędzony czas 350?cb=20180517012957

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kupiłem, przeszedłem dwa rozdziały. Ociepanie, jaka gierka! Byłem sceptycznie nastawiony do niej z jakiegoś nieznanego mi powodu, ale teraz widzę że to perełka, nie, PERŁA wśród platformerów. Zaskakująco wciągająca, pomysłowa, grywalna aż strach, wymagająca kombinowania... Czapka z głowy i kapeć ze stopy. No i ten ost...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.