Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, ListuniO napisał:

A coś mądrego?

Xtxj0x1.gif?noredirect

 

A tak serio, to nie ma dobrych rad na tego typu gry. Albo ci pasują albo odpadasz... A biorąc pod uwagę twoje doświadczenia mam obawy, że może to się zdarzyć jeszcze szybciej. Tutaj dyrektorzy i kierownicy są szybsi, a w grze nie można przepakować postaci ułatwiając sobie przejście.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, McDrive napisał:

Xtxj0x1.gif?noredirect

 

A tak serio, to nie ma dobrych rad na tego typu gry. Albo ci pasują albo odpadasz... A biorąc pod uwagę twoje doświadczenia mam obawy, że może to się zdarzyć jeszcze szybciej. Tutaj dyrektorzy i kierownicy są szybsi, a w grze nie można przepakować postaci ułatwiając sobie przejście.

Spoko, dość tanio kupiłem więc jak faktycznie nie podejdzie to puszczę w świat. Natomiast chce powalczyć bo dużo dobrego słyszałem o grze a nie chce jej oceniać nie grając i mając tylko doświadczenie z grami podobnymi. 

 

Dyrektorzy i kierownicy? Masz na mysli bossów i subbossów?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ListuniO napisał:

Siema, 

Jakieś tipy na start?

Siemano, to po kolei od najważniejszych, oszczędze pisania rzeczy które sam wyłapiesz po 5 minutach,

- zwracaj uwagę na expa/ poziom, bo tutaj można przechowywać punkty umiejętności, jak jesteś na końcu paska to lepiej dogrindować

- tak samo ze złotem, obowiązkowo ładuj kasę w sakiewki.

- testuj różne narzędzia shinobi, zwłaszcza na bossach/subbosach, bo jak złapiesz kontrę to rozpykasz bez problemu

- rozglądaj się dookoła często, zwłaszcza patrz w "sufit", często wyłapiesz punkty do linki.

 

edit - a, no i zimna krew.

Edytowane przez aph
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ishin i jego włócznia...

Sowa ma się do niego nijak.

Genochiro na razie jest trudniejszy, ale nie wiem ile jeszcze razy zginę.

 

O ile faza 1 i 2 jest w miarę ok i jak się skupię (a czasem nerwy biorą górę) to 3 i 4 to męczarnia.

W 1 i 2 wiem czego się spodziewać jak trzymam taki i nie inny dystans - dość blisko i w 1 mikiri + cięcie nieśmiertelności.

2 to czekanie na 3 ciosy po mijance w prawo i obowiązkowo ucieczka ja się pochyla i szarżuje.

No i w 2 cały czas bieganie.

 

Za to jak dostaje włócznie...

Niby mam sposób - czyli ucieczka jak się da (cały czas bieg) i jak leci wyskok to obok niego albo jakieś uniki, ale kończy się na 3 sposoby - albo przywali we mnie pistoletem (jak jestem na przodzie niego), albo zgarnie po prostu lancą (także ale to chyba wtedy jak jestem dalej i bardziej na przodzie), albo mu znajdę się za plecami/na boku i cyk dwa cięcia nieśmiertelności.

W ostatniej sytuacji jest jeszcze czasem tak, że po ciosach nie zdążę uciec (unik/skok w tył robię).

No czasem jak zaczynam się czaić za bardzo i ani mnie nie walnie ani ja nie jestem blisko to zaraz podbiegnie i dowali.

 

I o ile takie próby kończą się czasem sukcesem i czasem się uda i to nawet po rząd, to nawet przy 8-10 tykwach nie wystarczy na fazę 4.

Bo z parę razy tam doleciałem.

 

Nie chcę się bawić w jakieś parasole i inne dziadowstwa, bo kasa już zeszła do zera, podobnie emblematy.

Ktoś ma jakieś porady jak wyczuć ten dystans, albo może źle że biegnę?

Albo inny jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza

Padł! :banana:

Jednak trzymałem za duży dystans. Dlatego nie mogłem mu za plecy wejść z ciosami. Plus żadne lighrning reversal albo za plecki. Dla mnie najlepsze było po prostu uciekać. Tykwy oczywiście zużyte plus granulki też. Mega walka. Ale dla mnie jeśli chodzi o poziom trudności to jednak niżej niż Genichiro.

 

Sequel by się naprawdę przydał kiedyś. Zgłasza że moje zakończenie (return) to sugeruje trochę.

 

Świetna gra.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, aph napisał:

 

Nie zapomnij się podzielić wrażeniami.

Pograłem troche (kilka godzin) i jest super, na razie:)

W porównaniu do BB (w to najdłużej grałem) jest inaczej i chyba to bardziej mi pasuje:

- to że lecisz lokacje bez skrótów od kapliczki do kapliczki które też są blisko siebie, sam się łapałem kilka razy na tym że po wyczyszczeniu 8-10 przeciwnków rozglądałem się za kolejną i najczęsciej była

- to że nie ma rypania statystyk i masy broni

- jest bardziej dynamicznie i taniec lepiej wychodzi a jak już zdobywasz pierwszą sztukę walki to już wogóle magia

- linka która daje speeda i pozwala szybko latać po lokacji żeby np. po cichu rozwalić mocniejszych typków

- i ta gra na razie pięknie wygląda

 

Mam nadzieje że nie spuchne za szybko ale na razie jestem zajarany. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, a ja dostałem kubeł zimnej głowy na łeb, mianowicie czyszczę mapkę już z znajdziek/pobocznych rzeczy i

Spoiler

okazało się, że nie mam dostępu do kilku walk z subbossami i bossem, bo nie podsłuchałem jakiejś rozmowy, która jest przez chwilę w trakcie gry xd

 

Kiedy From zrozumie, że tak się nie robi? Już mnie w BB tak zdenerwowali, przecież tylko gracz który regularnie zagląda do poradnika w trakcie gry coś takiego zrobi. No i nic, odpuszczam sobie czyszczenie, może za rok dwa, zrobię NG+.

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Sprawdziłem, wg internetów https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1964&PART=151

można to odblokować przy 1szym podejściu.

 

Tak więc ja jestem niesamowicie rozczarowany, nie wierzę że ktokolwiek bez poradnika to odkrył. Pie****** From.....

e- SPOILERY w linku, tylko dla tych co ukończyli.

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
Spoiler

Rany, mi nie chodzi o żadne zakończenie, bo tego że jest więcej niż jedno, to można się domyślić przed 1szą walką z Sową, po prostu wku****a mnie że nie mogę zrobić teraz czegoś co bym chętnie machnął pewnie w godzinkę-dwie. Tak, jakbym wiedział to bym się chował po katąch i podsłuchiwał co gadają, chociażby po to żeby mieć otwartą furtkę do post game.

Ochota na NG+ i czyszczenie mapy mi zniknęła.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...