Skocz do zawartości

Devil May Cry 5


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
W dniu 15.03.2019 o 10:59, Hendrix napisał:

@Widget
Jestem pewien, że Capcom byłby zadowolony nawet z 2 mln (4-5 mln ltd.) egzemplarzy na premierę - tradycyjnie seria nie sprzedawała się na tyle dobrze, żeby Capcom oczekiwał dużo więcej.

Dlaczego ? Przeciez ta odslona ma wszystko co trzeba  zeby zrobic fantastyczny wynik, grafika topowa, czworka wyglada jak rysunki w porownaniu, niezwykle zlozony i niesamowicie plynny gameplay, walki z bossami swietne, cala mase nowych rzeczy, historia do pewnego momentu naprawde trzyma poziom, nawet jakis co op ponoc jest. Ba, nawet medialny hype, drobny fanserwis wreszcie jakis sie pojawil. 

A to, ze w Japonii ktora ma 120% wywalone juz na stacjonarny gaming DMC5 sprzedal sie gorzej pudelkowo niz DMC4, to zaden wyznacznik. Tam kroluje sprzet do pociagu,metra. W  Europie bo tutaj sa dane tygodniowe, DMC5 kroluje niepodzielnie.

 

Ukonczylem main story, warto bylo czekac 10 lat, chociaz szkoda, ze tak sie to potoczylo, ja bym to zrobil inaczej. Tak czy inaczej gra non stop zyskuje gameplayowo.

Mankamenty to mogloby byc nieco wiecej contentu i wieksza roznorodnosc przeciwnikow, bo oni chyba wzieli katalog owadow czy cos jako baze.

 

Odnośnik do komentarza

@aphromo

Bo seria ma ograniczony zasięg i wysoki poziom wejścia, a 5-ka jest skierowana głównie do fanów (to celowy zabieg i wybór Itsuno). Co do sprzedaży - pierwsze miejsca nie zawsze oznaczają dużą ilość sprzedanych kopii, w UK otworzyli z wynikiem ~21 tys. egzemplarzy (np. słabiej od Metro Exodus).  Tradycyjnie DMC nigdy też nie przeskoczyło pewnego pułapu, więc wątpię aby Capcom nagle oczekiwał, że seria stanie się mainstreamowa (próbowali, nie udało się) i ustawił oczekiwania na 4mln+ podczas premiery, wiedząc, że żadna część nie przekroczyła tego pułapu ltd. DMC jest mniejszym i mniej popularnym IP od Resident Evil, a i temu IP ta sztuka generalnie się nie udawała.

Capcom jednak w tej generacji bardzo mądrzę operuje budżetami swoich gier (koniec czasów RE6), więc stąd moje przypuszczenia, że byliby zadowoleni z 2 mln, zresztą to byłby rekord serii również. Sam Itsuno prawdopodobnie zacznie prace nad Dragons Dogmą 2, w tym przypadku sądzę, że Capcom będzie oczekiwał sporego wzrostu, bo IP ma potencjał na więcej.

Btw.

Jun Takeuchi wspomniał, że Capcom każdego roku będzie chciał wydawać dużą grę w styczniu, coś mi mówi, że 2020, to pora na powrót Onimushy.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Cokolwiek nie zrobią to strasznie ciekawi mnie, jak wiele jeszcze uda im się wycisnąć z RE Engine. Obok Fox Engine to chyba najlepszy silnik jaki widziała ta generacja i liczę, że nie odpuszczą sobie robienia gier na nim (jak Cumnami z ich paczinko).

Odnośnik do komentarza

Na nowe IP to sobie poczekamy do nowej generacji pewnie, Capcom w tej naprawia, to co zepsuli w poprzedniej, dosłownie. Co do Onimushy, ja lubię, ale ja mam słabość do gierek z samurajami i nawet Ronin Blade od Konami wchodzi mi jak złoto. Dino Crisis za to meh, jedynka to po prostu gorszy RE, dwójka mimo fajnego arcade'owego feelingu, była głupiutka.

Zresztą jeśli te serie powrócą, to pewnie jako (soft) rebooty.  Onimusha powinna być pierwsza, bo Capcom od czasu do czasu wspomina o tym IP, poza tym hej: przed zapowiedzią DMCV był remaster DMC 1-3, w tym roku plan wydawniczy otworzyli remasterem Onimushy.

Odnośnik do komentarza

Hideaki Itsuno was ready to quit Capcom after DmC
 

Cytat

(13:10) and on. In a new interview Reuben Langdon (voice of Dante) goes on to talk about how Itsuno had his resignation letter ready and was very close to leaving Capcom after what happened with DmC unless they let him do what he wanted (DMC5)

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Dino Crisis za to meh, jedynka to po prostu gorszy RE, dwójka mimo fajnego arcade'owego feelingu, była głupiutka.

Jedynka miała durne latanie za jakimiś dyskami i kluczami. Faktycznie czuć było, że to taka trochę mniejsza produkcja. 

 

V jako laska w sumie sam się nad tym zastanawiałem, że byłoby to ciekawsze od Kylo tryhard Szekspira ale pewnie pomyśleli że i tak dużo lasek już w tej grze.

Swoją drogą

Spoiler

Ciekawe kiedy wytłumaczą kogo Vergil puknął.

 


 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ornit napisał:

Ja w sumie dopiero co przeszedłem DMC i napiszę tylko tyle, że bawi mnie fakt, że od czasów Ninja Gaiden 2(na x360 ofc) nikt nie potrafi zrobić wybitnego slashera:yao: DMC5 jest dobry ale tylko dlatego, że praktycznie nie ma teraz na rynku żadnej konkurencji.

Może jedynie bayonetta i trochę god of war

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ornit napisał:

Ja w sumie dopiero co przeszedłem DMC i napiszę tylko tyle, że bawi mnie fakt, że od czasów Ninja Gaiden 2(na x360 ofc) nikt nie potrafi zrobić wybitnego slashera:yao: DMC5 jest dobry ale tylko dlatego, że praktycznie nie ma teraz na rynku żadnej konkurencji.

No a potem wyszła trójka gó.wno obesrane i seria poszła się yebać także ten. 

 

A zapomniałbym, potem Itagaki dowalił do pieca Devil Third.

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...