Skocz do zawartości

Devil May Cry 5


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Do 12 misji 10/10, potem level design mnie zniszczył negatywnie, fabula rozczarowala od tego momentu glupimy chwytami i po przejsciu dla mnie ta czesc nic ciekawego nie wniosla do serii procz mega fanserviceowego zakończenia. Jestem rozczarowany nie tyle co walkami z bossami a co ich brakiem charyzmy - bossowie z dmc1 bądźmy szczerzy - nie byli super, ale mieli swoje momenty, teksty które pamiętam do dziś, to samo z dmc3 czy nawet niektorzy z "czworki". Z dmc5 nie pamiętam imion bossów których przechodzę już po raz 10 choć walki sa bardzo spoko. V pod każdym względem fajna postać, ale grywalnosciowo nuda i wciskanie na zmianę dwóch guzików. Nero i Dante wiadomo klasa - u pierwszego zyebali brak zmieniania łap w locie i tylko jedna bron, u Dante przydałaby się jeszcze z 1/2 bronie a nie 3 różne miecze z podobnymi ciosami/combosami ale na plus postaci wzgledem "czwórki". Lokacje slabe, klimatu brak, underworld chyba najgroszy w serii. Poziom trudności satysfakcjonuje, post game standardowy dla serii czyli spory, ale brak dodatkowych strojów boli. Czekam na Bloody Palace bo w tym trybie gra się najwięcej- jak będzie przypominał ten z DMC4 to będę zadowolony i po cichu liczę na multi  cały czas :usmiech:

 

Ogólnie gameplayem jestem usatysfakcjonowany, fabuła rozczarowany ale najważniejsze czyli system walki jest w pyte.

 

Chciałbym żeby DMC6 oferował tylko jednego bohatera i odcięcie się od starych postaci tworząc nowa trylogię.

 

@Josh - wrzuć i tutaj te streszczonko wydarzeń sprzed DMC5, na pewno niektorych zaciekawi.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

@Josh LEZYMY W BP. Sa znani bossowie na koniec

 

 


 

Stage 98 = Urizen on throne
Stage 99 = Urizen standing up
Stage 100 = Final Form Urizen
Stage 101 = Vergil

 
 

 

 

I hoi z przejścia.

 

Btw filmik z BP

https://m.bilibili.com/video/av46698473.html

 

I podobno z patchem dochodzi - bp, bp online i przechodzenie misji kazda postacia.

 

 

Edytowane przez XM.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Figaro napisał:

no panowie @XM. @Bzduras @Josh, jak ogółem podoba się gra? Hajp był ogromny i i budował się 10 lat, więc trudno było go spotkać, ale czy jednak jesteście nie rozczarowani?

 

Lokacje mocno trącą starym i niemytym ch*jem,  bo jednak nastawiałem się na gotyk, ale poza tym gra mnie zmasakrowała. Systemem walki. Replay-ability. Udźwiękowieniem. Fabułą (bo kontynuuje najlepszy wątek w serii). Dumnie stawiam tę część za DMC3 i zaraz obok pierwszego DMC. Rzadko się zdarza, żeby tak długo budowany hajp sprostał oczekiwaniom, jednak w tym przypadku (podobnie jak w przypadku RE2 remake) udało się. Tak, warto było czekać ponad 10 lat, gra-marzenie dla fanów slasherów. 

 

6 minut temu, XM. napisał:

@Josh LEZYMY W BP. Sa znani bossowie na koniec

  Pokaż ukrytą zawartość

 


 

Stage 98 = Urizen on throne
Stage 99 = Urizen standing up
Stage 100 = Final Form Urizen
Stage 101 = Vergil

 
 

 

 

I hoi z przejścia.

 

Btw filmik z BP

https://m.bilibili.com/video/av46698473.html

 

I podobno z patchem dochodzi - bp, bp online i przechodzenie misji kazda postacia.

 

 

 

6gRCnAr.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figaro napisał:

no panowie @XM. @Bzduras @Josh, jak ogółem podoba się gra? Hajp był ogromny i i budował się 10 lat, więc trudno było go spotkać, ale czy jednak jesteście nie rozczarowani?

Po blisko 70h nadal nie mam dość tej gierki, oprócz wad, które przewijają się w temacie nie mam do czego przyczepić się w tej grze. Ba, przymykam oczy i mam je w odwłoku, bawiąc się wybornie. Najlepszy Devil? Luźno i na miękko.

Odnośnik do komentarza

Bez kitu, ostatnie dwa lata to jest taki renesans giereczek, że aż się w głowie nie mieści jakich czasów dożyliśmy :obama:

 

A początek tego roku to już totalny wypas. RE2 zniszczyło, DMC5 zmasakrował, za chwilę Sekiro zerwie berety z głów... Fani multików też znajdą dla siebie dobre pozycje, no nic tylko żyć, grać i nie umierać.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie będę kłamał, poprzednia generacja to było dla mnie dno i ta zaczynała się podobnie, na szczęście Japończyki (bo to przede wszystkim ich gry kocham) pięknie się odkuły w ostatnich latach dostarczając sztosy najgrubszego kalibru: Persona 5, Nier:Automata, Nioh, KH3, FFXV,  DQXI no i oczywiście Capgod ze swoimi RE7, Monster Hunter World, RE2 czy DMC5. A przecież przed nami jeszcze chociażby Death Stranding, Sekiro, Code Vein. Te gry oraz ich developerzy przywróciły mi wiarę w giereczki dla dzieci, jeszcze tylko żeby Konami przestało się opie'rdalać i wydało jakieś nowe Silent Hill albo Castlevanię to już w ogóle byłaby bajka. 

 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Albo taką Castlevanię albo SH od ekipy Team Silent (czyli twórców pierwszych czterech części). Czytałem jakieś stare wywiady to goście przed trójką planowali zmontować fabularnie kolejne coś w stylu SH2 tylko jeszcze mroczniejsze (!), ale fani domagali się kontynuacji wydarzeń z jedynki :/ później zrobili SH4: The Room, ale to raczej też nie była ta oryginalna wizja o której mówili. Może gdyby Konami zebrało tę starą ekipę do kupy, to byśmy się doczekali godnego następcy dwójki. Tak to niestety pozostaje odpalić klasykę na poczciwej ps2. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, XM. napisał:

 

@Josh - wrzuć i tutaj te streszczonko wydarzeń sprzed DMC5, na pewno niektorych zaciekawi.

 

Ok

 

 

dOPU2qd.jpg

 

Streszczenie streszczenia. Prolog do DMC5 i kilka ciekawostek z poprzednich cżęści

 



 

- historia zaczyna się od Nico rozmawiającej w barze z dziennikarzem o imieniu Jeffrey

- dowiaduje się od niego pobieżnie o wydarzeniach mających miejsce 5 lat temu w mieście Fortuna oraz poznaje tożsamość Nero

- Nico odwiedza Nero w jego garażu, gdzie ucinają sobie pogawędkę. szybko okazuje się, że laska jest córką Agnusa (w grze tak nie do końca to wyjaśnili)

- Nero dostaje z(pipi)kę za to, że nie dba o swój miecz :olo:

 

- akcja przeskakuje na wyspę Vie de Marli (czyli tam, gdzie miała miejsce akcja DMC2)

- Dante prowadzi dialog ze staruchą Matier. okazuje się, że wyspę nawiedził bardzo silny demon zwany Balrog, który jest prawą ręką Argosaxa. Dante zabawnie kwituje, że nie pamięta imion demonów, które pokonał, a sam Argosax nie sprawił mu większych problemów

 

- znowu Nero wraz z Nico. Para penetruje podziemia Zamku w mieście Fortuna. Laska jest zafascynowana badaniami swojego zmarłego ojca, a Nero widząc to zastanawia się czy na pewno może jej ufać i czy Nico nie będzie próbowała kontynuować nikczemnych badań Agnusa. W najgorszym wypadku rozważa nawet zabicie jej. W końcu Nico stwierdza, że chce po prostu zostać "artystką" od demonicznej broni 

 

- akcja wraca do Dantego. Siwek w drodze do Balroga zabija kilka demonów niższego szczebla po czym spotyka Lucię. Autor noweli dosyć wyraźnie zaznacza, że łączy ich silne "partnerskie uczucie". Sam Dante odnosi się do niej o wiele przyjaźniej i mniej żartobliwie niż do innych ludzi

- koniec końców Balrog okazuje się na tyle silny, że Lucia musi stanąć z boku i jedynie przyglądać się walce. Dante rozk'urwia Balroga najpierw Cerberusem, a gdy ten ulega zniszczeniu dokańcza dzieła Rebellionem.

- demon zamienia się w nową broń Dantego (rękawice z DMC5) przy okazji mając nadzieję, że dzięki walce u boku Łowcy demonów zyska doświadczenie i kiedyś będzie mógł ponownie się z nim zmierzyć (bardziej na zasadzie rywalizacji / rewanżu niż zemsty)

 

- blahblahblah, jakieś bzdety z Nico, Nero i Kyrie

 

- Znowu Dante. Okazuje się, że Lucia żywi do niego dosyć znaczące uczucie (ale nie jest wprost napisane, że jest w nim zakochana)

- dowiadujemy się, że Balrog przedostał się z piekła do naszego świata dzięki jednemu z odłamków Yamato. Miecz Yamato posiada moc, która pozwala bez problemu przemieszczać się między światami, w tym wypadku nawet jeden odłamek wystarczył by stworzyć portal dla tak potężnego demona. Tym samym portalem co Balrog przedostał się również Dante i tak Łowca demonów uciekł z piekielnych czeluści, w których został uwięziony w zakończeniu DMC2.

 

- jakieś brednie dotyczące rodziny Goldstein (czytałem ten fragment tylko pobieżnie, ale nie zauważyłem nic ciekawego, to raczej wspominki Nico i trochę genezy powstania Ebony&Ivory)

 

- Nero dostaje w(pipi) od Vergila w garażu i traci Devil Bringera

 

- trochę wspominek Morrisona jak poznał Dantego i zaczął z nim współpracować

- dialog V z Morrisonem. okazuje się, że V zaatakował (ale nie zabił) jakiegoś pechowca w bocznej alejce i zabrał mu pieniądze aby zapłacić Morrisonowi i Dante za wykonanie zlecenia

- ekipa udaje się do agencji Devil May Cry

 

- dialog V z Dante (znany z gry)

 

- trochę wspominek z wydarzeń z pierwszego DMC dotyczących Trish

- ciekawostki na temat zemsty Mundusa. "Prince of Darkness" wiele razy nasyłał swoich sługusów by zabiły najpierw Vergila, ale nic z tego nie wyszło. Dante ukrywał się wtedy pod fałszywym imieniem "Tony Redgrave", więc go było trudniej wytropić, ale i to się Mundusowi udało. Oczywiście efekt ten sam - żaden demon nie mógł się równać z potęgą potomków Spardy. 

- zły bliźniak sporo podróżował po świecie, dzięki czemu dowiedział się o pieczęci Spardy. Następnie doszło do wydarzeń znanych z DMC3

- Vergil po upadku w piekielną otchłań postanowił zmierzyć się z jeszcze nie do końca odrodzonym Mundusem. Jak stwierdził sam Mundus: gdyby Vergil nie był osłabiony po walce z Dante to mógłby wygrać z Władcą Piekieł, ale dzięki temu, że był w kiepskim stanie to Mundus zwyciężył, a z potomka Spardy zrobił swojego niewolnika = stworzył Nelo Angelo

- z początku Vergil nie chciał się ugiąć pod wpływem mocy Mundusa, ale po oddaniu Vergilowi amuletu zyskał jego posłuszeństwo. najwyraźniej amulet znaczył dla Vergila nawet więcej niż jego własna duma

 

- blahblahblah, sporo dialogów i sytuacji znanych z prologu DMC5

 

- po tym jak ekipa została pokonana przez Urizena Nero musiał wylizać swoje rany, a w tym czasie V postanowił ratować ludzi w mieście Redgrave. Co ciekawe - nie musiał tego robić, bo wiele to nie zmieniało w ich sytuacji, ale jak sam stwierdził "był do tego zobowiązany" (wydaje mi się, że to po prostu zadziałała ludzka natura Vergila, który w głębi serca nie jest złym bohaterem)

 

- Nero wraz z Nico przemierzając las Mitis (czyli ten z DMC4) zostają zaatakowani przez Blitza. Nero spuszcza mu łomot (mimo kiepskiego stanu), a Nico z pozostałości po demonie tworzy pierwszego Devil Breakera: Overture. Następnie udaje jej się zmontować Gerberę, po czym Nero obiecuje lasce, że będzie jej przynosił szczątki innych demonów do produkcji kolejnych Breakerów. Przy okazji zabawnie stwierdza czy aby nazwa "Devil Breaker" nie odnosi się do tego, że te bronie po prostu szybko się psują xD

 

- blahblahblah, po miesiącu Nero wraca do Redgrave, aby raz na zawsze rozprawić się z Urizeniuszem.  Nie tylko aby uratować Dantego czy cały świat, ale dlatego, że to również bitwa o jego dumę (od razu widać że wykapany synek Vergila).

 

 

To by było na tyle. 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, XM. napisał:

@Josh LEZYMY W BP. Sa znani bossowie na koniec

  Pokaż ukrytą zawartość

 


 

Stage 98 = Urizen on throne
Stage 99 = Urizen standing up
Stage 100 = Final Form Urizen
Stage 101 = Vergil

 
 

 

 

I hoi z przejścia.

 

Btw filmik z BP

https://m.bilibili.com/video/av46698473.html

 

I podobno z patchem dochodzi - bp, bp online i przechodzenie misji kazda postacia.

 

 

Mógłbyś podać link, by uwiarygodnić te info. Przeszukałem sieć i jest tylko mowa o Bloody Pałace mode i być może kolejnej grywalnej postaci w kwietniowym patchu. Swoją droga było by super grać Dante czy tylko Nero cała grę (szybsze farmienie orbow), szczególnie ze tak krótka gra podzielona na trzy kampanie to mega lipa. Szczególnie V, ten pan powinien „występować” w Final Fantasy. Jego misje to marnotrastwo lokacji. Takie jest moje zdanie 

Odnośnik do komentarza

To info podał typek na resetera który znal ostatnie 4 piętra bloody palace (i jak się okazało we wczorajszym filmiku miał racje). Prawdopodobieństwo jego leaku jest duze, ale jeszcze bym się wstrzymał do 1 kwietnia.

Edytowane przez XM.
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...