Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, funditto napisał:

Ale Into The Breach to chyba jest strategia z nastawieniem na walkę, a nie na budowę miasta/państwa 

 

No tak, a raczej na obronę osiedli, ale przecież zapytałeś: „Czy jest na Switcha jakaś dobra strategia lub gra ekonomiczna w języku polskim ?”

 

lub :)

 

edit: brzmi dwuznacznie. W każdym razie gra warta wypróbowania, bo „piękno leży w prostocie” idealnie do niej pasuje.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, MierzejX napisał:

Valkyria Chronicles a Valkyria Chronicles 4 to duża rozbieżność gameplayu? Czwórka sprawniejsza czy coś? Dla kogoś, kto nie grał warto zaczynać od jedynki, czy jest już archaiczna?

 

Jedynka i czwórka to dwie najlepsze odsłony tej serii pod względem fabularnym i gameplayowym. 1-ynka po dziś dzień trzyma poziom ale uważam, że o wiele lepiej przejść pierwszą odsłone i dopiero brać się za 4-rkę ponieważ wprowadza trochę nowinek i usprawnia odrobinę gameplay, więc jak ruszysz 4-rkę to możesz się zrazić do 1-nki.

Edytowane przez chrno-x
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, sprite napisał:

Zdrowy, przeczytaj jeszcze raz cytaty number najn.

 

Nie wiem, o co chodzi :). Ale widzę, że chrno-x stosuje inny zapis za każdym razem: 1-ynka vs 1-nki, chyba chodzi o jakąś dynamikę w czytaniu xD. Ogólnie:

 

 

W dniu 2.05.2019 o 20:37, chrno-x napisał:

 

1-ynka po dziś dzień trzyma poziom ale uważam, że o wiele lepiej przejść pierwszą odsłone

 

To jest bez sensu totalnie, czytał to ktoś ze zrozumieniem xD.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rayos napisał:

Bez sensu jak wyrywasz z kontekstu :gayos:pełne zdanie ma sens 

 

Powinno być: jedynka po dziś dzień trzyma poziom i uważam, że najlepiej od niej zacząć... jaki sens ma użycie ale, gdy mowa o tej samej części? Chyba, że zdanie by brzmiało tak: jedynka jest (pipi)owa, ale uważam, że mimo wszystko najlepiej od niej zacząć. Wytłumacz mi Rayos ten kontekst? Bo wiesz, ja przeczytałem tylko to wyrwane z kontekstu, heh :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Pany, prośba o poradę w wyborze :D Chciałbym ograć jakąś "głębszą" grę 2d akcji i waham się pomiędzy Dead Cells i Hollow Knight. Stylistycznie podobają mi się oba tytuły, więc zależałoby mi na tym, aby gra była dość przystępna i nie miała przegiętego poziomu trudności. Inne tytuły też biorę pod uwagę, poza typowymi platformerami typu Celeste (to zostawie sobie na później) ;) 

Szukam też gier podobnych do Bayonetty czy Astral Chain, czyli akcyjniak 3d, którego można skończyć w max 20h. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, number_nine napisał:

Pany, prośba o poradę w wyborze :D Chciałbym ograć jakąś "głębszą" grę 2d akcji i waham się pomiędzy Dead Cells i Hollow Knight. Stylistycznie podobają mi się oba tytuły, więc zależałoby mi na tym, aby gra była dość przystępna i nie miała przegiętego poziomu trudności. Inne tytuły też biorę pod uwagę, poza typowymi platformerami typu Celeste (to zostawie sobie na później) ;) 

Szukam też gier podobnych do Bayonetty czy Astral Chain, czyli akcyjniak 3d, którego można skończyć w max 20h. 

 

Co byś nie wziął to powinno Ci podejść: DC, HK, może jeszcze Cuphead i Ori. Z tych czterech to chyba Ori jest najbardziej przystępne :).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, number_nine napisał:

Pany, prośba o poradę w wyborze :D Chciałbym ograć jakąś "głębszą" grę 2d akcji i waham się pomiędzy Dead Cells i Hollow Knight. Stylistycznie podobają mi się oba tytuły, więc zależałoby mi na tym, aby gra była dość przystępna i nie miała przegiętego poziomu trudności. Inne tytuły też biorę pod uwagę, poza typowymi platformerami typu Celeste (to zostawie sobie na później) ;) 

Szukam też gier podobnych do Bayonetty czy Astral Chain, czyli akcyjniak 3d, którego można skończyć w max 20h. 


Chyba na dzień dzisiejszy nie ma nic „głębszego” od Into Th Breath aczkolwiek jest to strategia. Hollow Knight bardzo dobra metroidvania a Dead cells jest cały czas wspierany dlc-kami. Hollow Knight jest dosyć trudna gra a Dead Cells przystępniejszą. Z innych tytułów warto polecić The Messenger albo Blasphemous. Najbardziej podobna do Bayonetty jest tylko seria DMC na Switchu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, zdrowywariat napisał:

Co byś nie wziął to powinno Ci podejść: DC, HK, może jeszcze Cuphead i Ori. Z tych czterech to chyba Ori jest najbardziej przystępne :).

 

Ori będzie ograne, bo to jedyna gra, której zawsze zazdrościłem posiadaczom Xa ;) W DC i HK podoba mi się to, że są dość rozbudowane i byłem ciekaw, czy są podobne tytuły. Aha, wolałbym też, żeby gry były w pudełkach :D 

1 minutę temu, SwitchMan napisał:

Blasphemous

 

Mam zamówione pudełko na PS4 ;)

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że DC jest do przejścia na pierwszym poziomie, później robi się trudno, Cuphead też jest do przejścia, choć bardzo trudny, mi udało się bez zgonów, no prawie, zostały mi dwie finałowe walki, HK mnie odrzucił przez odscholowe podejście do checkpointów, a Ori było najbardziej przyjemne z wymienionych, nie za łatwe, ale wciągające i śliczne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ori najbardziej przystępne ze znanym już słoganem "easy to play, hard to master"

 

Dead cells niestety jest strasznie randomową grą z powodu braku dostania dopakowanej broni na samym początku, a loot jest na tyle randomowy, że nie wiadomo czy Ci wypadnie coś dobrego w kolejnych etapach, a ostatni boss bije mocno. I tak właśnie się zaczyna po parenaście razy od samego początku by wstrzelić się w dobre brońki po drodzę (lub wierzyczki).

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wielką ochotę na RPGa w klimatach fantasy, a więc krótka piłka: co lepiej do trybu handheld: Wiedźmin 3 cz Skyrim?

 

Obydwie gry potężne. Wiedźmina już kiedyś przeszedłem, teraz mam ok. 20h w wersji na PC, więc musiałbym znowu zacząć od nowa.

 

Od Skyrima odbiłem się lata temu na PC - trochę zniechęcił mnie brak fabuły ale podobno dodatki mocno poprawiły ten aspekt

 

Co radzicie?:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, izon napisał:

Mam wielką ochotę na RPGa w klimatach fantasy, a więc krótka piłka: co lepiej do trybu handheld: Wiedźmin 3 cz Skyrim?

 

Obydwie gry potężne. Wiedźmina już kiedyś przeszedłem, teraz mam ok. 20h w wersji na PC, więc musiałbym znowu zacząć od nowa.

 

Od Skyrima odbiłem się lata temu na PC - trochę zniechęcił mnie brak fabuły ale podobno dodatki mocno poprawiły ten aspekt

 

Co radzicie?:)

Odpowiedź jest prosta bież Skyrima skoro jeszcze nie ograłeś. Podobno to zacny port.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.12.2019 o 14:43, p3r3z napisał:

Jak wypada AC: rebel collection warto brać?

 

Jeśli nie grałeś w Black Flag to gorąco polecam. Póki co moja ulubiona część AC. Ciekawa przygoda w świecie piratów bez tych bzdurnych wstawek z współczesnego świata (no dobra, jakieś tam są, ale to margines). Z tego co widziałem w recenzjach to port jest dobrze ogarnięty. Sam chętnie znów w to zagram, bo aż mi się w głowie nie mieści, że tyle contentu można mieć na przenośnej konsolce :)

Odnośnik do komentarza

Szukam czegoś do coopa na szybkie partyjki we dwoje. Ograne Overcooked, Snipperclips i Overcooked 2 czeka na karcie. Coś jeszcze fajnego się znajdzie?

 

Edit: Mario Party mnie kusi, ale to chyba raczej na dłuższe posiedzenia, a nie szybkie partie max do 0,5 h?

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...