Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2019 o 14:19, zdrowywariat napisał:

Poleci jeszcze ktoś coś konkretnego z Indyków? Aka Stardew Valley, Celeste, Dead Cells, Guacemelee 1 i 2, czy teraz ogrywane Mark of the Ninja, które jest GENIALNE! Zacząłem grać w indyki dopiero na Switchu, więc mam dużeee zaległości. Może mnie coś jeszcze konkretnego ominęło? Nie chodzi mi o jakąś ósemkę, których wiele, tylko coś co się wybija z tłumu (niedługo Cuphead wleci), jakiegoś sztosa? Może to też być coś artystycznie dobrego ze średnim gameplayem jak Inside, czy Gris, aczkolwiek preferuję gry z dobrą mechaniką, czyli coś, w co się dobrze gra, gdzie wszystko jest przemyślane. Tylko nie z 8 bitową grafą i niżej, to nie dla mnie, z minimum 16 bitową :).

Shovel knight jak nie grales, sprawdzie grafa 8 bit ale genialna gra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mozi napisał:

Shovel knight jak nie grales, sprawdzie grafa 8 bit ale genialna gra.

 

Grałem, skończyłem, mimo że nie tęsknię za 8 bitami, więc nie było źle :). Nawet znalazłem wszystkie znajdźki, no ale do mojego top indyków SK nie wskoczył. Grałem już w najlepszego farmera, platformera 2D, skradankę 2D, chodzoną nawalankę 2D, a teraz się trafiła chyba najlepsza strategia, bo nie wyobrażam sobie, że coś może być równie dobre. W ogóle mam zamiar sprawdzić wszystkie te najlepsze indyki, bądź unikatowe, czy coś mnie nie ominęło. Na watch liście mam już kilka, między innymi Rain Worlda, a Cupheada biorę day1, no i poproszę jeszcze o Ori i Feza.

 

edit: pograłem chyba z 6h wczoraj w ITB i jednym zdaniem jest to mała wielka strategia. W którą gra się szybko, i która niczego nie utrudnia, można nawet cofnąć raz ruch, a przy poruszaniu, dopóki nie zaatakujemy, cały czas. Takie podejście to rozumiem, nie czeka się i nic nie frustruje, a co najważniejsze gra wymaga od nas myślenia. Celeste też jest szybkie i do niczego nie zmusza, a co ważne posiada ułatwienia, że każdy może się bawić. Takie podejście to rozumiem i szanuję. Jestem zachwycony ITB, i gdybym ocenił tę grę po okładce (youtube) to pewnie nigdy bym jej nie kupił, co byłoby wielką stratą, bo gra wciąga jak diabli.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ktoś polecał tylko nie pamiętam kto, tak że wpisuję Was na listę zasłużonych ;). Nie mogę się doczekać, aż znów zagram, takie to jest dobre! To uczucie, gdy jednym dobrym ruchem załatwiasz kilka spraw, albo po dwóch, trzech błędnych decyzjach widzisz game over - nie do podrobienia xD. 

Edytowane przez zdrowywariat
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, zdrowywariat napisał:

W ogóle mam zamiar sprawdzić wszystkie te najlepsze indyki, bądź unikatowe, czy coś mnie nie ominęło. Na watch liście mam już kilka, między innymi Rain Worlda, a Cupheada biorę day1, no i poproszę jeszcze o Ori i Feza.

 

Ori to nie indyk

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

39 minut temu, Bansai napisał:

Poleci ktos jakas bekowa gierke na 2 joycony tak zeby 2 osoby mogly pograc "ON THE GO" w biurze?

 

Bonusowe punkty za prostote bo to raczej beda swiezaki graly.

 

Dla beki to w Mario Odyssey - bycie czapką mariana - najlepsze growe doznania ever :fsg:

Tak na szybko i  trochę poważniej - Overcookedy, Death Squared, Sniperclips, Lovers in a dangerous spacetime, mk8, capcom beatem up.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bansai napisał:

Poleci ktos jakas bekowa gierke na 2 joycony tak zeby 2 osoby mogly pograc "ON THE GO" w biurze?

 

Bonusowe punkty za prostote bo to raczej beda swiezaki graly.

 

MK8 i Puyo Puyo Tetris mają najniższy próg wejścia, łapiesz za joycona i grasz. Wormsy, jak tu ktoś polecał, są za powolne. Sniperclips szybko zaczyna frustrować. Capcom Beat ’Em Up bardzo się postarzało i dziś jest archaiczne. W Mario Party nie grałem. Ewentualnie jeszcze SSB mógłby dać radę, ale do tego warto mieć odkryte postaci, bo kilkoma z początku nie za bardzo. Czyli ogólnie polecam MK8 i Puyo Puyo Tetris, i myślę że MK11 za kilka dni też da radę, i że to dobry wybór. Edit: jutro Cuphead wychodzi - można grać na dwóch.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 20:02, funditto napisał:

No Civke miałem, ale brak języka i dodatków mi przeszkadzał. 

 

A ktoś ma doświadczenie z Cities Skylines ? Były jakieś patche czy dalej jest problem z frameratem ? 

 

Bierz Into the Breach, jeśli nie grałeś, gra jest za(pipi)ista. Mam już prawie wszystkie medale i ponad 110h. Teraz będę przechodził na hardzie każdym setem, bo gra nie przestaje mnie bawić. Myślę, że do 200h spokojnie dobiję. Absolutny geniusz i top indyków, aktualnie na drugim miejscu mojej listy, zaraz za Celeste, ale nie wiem, czy to się jeszcze nie zmieni. Im dłużej w to gram, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu jaką ta gra ma głębię, mimo pozornej prostoty. Każdym setem mechów z 8 bawiłem się inaczej, każdy ma coś do zaoferowania. Na przykład w zimowym jeden mech po strzale zamraża robala i siebie, więc trzeba tak kombinować, żeby przed zamrożeniem oponenta ustawić się w takim miejscu, żeby inny nas odmroził uderzeniem, albo nasz innym mech, który strzela w dwie strony, albo jeszcze inaczej, bo inaczej stracimy cenny ruch w następnej turze. Wszystkim, którzy mi grę polecali bardzo dziękuję, perełka jakich mało. Pokłon dla tych dwóch twórców i reszty ekipy, która pomagała przy grze.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.