Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 9 - Skywalker Odrodzenie ( XDDDDDDD)


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzane. JJ powinien być przez Disneya noszony na rękach, bo przyszedł, zrobił porządek po Rianie i wyszło mu naprawdę bardzo przyzwoite zakończenie sagi. 

 

Wziął najlepsze elementy poprzednich części, przerobił je odpowiednio i dowalił solidnie do pieca dając zaje.bisty fanserwis i finał, który spina się z wszystkimi poprzednimi filmami w zadziwiająco spójny i dobrze pomyślany sposób. I za bardzo nie wiem jakby mógł to zrobić inaczej. 

 

Finałowe sceny ogląda się z ogromną przyjemnością i aż chce się po seansie iść jeszcze raz. Szacuneczek panie JJ i największą bolączką ep 7-9 będzie to, że tak zaprzepaszczono pomysły, które powinny być kontynuowane w ep 8 i potem dokończone w 9. Przez to można powiedzieć, że 9 startuje niemal od nowa i prowadzi przez pół filmu robiąc wstęp to końcowego rozpyerdolu. 

 



Pomysł z Palpatinem został zrealizowany kapitalnie. Walka Rey z Kylo w zgliszczach gwiazdy śmierci odnosi się zarówno do Powotu Jedi jak i Ep 3 i walki na Mustafar. Każda manifestacja mocy jest zrobiona tak, że czuć w końcu ten power. A walka Rey/Palpatine to ciareczki.

 

Gościnne występy Hana Solo i Luke'a są uzasadnione, zrobione z szacunkiem i w idealnych momentach. Z Lei wyciągnięto ile się dało i zrobiono to dobrze. 

 

Nowe postacie - czarna koleżanka Finna, "dziewczyna" Poego, czy nowy droid spokojnie mogą startować jako początki nowych franczyz. 

 

A końcowa scena to idealna klamra spinająca całość od pierwszego Epizodu. 

 

 

 

Tylko tych

lesbijek z końcówki

im nie wybaczę ;)

 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie chcę widzieć już tego okresu w filmach i tych obecnych postaci od disneya. Mogą próbować ze starą republiką. Jak znajdą kogoś na wzór Kevina Feigi. Wygląda jakby w tym filmie lekko nawiązywali do 

Spoiler

Star Forge

więc jest to jakiś punkt wyjścia

 

Muszą zrobić czystki w Lucas Film bo ta trylogia to nieporozumienie

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Mejm napisał:

Jak to stala sie? Juz jest dawno po TLJ.

No chyba nie bardzo, skoro nawet tutaj pisze się, ze to bardzo dobry film. Ja już po 7 miałem dość Disneya, ale jak idiota chodziłem do kina z nadzieją, że coś się zmieni. Dobrze, że tym razem nie poszedłem.

Edytowane przez 20inchDT
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jezuuuuu cringe level high. Dawno tak złego filmu w kinie nie widziałem. 

 

A końcówka hehehe 

Spoiler

Umieram ciao nie buzi buzi ja umieram

Film broni się akcją bo jak akcja czasem (na szczęście nie za często) zwalnia i zaczynają się dialogi to jest strasznie i żałośnie. Scenariusz pisał chyba 10 letni fanboy star wars. Wszystko się kupy nie trzyma. Sceny fan serwis czasem ok ale w większości na siłę i no kiepskie 

Spoiler

Pojawienie się Hana solo czy kurduple z księżyca

 

 

Następny droid na siłę. W ogóle sceny zabawne bez ikry jaka była jeszcze kiedyś w star wars. Wszystkie dialogi pisane na kolanie. 

 

Dodali dwie nowe strong female protagonist i ucięli jaja całej męskiej obsadzie. Ani jeden nie ma tej charyzmy co ford. Każdy z nich musi być ratowanyxD

 

 

Film warto obejrzeć tylko dla efektów w kinie. Jutro już nie będę pamiętał że to oglądałem i w sumie raczej już nigdy nie obejrzę żal czasu. 

 

Z sentymentu i w podziękowaniu za to że to już koniec i więcej nie będzie tego cringe festu dam 5+ kolesie od efektów specjalnych zasłużyli. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Tokar napisał:

Od pierwszych scen rushowanie i fast forward na pełnej corvie, Ray w 5 minut robi to, co powinna robić przez całe TLJ, ale szybko okazuje się, że i tak nic nie ma tu znaczenia. Co jeden "twist" to mocniejsze ciareczki żenady, oczywiście zero poczucia jakiejkolwiek stawki. To wszystko okraszone humorem rodem z przedszkola plus ze dwie sceny akcji, które zapomnę pojutrze, bo o reszcie zapominałem w trakcie ich trwania.

Właśnie wróciłem z kina. Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. :pizza:

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw co oni "poprawiali" i dokręcali przez ostatni miesiąc. Trzymam kciuki za wypłynięcie wersji raw.

W recenzji zapomniałem wspomnieć o dialogach ocierających się kunsztem o Atak Klonów. Brak Christiansena i greenboxa nie jest żadną przeszkodą.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Eh.. gdy pojawiło się Przebudzenie Mocy byłem zachwycony. Wtedy na fali emocji dałbym 9/10. Po kolejnym obejrzeniu już podjarka lekko opadła, ale nawet po trzecim obejrzeniu jest to film, do którego chętnie wrócę. Takie 7,5/10. 
 

Później był Łotr 1. W kinie było ok, ale dopiero za drugim razem film złapał mnie z pełną mocą i jest to dla mnie najlepszy film w świecie Gwiezdnych Wojen zrobiony przez Disneya. 9/10


Nastepnie pojawił się Ostatni Jedi, który mnie zawiódł naprawdę mocno. 5,5/10 i nigdy już nie mam zamiaru tego oglądać 

 

Po tej akcji obawiałem się Solo, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Oglądałem dwa razy i przy obu seansach dałbym 7/10.

 

Przyszedł czas na ostatnią część sagi Skywalkerów.. JJ zrobił Przebudzenie Mocy, więc nie mogło być gorzej niż w Ostatnim Jedi.. i do ostatniego zwrotu akcji nie było.. tzn nie było nic epickiego, ale 6 może 6,5/10 bym dał, ale gdy zobaczyłem to co w spoilerze napisał 20inchDT czekałem tylko na napisy końcowe.. było źle, ale to nie był koniec.. specjalnie dla fanów wrócono na pewną planetę.. to byłoby fajne gdyby nie to co powiedziała tam Rey.. 4,5/10
 

Na pewno już nie obejrzę tej części

 

Moje trzy ulubione filmy ze świata Gwiezdnych Wojen to:


1.Imperium Kontratakuje,

2.Łotr 1

3.Nowa Nadzieja.


Trzy najgorsze to:

 

1. Skywalker. Odrodzenie

2. Atak Klonów 
3. Mroczne Widmo/Ostatni Jedi

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...