Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę nigdzie tematu dla innych wersji, więc wbiję się tutaj. Jak oceniacie próg wejścia w gierkę? Właśnie leci do mnie masterrejsowy headset i po zachwytach na forum i raczej całym internecie biorę BS na celownik jako pierwszy tytuł na gogle. Czy "choroby symulatorowe" są mocno odczuwalne dla świeżaka w przypadku tej pozycji? Nie powiem, troszkę mi dyga na widok "Guitar Hero nowej generacji". I te custom songi :banderas:

 

 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bzduras napisał:

Nie widzę nigdzie tematu dla innych wersji, więc wbiję się tutaj. Jak oceniacie próg wejścia w gierkę? Właśnie leci do mnie masterrejsowy headset i po zachwytach na forum i raczej całym internecie biorę BS na celownik jako pierwszy tytuł na gogle. Czy "choroby symulatorowe" są mocno odczuwalne dla świeżaka w przypadku tej pozycji? Nie powiem, troszkę mi dyga na widok "Guitar Hero nowej generacji". I te custom songi :banderas:

Doskonały wybór Milordzie. Próg wejścia jest zerowy. Dosłownie. Szeroki wachlarz wariantów w kwestii poziomów trudności i możliwości modyfikacji sprawia, że grę instynktownie łapią dziesięciolatki i sześćdziesięciolatki. Do tego kompletny brak nudności, efektowne a przy tym przejrzyste wizualia, a do tego (w Twoim przypadku) możliwość korzystania z customowych wałków sprawia, że gra będzie miała nieskończony potencjał.

Aż trochę Ci zazdroszczę, ale może też się kiedyś dorobię ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podstawkę testowaliśmy z lubą jakieś pół godziny żeby złapać podstawy i obyć się ze sprzętem. Potem to już poszło - Shakira, Nightwish, Taylor Swift, 3 Doors Down, Lindsey Stirling, Slipknot i co jeszcze dusza wymarzy. Brak mi słów, jak tak prosty koncept w połączeniu z VR tworzy mieszankę wybuchową. Mimo tego, że łapska bolą, pot zalewa czoło i ogólnie organizm krzyczy "ty weź się może trochę uspokój, co?" to syndrom jeszcze jednego tracku jest tu chyba nawet silniejszy niż w Guitar Hero i Rock Bandach razem wziętych. Rewelacja.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze w tym roku nie miałem czasu i okazji pograć w Beat Sabera, ale dzisiaj się zaparłem i było wspaniale. To znaczy od razu założyłem, że pewnie wyszedłem z formy i zacząłem ostrożnie z Light It Up. To tej jeden utwór, który wydawał mi się znośny z nowej paczki Camillii, więc chciałem dać mu szansę. Ogólnie wszystkie kawałki jego autorstwa to raczej pożywka dla absolutnych wymiataczy, bo to taka łupanina, którą ciężko przetrawić niedzielnemu graczowi. Ich poziom trudności jest zawyżony, więc od razu zszedłem poziom niżej i odpaliłem Harda. Cóż, dałem radę, 6 minut, ale w połowie utworu pragnąłem już, by się skończył xd

Układ jest na tyle wymagający, że niejeden Expert jest łatwiejszy w ogarnięciu i tyłek ratowała mi jedynie akceptowalna prędkość, z jaką to wszystko wokół się działo. Gdyby to przyspieszyć, to bym poległ, a co dopiero z trudniejszym mappingiem. No nie był to najlepszy wybór na rozgrzewkę po dłuższej przerwie, ale chciałem to mieć za sobą. Wrzucam filmik. Nie jestem z tego szczególnie dumny (chociaż tylko 20 missów, na blisko 1500 klocków), ale może ktoś w ramach ciekawostki zechce rzucić okiem jak się potrafi prezentować "zaledwie Hard".

 

Potem wróciłem do beztroskiego machania i improwizowania. Nadal uważam, że utwory Panic! At The Disco mają jedne z najlepszych segmentów ever, a od końcówki High Hopes na Expercie każdorazowo twardnieją mi sutki. Za to The Greatest Show dzisiaj odpaliłem sobie na Faster Song i choć jak na pierwszą próbę było not great, not terrible to satysfakcję z machania czerpałem sporą.

 

Przy okazji wpadła mi też kolejna ocena SS (Expert) na Machine  od Imagine Dragons. Mimo dwóch missów. Utwór słabo kojarzony, ale ja go lubię, no i ma bardzo przyjazny, wręcz relaksujący mapping bez chamskich zagrywek.

 

Ogólnie jestem już spragniony jakichś nowych utworów (bo łupanina Camillii to moim zdaniem nisza), najlepiej na licencji i przystępne dla ludzi, którzy niekoniecznie urodzili się z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Twórcy co miesiąc starają się coś dostarczyć, więc może jeszcze w  lutym coś się urodzi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Kmiot napisał:

Ogólnie jestem już spragniony jakichś nowych utworów

Nic prostszego, wystarczy PC i nowe gogle :Coolface: Od kiedy zainstalowałem BS to chyba tylko raz zagrałem coś, co jest na liście utworów z samej gry, non stop łupane są customy. Niektóre nadają się dla kosmitów, niektóre są wredne lub zrobione tak, żeby przy końcu udupić full combo (może z dwa takie utwory trafiłem), ale zdecydowana większość to masakratory niesamowite.

Odnośnik do komentarza

@marbel007 Też uwielbiam ten utwór, a że znam go już bardzo dobrze, to szukam utrudnień (skoro na Expert+ wysiadam). Miałem też taką fazę gdy przechodziłem z Harda na Experta, wtedy również na pewnym etapie utrudniałem sobie zwykłego Harda Faster Songiem, a potem naturalnie przeniosłem się na Experta. Myślę, że niektóre utwory byłyby nawet w moim zasięgu na Expert+, ale za mało ogólnie gram w Beat Sabera, by się na tyle wyrobić. Bo ten poziom wymaga już metodycznego treningu, albo wrodzonego talentu. 

 

I chyba wiem, o którym momencie mówisz. Niby prosty mapping, ale z racji, że jedna ręka musi robić zupełnie co innego, niż druga i często w innym tempie, to robi się problem z motoryczną synchronizacją. Akurat ten urywek w The Greatest Show na tyle ułatwia sprawę, że najpierw wchodzi prawa ręka i mamy czas na wprowadzenie jej w odpowiedni rytm prawo - lewo... by po chwili o niej zapomnieć i pozwolić działać samej (automatyzm), a my przenosimy naszą uwagę na rękę lewą. Tutaj dla mnie to wypada dość naturalnie, bo jest fajnie wyliczone w czasie i nigdy nie miałem z tym fragmentem kłopotów, ale z podobnymi w innych utworach to już tak.

Tak to już jest, że to co dla mnie jest łatwe, dla kogoś innego już nie musi. I na odwrót.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kmiot napisał:

@marbel007 Też uwielbiam ten utwór, a że znam go już bardzo dobrze, to szukam utrudnień (skoro na Expert+ wysiadam). Miałem też taką fazę gdy przechodziłem z Harda na Experta, wtedy również na pewnym etapie utrudniałem sobie zwykłego Harda Faster Songiem, a potem naturalnie przeniosłem się na Experta. Myślę, że niektóre utwory byłyby nawet w moim zasięgu na Expert+, ale za mało ogólnie gram w Beat Sabera, by się na tyle wyrobić. Bo ten poziom wymaga już metodycznego treningu, albo wrodzonego talentu. 

 

I chyba wiem, o którym momencie mówisz. Niby prosty mapping, ale z racji, że jedna ręka musi robić zupełnie co innego, niż druga i często w innym tempie, to robi się problem z motoryczną synchronizacją. Akurat ten urywek w The Greatest Show na tyle ułatwia sprawę, że najpierw wchodzi prawa ręka i mamy czas na wprowadzenie jej w odpowiedni rytm prawo - lewo... by po chwili o niej zapomnieć i pozwolić działać samej (automatyzm), a my przenosimy naszą uwagę na rękę lewą. Tutaj dla mnie to wypada dość naturalnie, bo jest fajnie wyliczone w czasie i nigdy nie miałem z tym fragmentem kłopotów, ale z podobnymi w innych utworach to już tak.

Tak to już jest, że to co dla mnie jest łatwe, dla kogoś innego już nie musi. I na odwrót.


Spotkałem się opinią, że ten poziom wymaga również bardziej dokładnych kontrolerów niż Move'y. Pewnie między innymi z tego powodu większość wymiataczy streamerów to użytkownicy PC.
Bardzo dobre ćwiczenie dla perkusistów. Jedna ręka gra co innego, druga co innego a czasem dorzucają jeszcze nogę. Ponoć jednym z najlepszych na świecie jest grajek z zespołu TOOL. Ciekawe jakby sobie poradził w BS.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, giger_andrus napisał:

Spotkałem się opinią, że ten poziom wymaga również bardziej dokładnych kontrolerów niż Move'y. Pewnie między innymi z tego powodu większość wymiataczy streamerów to użytkownicy PC.

Bez wątpienia jest to prawdą. No, ale wiadomo jakie korzenie technologiczne ma tracking w PSVR i jego ułomności są niepodważalne. A odpalając jakiś utwór na Expert+ i nie trafiając w bloki nie zawsze wiesz czy wynika to z twojej winy, czy tracking nie wyrabia. Bo tam trzeba już niesamowitej szybkości i precyzji, a dodatkowo pałki Move w takich chwilach są duże i dość nieporęczne, co mocno utrudnia ich odpowiednia "pracę w dłoni" (a ta jest na tym poziomie niezbędna).

Odnośnik do komentarza

Muszę się pochwalić - wczoraj w niektórych utworach wszedłem na Eksperta! Konkretnie udało zaliczyć się Be there for You, High Hopes od Panic at the Disco i Thunder od Imagine Dragons.

Zawziąłem się i ten pierwszy utwór mi leżał właśnie na Expercie (na hard bez szału) - chyba z 5 razy podchodziłem by złapać odpowiedni flow. Przy okazji uderzyłem 2 razy w pobliski stół, aż gra się zapauzowała i raz pacłem przechodzącą żonę ;) Utwór mi tak przypasował, że zaraz wylądował w ulubionych, a jaką miałem satysfakcję jak dobrnąłem do końca!? Mega. Spocony jak szczur, ale zadowolony. Siłą rozpędu włączyłem kolejne 2 utwory na Expercie i te weszły chyba już za pierwszym razem! Mam wrażenie, że wraz z treningiem wchodzę na prędkości machania mieczami nieraz jak Neo w Matrixie! Bomba! Nagrałem któreś z moich wyczynów ale nie wiem nawet jak to pobrać teraz i udostępnić :)

Boska gra - przy okazji futurystyczny aerobik! ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@marbel007 A jak mówiłem, że Expert jest tylko kwestią czasu (jeśli go odpowiednio dużo poświęcić grze) i na pewnym etapie przyjdzie naturalnie, to nie dowierzali ;]

Teraz już z górki, bo Hard zacznie powoli Cię nudzić, więc najlepsze przed Tobą, bo w moim przypadku dopiero Expert dał mi pełnię frajdy z machania. 

 

Co do wrzucania wyczynów, to filmik (ostatnie 15 minut od wduszenia Share i kwadratu) masz w odpowiednim folderze w menu głównym konsoli. Tam możesz go przyciąć prostymi narzędziami (te bardziej zaawansowane są chyba w Share Factory) i udostępnić na YouTube bądź Twitterze, ale najpierw musisz powiązać swoje konto YT/Twitter z konsolą. O ile dobrze pamiętam, to konsola sama Ci to zaproponuje w trakcie, więc nie musisz tego szukać po kątach.

I fru, za chwilę masz filmik na YT, nic nie musisz pobierać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...