Skocz do zawartości

Star Wars Jedi: Fallen Order


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, iluck85 napisał:

5 skrzynek na zeffo i 2 sekrety. Prze*uj mapa. Na 4 jeszcze nie doleciałem, zaraz będą 3 na 100%.


Kuźwa, mi 5 skrzynek i 5 sekretów, a już nie mam pojęcia, gdzie szukać :reggie:
A jak odpaliłem filmik na YT i mi pokazało, że trwa ponad godzinę czasu to trochę mi sie odechciało bawić w maksowanie :yao:

Odnośnik do komentarza

Czy na Zeffo jest jakiś mały, składający się może z dwóch platform sektor? 

Bo brakuje mi jednej skrzynki, a jak przeglądam mapę, to niby wszędzie "ptaszki" i za ch#ja nie wiem, gdzie mogłem coś przeoczyć. 

 

Przy okazji zapytam, czy jest możliwość wyłączenia tej czerwonej bariery, którą włączył BD1, 

Spoiler

ratując nam d#pę podczas walki z Trillą? 

 

 

EDIT:

Sekundę po tym, jak skończyłem pisać tego posta, wchodzę na mapę i trafiam na Ancient Catacombs, gdzie brakuje mi skrzyneczki.

Jednak forumek pomocny, wystarczyło się tylko pożalić :D

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Nie no, nie gadajcie, że mieliście problemy ze zebraniem skrzynek i odkryciem mapy na Zeffo do 100%? Nie było tak trudno, imo wystarczyło po prostu dobrze przeglądać holomapę i świat gry, gdzie tu można jeszcze podejść, żeby wbić ten 100% obszar. 

 

@Wredny nie ma możliwości wyłączenia bariery, ale dojście do tego grobowca jest, a mianowicie windą. To wtedy jak wychodziłeś z grobowca to wyjeżdżałeś na samą górę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, messer88 napisał:

Jesteś pewien że Ci brakuje skrzynki a nie np odkrycia brakujących % planszy?


Jo jo, ale już ogarnąłem, o czym pisałem wyżej :lapka:
 

2 godziny temu, Wredny napisał:

Sekundę po tym, jak skończyłem pisać tego posta, wchodzę na mapę i trafiam na Ancient Catacombs, gdzie brakuje mi skrzyneczki.

Jednak forumek pomocny, wystarczyło się tylko pożalić :D


Strasznie mała ta lokacja i ginęła w gąszczu tej holo-plątaniny.

Teraz lecę na Kashyyyk - strasznie mi sie podoba to, że

Spoiler

Haxion Brood nie odpuszczają i pojawiają się w miejscach już wcześniej odwiedzanych

- dzięki temu ten backtracking jest dodatkowo urozmaicony i nie ma nudy.

Odnośnik do komentarza

I przygoda skończona. :usmiech: 27h na liczniku (jedi master). Planety wyczyszczone tak na ~95%. Do 100% jednak nie będę brnął, bo nie chciałbym sobie psuć wrażeń z gry takim przeszukiwaniem na nowo map. Co tu dużo mówić - póki co moje goty i pierwszy tytuł w tym roku, który w ogóle ukończyłem, większość odpuszczałem po kilku godzinach. Najlepsze SW od czasów Kotora. 

 

W sumie to jest pierwsza gra od ea, do której większość chciałaby DLC, a (prawdopodobnie) żadnego nie dostaniemy xD 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem po prostu oczarowany tym tytułem, a mój mózg do teraz nie może się oswoić z faktem, że to gra wydana pod szyldem EA.

E.

A

kuźwa, mistrzów marnowania świetnych marek, a tutaj takie zaskoczenie. GotY może nie, ale jeden z najlepszych tytułów soulsopodobnych w jakie grałem na pewno (a grałem w większość) i zastanawiam się czy nie podoba mi się nawet bardziej niż Sekiro. Przede wszystkim za(pipi)isty design lokacji, niektóre planety są tak rozbudowane, wielopoziomowe i naładowane secretsami, że to się nie dzieje, no i każda ma unikatowy klimat oraz własne cechy charakterystyczne (Kashyyk z tą swoją roślinnością, organicznymi pułapkami, masą basenów do popływania i i przerośniętymi pająkami rządzi). Nie wiem jak na pozostałych poziomach trudności, ale na Wielki mistrz Jedi jest co robić, trzeba być cały czas skupionym, nie szarżować i robić perfekcyjny użytek ze zdolności rudego. System walki jako taki może nie jest zbyt rozbudowany (drzewko rozwoju też wydaje mi się ciut małe), ale swoje zadanie spełnia wystarczająco: daje FUN. Miecz świetlny ma power w starciach i jak kozacko rozświetla ciemność w ponurych jaskiniach, a te animacje odbijania pocisków czy wykańczania przeciwników :banderas: czasem odpalam go ot tak po prostu, żeby poczuć się wypełnionym Mocą madafaką :shieeet: Zagadeczki też na plus, nie pamiętam już kiedy ostatnio gra wideo wymagała ode mnie ruszania głową (mam na myśli przede wszystkim łamigłówki w grobowcach).  Nawet elementy platformowe mi przypasowały. Fakt, czasem trochę śmierdzi Uncharted, ale dzięki "zjeżdżalniom", zasuwaniu po ścianach oraz korzystaniu z mocy w trakcie skakania nie jest aż tak casualowo, a nawet bym powiedział, że dynamiką Fallen Order kładzie na łopaty wygibasy Drake'a. Grafika / muzyka? To pierwsze znacznie lepsze niż się spodziewałem, zwłaszcza istotne dla fabuły lokacje wręcz ociekają detalami i potrafią wycisnąć naprawdę sporo soku z tych powoli odchodzących do lamusa konsol obecnej generacji. Muza powinna za to przypaść do gustu każdemu fanowi SW, wyraźnie czuć filmowy klimat. 

 

Niech się ta gra dobrze sprzeda, a mózgowcy z EA przejrzą na oczy, że opłaca się inwestować w takie dopracowane i ambitne produkcje do popykania w singlu, a nie tylko trzepać hajs na lootboxowych multikach. 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Odnośnie sprzedaży, to jest bardzo dobrze, tym samym EA udowodniło EA, że jednak gry singlowe, nastawione na storytelling nie są takie przeterminowane, jak próbowali wszystkim wmówić.
Ach, jak smakują teraz te cytaty od ich korporacyjnych głów, gdy kasowali inne Star Wars od Visceral (swoją drogą to mógł być naprawdę fajny tytuł).
Najlepsze jest to, że kasowali go z tych samych powodów, dla których ludzie teraz jarają się Fallen Order :reggie:
Poniżej Yong ładnie wszystko podsumował:
 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

Odnośnie sprzedaży, to jest bardzo dobrze, tym samym EA udowodniło EA, że jednak gry singlowe, nastawione na storytelling nie są takie przeterminowane, jak próbowali wszystkim wmówić.

 

Wiadomo, że gry singlowe są najlepsze <3 ale z tą dobrą sprzedażą trzeba pamiętać, że to Gwiezdne Wojny. Ta marka ma nadal olbrzymią moc sprzedażową. 

Odnośnik do komentarza

Najlepsze SW w jakie gralem od czasu Jedy Academy chyba. Az mi sie wierzyc nie chce ze ta gra istnieje... Widac ze Respawn nie byl w stanie doszlifowac wszystkiego na czas, ale gra jako calosc jest wspaniala.

 

Niby sprzedaje sie dobrze, ale nie widze szumu w necie wiec mam troche zle przeczucia. :/

Chce wiecej gierek gdzie mozna latac z mieczem swietlnym, wincyj kurwa!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oglądałem pare filmików i co mnie razi to sposób w jaki postać biega. Porusza się jakby uda były z drewna a tylko golenie pracowały i do tego ten rozkrok jakby miał wielkie jaja albo nas.rane w portkach.

 

Postać fajniej by wyglądała jakby model oparli o facjate Ivara (aktor Alex Høgh Andersen) z Wikingów. W jednym z modów, które widziałem postać właśnie go trochę przypomina i spoko to wygląda.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

No i ja też dzisiaj wbiłem calaczka grając na poziomie grandmaster.

 

kaEBb5Jm.png

 

Nie będę już za bardzo rozpisywał się o gierce, bo wszystko zostało powiedziane. Dla mnie największymi plusami były klimat(piękne światy) i satysfakcjonujący, szybki combat system. Jak już się ogarnęło parry timingi i precision evade'y to można było trzaskać bardzo efektowne akrobacje z mieczem i łączyć je z pozostałymi skillsami, robiąc rzeź na większych grupkach wrogów. Na necie czytałem też trochę narzekań, że walka jest mało zróżnicowana(szczególnie na GM) i nie mogłem ogarnąć o co ludkom chodzi. Dopiero jak odpaliłem urywki streamów u różnych grajków, zrozumiałem dlaczego. Rollowanie jak cipa w soulsach tutaj nie ma racji bytu, a ludzie potrafili po kilka dobrych minut robić fikołki z trudniejszymi przeciwnikami. Nic dziwnego, że nuda panie :yao: Tylko full bomba na pełnym aggro i wtedy dopiero można zobaczyć jak widowiskowy i pełny niuansów jest system walki(szczególnie z bossami :fsg: ). Szukanie znajdziek i eksploracja planet też mocno na plus. Jedynie co, to mogli dać więcej sekretów zamiast skinów. Framerate też czasami dropnął, ale dało się to przeżyć. Ogółem świetna przygoda i top3 w tym roku. Oby więcej takich gierek.

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.