Skocz do zawartości

Star Wars Jedi: Fallen Order


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

O jezu, jakie to jest dobre :banderas: Wszystko tu zagrało. Idealny mix składników z moich ulubionych gierek. Dodatkowe te lokacje, muzyka, klimat - cudo, nawet historia nie jest taka zła jak pisali w recenzjach, a większość postaci da się polubić. Ostatnio żadna gierka jakoś nie mogła mnie wciągnąć na dłużej, a teraz grałem cały weekend (wydaje mi się, że jestem gdzieś tak za połową) i ciągle chce więcej.:lapka:

 

Ciekawe czy mcdrive dalej sądzi, że ea wszystkich opłaciło, nawet tutaj na forumku :pawel:

Odnośnik do komentarza

Kupiłem w sobote, bez oglądania żadnych recek, materiałów, bez czytania opinii i sprawdzania średniej na meta i w weekend spędziłem z grą ładne kilkanaście godzin. Niby prosty, mało oryginalny pomysł (soulsy w świecie star wars), ale jestem oczarowany klimatem wylewającym się z ekranu, systemem walki, designem i muzyką.

 

Teraz myśle tylko o powrocie do domu aby znowu zanurzyć się w ten magiczny świat.

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa. Na Bogano sa drzwi przy takiej spirali z woda. Drzwi sa na zielono, robocik hakowanko ma odblokowane juz dawno a wgl nie wyswietla sie zadna ikonka interacji. Nie ma info rowniez ze otworzymy je z drugiej strony. Brakuje mi tylko tych drzwi zeby miec 100%. Myslalem ze moze sa jakos polaczone z pewnym typkiem ktorego tu pokonujemy no ale po jego zabiciu drzwi ani drgna. Ma ktos jakis pomysl ? 

@messer88 tak..o ten mi chodzi. Moze byc tak jak mowisz chociaz dziwne ze sa na zielono oznaczone. Wroce tam pozniej jak skoncze eksploracje Dothomir

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Te drzwi to są na "piętrze" idąc z dołu z dziury z wodą i tymi liskami po drodze? Mogę się mylić ale mam wrażenie że niektóre rzeczy do np skanu z robocika pojawiają się tam dopiero po pchnięciu fabuły, bankowo jeden pokoik do którego można wejść z samego początku później dostał nowe fanty do znalezienia. Może z drzwiami jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza

Aż musiał na forum wejść, aby skrobnąć swoje wrażenia na temat gry. Na początek powiem tak - jeżeli twój sentymen do Star Wars w skali od 1 do 10 sięga minimum szóstki, to nawet się nie zastanawiaj na zakupem gry! 

 

Od czego by tu zacząć, może z racji tego, że jestem fanem GW, to zacznę od klimatu. Od lat czekałem na taką grę w klimacie GW, moje wyobrażenia na temat gry były mniej więcej takie, jakie właśnie dostaliśmy! Tzn, akcja prowadzona w stylu Uncharted, aczkolwiek zatopiona po uszy w klimacie blasterów. Jest tutaj wiele nawiązań do filmów, okraszone świetną muzyką i filmowością, no nie było czegoś takiego - Batllefront, wiadomo fajnie się gra w bohaterów i złoczyńców, aczkolwiek ileż można też grać w to samo - tutaj mamy natomiast historię prowadzoną w stylu najwikszych produkcji, od każdego zaczerpując sporo gameplayu. 

 

Dużo przesady, jeżeli chodzi o poziom trudności. Nie przeszedłem żadnej części soulsów, aczkolwiek grywałem trochę jeszcze na ps3 w Demon's souls i nie wiem, czy dobrze orientuje po latach, bo jeżeli ktoś mi powie, że ta gra trudnością nawiązuje do Soulsów, to nie wiem, pamiętam to inaczej, ta gra daje o wiele więcej swobody, system walki stanął gdzieś tak w 65 procentach przy god of war a w 35 % przy Devil May Cry, jest natomiast świetny! (typowo nie piszę nic o sekiro, bo nie grałem) Ile frajdy daje rzucanie meiczem świetlnym, odpychanie w przepaśc grupy szturmowców, czy popularne kontry wraz z efektownymi zakończeniami w stylu Kratosa. No właśnie, nie miałbym problemu w niektóre akcje po prostu wrzucić zamiast głównego bohatera, Kratosa, który móglby uczestniczyć w tych samych wydarzeniach, w nieco brutalniejszym sosie. 

 

Eksploracja daje frajdę. Jest naprawdę dużo do znalezienia, ale nie w nachalny sposób, typu ubi game, włącz mapę i leć znaleźć skarb, przeleć pół mapy i dojdż do znacznika, meeeeh, tutaj trzeba pokombinować aby znaleźć sekrety, ukryte przejścia, rozglądać się, aby znaleść pomost, ścianę do przebiegnięcia, czy ukryte przejście, którego wcześniej nie widzieliśmy. Tak jak ktoś wspominał, także nie rozumiem, jak można narzekać na backtracking, skoro jeżeli mamy dużą mapę, to otwieramy skróty, które w bardzo szybki sposób pozwalają nam się przedostać do innych części mapy i nowych lokacji - wracamy w te same planety tylko w teorii, bo ciągle odwiedzamy nowe lokacje i widzimy inne zdarzenia. (jestem przy 4. planecie). 

 

No i co mi najbardziej doskwiera? Gram na PS4 PRO i są to technikalia. Nie zrozumcie źle - gra jest imponująca pod względem grafiki, planów, planet, rozkładu poziomów etc. chodzi o wczytywanie tekstur przede wszystkim, u mnie nie jest tak, że jak pisali, przy otwartych terenach, ale czasem postac Cere pojawi się w sekundę, kilka razy miałem tak, że przechodząc dłuższym tunelem, pojawił się znaczek wczytywania w prawym dolnym rogu ekranu, raz gra się zawiesiła z błędem, no i czasami framerate tak jakby chrupie przy odwracaniu kamery, biegu i odracaniu kamery, wiec nie wiem, może to moja ps4. 

 

W każdym razie polecał grubo, nie jest to taka przyjemna popierdółka ala Batllefront, tylko mięsista gra o Star Warsach w stylu Uncharted z świetnym systeme walki zamiast strzelania. Jak dla mnie najlepsza gra 2019 roku i największe zaskoczenie, że Respawn potraktowało sprawę w tak poważny sposób. 

 

Moja ocena 8+/10    //    Jako Fan Uniwersum 10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś „ubiłem” pająka albinosa w 5 sek bez ani jednego uderzenia. Wszedłem dolnego leża, wskoczyłem do tej wody polewie, a on za mną i wyskakuje info, że go ubiłem i dodał się do encyklopedii :kaz:

 

Trafiam co jakiś czas na zamknięte drzwi z info, że trzeba naprawić łącze komputera, czy coś takiego. Drzwi są niby na pomarańczowo na mapie, ale nie mogę nic zrobić. To będzie jakiś skill czy postęp w fabule?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Faka napisał:

Ma ktoś pojęcie jak się dostać do skrzynki na górze w Lejach Bogdo (Bogano), tam gdzie są wirniki w ścianach, a na suficie jest kula, co się kręci non stop. Jeszcze też w podziemnym schronieniu nie wiem jak się dostać na samą górę po sekret.

Dostaniesz się tam jak 2 raz wrócisz na planete i będziesz miał zdolność przyciągania.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem i ja - jedna z tych gier, które włączyłem i nie oderwalem sie do samego konca. Bezsprzecznie must have tej generacji i pozycja obowiązkowa dla wszystkich. Niech w dwójce dodadzą jeszce możliwość decydowania i

 

przejścia na ciemną stronę mocy

to będzie 10/10!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Plus za łącznenie mocy przy zagadkach i odblokowywaniu niektórych miejsc- przyciągnij, przenieś kawałek i rzuć niżej, ale spowolnij, żeby nie spadło na ziemię. Zeskocz, znowu przyciągnij do siebie i przenieś dalej, aby rzucić w cel. 

 

Niestety ten backtracking może czasem irytować, zwlaszcza, że wracamy często z nową mocą, aby zebrać skrzynki czy echa. Ale co kto lubi, w sumie dopakowaną postacią zdobywamy xp na zrespionych przeciwnikach. 

 

Sam też mam problem z powiększeniem ilości stymów. Mam tylko trzy, a jestem

po więzieniu

 

I staram się zbierać wszystko, gdzie mogę się dostać, ale tego akurat nie znajduje. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiotrekP napisał:

Mam tylko trzy

no to slabo szukasz,  powinniens miec dwa razy wiecej ;) 

Cala ta sekwencja od ucieczki z pewnej planety to zloto no i wrescie wiecej walki w pozniejszych etapach. Czuc ze jestesmy duzo silniejsi niz na poczatku podrozy.  Szkoda ze pewnie dzis skoncze. Brac i Grac w to wszyscy

p.s drzwi o ktorych pisalem zostaja odblokowane fabularnie...dokladnie to po

Spoiler

wykuciu nowego miecza

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, balon napisał:

Dziś „ubiłem” pająka albinosa w 5 sek bez ani jednego uderzenia. Wszedłem dolnego leża, wskoczyłem do tej wody polewie, a on za mną i wyskakuje info, że go ubiłem i dodał się do encyklopedii :kaz:

 

Trafiam co jakiś czas na zamknięte drzwi z info, że trzeba naprawić łącze komputera, czy coś takiego. Drzwi są niby na pomarańczowo na mapie, ale nie mogę nic zrobić. To będzie jakiś skill czy postęp w fabule?

 

Przy mojej arachnofobii, ten wielooki lamus spowodował u mnie mini zawał :ninja: W ogóle dawno tak szybko nie pochłaniałem żadnej gry jak Fallen Order, piękne czasy dla fanów SW :whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...