Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Snake_Plissken napisał:

No kto wie czy czegoś po cichu nie pichcą.

Obstawiam że to może być multi do TLoU bo wiadomo że się tworzy i tylko tyle, jakby miało to być coś na wzór multi z jedynki to już raczej by się ukazało

1 minutę temu, PanKamil napisał:

xD no ja wymieniam tytuły które łamią schematy które wypisałeś. Jak starocie to w zapowiedziach tez masz mniej cinematikow/open worldów niz innych gatunków lol 

 

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Kamil chyba nie ogarnął, że mówimy o przyszłości, a spora część z zespołów odpowiedzialnych za gry które wymienił oddeszła od Sony.

 

Teraz załapałeś Kamilku że chodzi o to co w przyszłości?!

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

Obstawiam że to może być multi do TLoU bo wiadomo że się tworzy i tylko tyle, jakby miało to być coś na wzór multi z jedynki to już raczej by się ukazało

 

 

Teraz załapałeś Kamilku że chodzi o to co w przyszłości?!

no to wymien mi te cinematiki i open worldy co beda w przyszłości. BTW bardzo je lubię więc oby to była długa lista.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No patrząc na gierki które wyszły albo wyjdą w najbliższym czasie to faktycznie same snadboxy:

- Astro

- Sackboy 

- Demonsy

- nowy Abe

- Ratchet

- Returnal

- Sifu

- Kena 

- Deathloop

 

100% open worldy i cinematiki... Naprawdę te CW już robi niektórym sieczkę z mózgu. 

 

  • Plusik 9
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

@Paolo de Vesir z ciekawości co Ciebie tak zdziwiło w tym co napisałem? Pytam tak serio bez beczusi z CW?

 

Rozmowa dotyczyła głównie 1st party Sony i tego, że do tej pory cisnęli w open-worldy, a zamykanie studiów spłaszcza ich plan wydawniczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nemesis napisał:

Do sieciówek Sony nigdy nie miało jakiegoś dużego parcia. 

Ma to się zmienić, sami przyznali z rok temu w jakimś wywiadzie, że zaniedbali niektóre gatunki gier, wspomnieli min. o multiplayerze. ND robi osobny tytuł nastawiony na multi, nie bez powodu GG zatrudniło dwóch najważniejszych ludzi od R6 Siege. Plotki mówią również, że z mocnej przyjaźni Sony i Epic narodzi się jakaś gra nastawiona na multi. Destruction AllStars to pierwszy przykład, że w Sony też potrafią liczyć i wiedzą, że gry nastawione na multi przynoszą ogromne zyski. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, YETI napisał:

Ma to się zmienić, sami przyznali z rok temu w jakimś wywiadzie, że zaniedbali niektóre gatunki gier, wspomnieli min. o multiplayerze. ND robi osobny tytuł nastawiony na multi, nie bez powodu GG zatrudniło dwóch najważniejszych ludzi od R6 Siege. Plotki mówią również, że z mocnej przyjaźni Sony i Epic narodzi się jakaś gra nastawiona na multi. Destruction AllStars to pierwszy przykład, że w Sony też potrafią liczyć i wiedzą, że gry nastawione na multi przynoszą ogromne zyski. 

Mnie w sumie dziwi, że sony daje gierki na steam. Myślałem, że oni właśnie mocno połączą siły z epiciem bo ich współpraca jest dosyć mocna włącznie z udziałami sony w epic. Może jeszcze wszystko przed nami. Nie zdziwie się jak w przyszlości sony i epic będą wspólnie kupować gry na wyłączność.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir
 

Nie wiem ale może piszesz o sobie. Dyskusja jest o gierkach, które wychodzą na sonkę. Pomijam już fakt, że to czy gierkę wyda 1st part czy 2nd party nie ma dla mnie żadnego znaczenia, (chyba ważne jest to do jakiś walk konsolowych kto ma lepsze studia 1st party. Osobiście mnie to ryra, liczą się finalnie gry w jakie realnie mogę zagrać). Znaczenie ma za to, że gierki wydane i zapowiedziane są różnorodne i często dają mi dużo zabawy.
Zresztą sam na PS5 się ślinisz ;)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

@Paolo de Vesir
 

Nie wiem ale może piszesz o sobie. Dyskusja jest o gierkach, które wychodzą na sonkę. Pomijam już fakt, że to czy gierkę wyda 1st part czy 2nd party nie ma dla mnie żadnego znaczenia, (chyba ważne jest to do jakiś walk konsolowych kto ma lepsze studia 1st party. Osobiście mnie to ryra, liczą się finalnie gry w jakie realnie mogę zagrać). Znaczenie ma za to, że gierki wydane i zapowiedziane są różnorodne i często dają mi dużo zabawy.
Zresztą sam na PS5 się ślinisz ;)

 

Co by nie mówić zgadzam się z Twoim postem, tylko nie odnosił się bezpośrednio do tego o czym rozmawiałem z Kamilem, bo teamy 1st party które zostały pod skrzydłami Sony ostatnio wydawały najczęściej sandboxy. Sony chyba myśli podobnie, bo widać, że czają się na Bluepoint i Housemarque.

 

a wsparcie PS5 na rok od premiery, zwłaszcza dla kogoś kto się z PS rozstał pod koniec 2019, zapowiada się bardzo, ale to bardzo smakowicie :lapka:  

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, balon napisał:

No patrząc na gierki które wyszły albo wyjdą w najbliższym czasie to faktycznie same snadboxy:

- Astro

- Sackboy 

- Demonsy

- nowy Abe

- Ratchet

- Returnal

- Sifu

- Kena 

- Deathloop

 

Faktycznie same open worldy i cinematiki... Naprawdę te CW już robi niektórym sieczkę z mózgu. 

 

Czy gorilla nie robi sandboxa? Czy sucker punch, insomniac i bend nie robią sandboxa?  Sory ale największe studia skupiły się wyłącznie na takich grach, mniejsze gry z innych gatunków pewnie od święta będą się pokazywać ale to sony template najlepiej się sprzedaje i to będą robić. Jak komuś to odpowiada to spoko, przecież to nie są ale gry ja mam po prostu dosyć tych gier jak spędziłem z nimi całą generację 

Odnośnik do komentarza
Teraz, messer88 napisał:

Tutaj chodzi o zbudowanie nowej dużej marki, coś jak Horizon z Rudą. Tylko nie w formie otwartego świata. Żadna z gier z listy wyżej się raczej nie łapie pod to.

No ale przecież Ruda chyba nie wyszła w pierwszym roku? Spokojnie dajcie czas na nowe potężne marki.

 

5 minut temu, Ma_niek napisał:

Mi sie podobalo podejscie Sony w czasach ps4. Masa roznorodnych gierek i bardzo duzo nowych ip

No i patrząc na to co jest i będzie w pierwszym roku PS5, Sony to kontynuuje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2021 o 23:12, Lokomotywa napisał:

moja konsola jest cicha, nie strzelają żadne cewki czy inne cuda, jedynie napęd jak się włączy to odrzutowiec (ale to można akurat wybaczyć, podobnie jest na Series X)

nie wiem jak u innych, ale u mnie zdecydowanie nie można nazwać tego odrzutowcem. oczywiście słychać go, jak to napęd, ale bez takich skrajnych określeń. powiedziałbym nawet, że jak na napęd jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza

bardzo emocjonalny post schabka, ale spróbujmy spojrzeć na problem rzetelnym okiem i podsumujmy obiektywnie, czym zajmowały się i czym zajmują się wszystkie studia wewnętrzne Sony

 

Bend Studio - ostatnia gra: Days Gone  obecnie pracują: niezapowiedziana gra 
Guerrilla Games  - ostatnia gra: Horizon Zero Dawn  obecnie pracują: Horizon  2 Forbidden West
Insomniac Games -  ostatnia gra: Spider-Man: Miles Morales obecnie pracują:  Ratchet & Clank: Rift Apart 

Japan Studio - ostatnia gra:  Astro's Playroom, obecnie pracują nad: niezapowiedziana gra/ [*]
London Studio - ostatnia gra: Blood & Truth  (gra VR), obecnie pracują: niezapowiedziana gra
Media Molecule - ostatnia gra: Dreams obecnie pracują: wciąż pracują nad rozwojem Dreams
Naughty Dog - ostatnia gra: The Last of Us Part II, obecnie pracują: niezapowiedziana gra,
Pixelopus - ostatnia gra: Concrete Genie, obecnie pracują: niezapowiedziana gra,
Polyphony Digital - ostatnia gra: Gra Turismo Sport, obecnie pracują: Gran Turismo 7
San Diego Studio - ostatnia gra MLB The Show 20, obecnie pracują: MLB The Show 21
Santa Monica Studio - ostatnia gra: God of War, obecnie pracują: God of War 2
Sucker Punch Productions - ostatnia gra: Ghost of Tsushima, obecnie pracują: niezapowiedziana gra

 

podsumowując na 12 studiów wewnętrznych 5 albo 6 (zależy czy liczyć Insomniaców) specjalizuje się w robieniu wysokobudżetowych trzecioosobwych gier akcji w stylu cinematic experience (w czym oczywiście nie ma nic złego, bo często są to jedne z najlepszych gier w tej konwencji), mamy jeszcze jedno studio od baseballu amerykańskiego (który przyznajmy szczerze nie ma zbyt wielu fanów w naszym kraju), jedno studio robiące gry na VR, jedno studio od racerów i dwa mniejsze zespoły robiące bardziej kreatywne gry jak Dreams i  Concrete Genie, zostaje jeszcze Japan Studio które niedawno poszło pod nóż i uchował się tylko zespół od Astro. 

 

Nie trzeba mieć dyplomu inżyniera by zauważyć pewien trend. który wraz z restrukturyzacją studia odpowiedzialnego m.in za Bloodborne, prawdopodobnie tylko się pogłębi. Sony chcę robić dalej to w czym czuje się mocna czyli gry typu God of War i The Last of Us które zdobyły dla nich mase nagród  i przyniosły mnóstwo pieniędzy. 

 

wielu oczywiście ten trend odpowiada, ale wiadomo że nie wszystkim. Podejrzewam że to właśnie dlatego tak wiele osób zasmuciła i zdenerwowała informacja o tym co Sony robi z Japan Studio, bo była to jedna z ostatnich ekip co do której można było się łudzić że zrobią coś innego, niedawno przecież sam Yeti wrzucał tu linki do screenów jakoby Japan Studio miało pracować nad nową grą FPS

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...