Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

To jest naprawdę tak ważne czy gierka jest robiona przez 1, 2 czy 40 part dev?
Nie lepiej wziąć pada i grać? Jeszcze takie elaboraty. Rozumem takie analizy na potrzeby CW, aby pokazać który kawałek plastiku jest lepszy, ale normalnie? 
Normalnie to patrzy się na listę, którą dałem wcześniej, i gra się w dobre, różnorodne gierki czerpiąc z tego przyjemność. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@balon Niektórzy przywiązują się do sprzętów i nie szkoda im czasu na takie przepychani udowadniając który jest lepszy. Jest to naturalna potrzeba ludzi udowadniania moje jest lepsze/lepiej wybrałem. A ,że teraz niedawno była premiera to sytuacja się zaogniła. Ja też po cichu bardziej kibicuję rynkowi PC bo mi się zwyczajnie na tej platformie lepiej gra. Co nie przeszkadza mi się cieszyć gierkami od Nintendo, Sony czy grami MS na PC. Sytuacja podobna do kibiców Barcelony z Polski czy fanklubów Mazdy. Albo bojówek Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

No faktycznie te twoje super obiektywne dyskusje, z podprogowym jebaniem playstation i sztuczny obiektywizm w CW jest kremem dyskusji tego forum.  
Udowadniaj dalej ten brak różnorodności gierek które wychodzą na PlayStation. Ja opuszczam tę ciekawą dyskusję, wole jednak sobie pograć. Miłej soboty.

widzę że szybko skończyły ci się argumenty.  Jeżeli zarzucasz mi brak obiektywizmu to mógłbyś chociaż wytknąć mi gdzie przekłamałem fakty, zamiast od razu bezpodstawnie atakować personalnie. Miłej życzę ci miłej soboty

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, balon napisał:

No faktycznie te twoje super obiektywne dyskusje, z podprogowym jebaniem playsystion i sztuczny obiektywizm w CW jest kremem dyskusji tego forum.  
Udowadniaj dalej ten brak różnorodności gierek które wychodzą na PlayStation. Ja opuszczam tę ciekawą dyskusję, wole jednak sobie pograć. Miłej soboty.

Niech sobie pisze. Kłopot niestety dla niego jest taki że na konsoli konkurencji dużo mniej się dzieje i też taki mały elaboracik jest mało możliwy. W przypadku konsoli sony może chłop przynajmniej się troche rozpisać, dać komuś jakieś informacje  czy po prostu dorzucić posta. Z kolei karmienie argumentami niespecjalnie się na cokolwiek przełoży. 

 

Nieważne co piszą, ważne że piszą:)

  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, areka napisał:

Typ ewidentnie nie może przeżyć, że jego konsola jest gorsza. Racjonalizuj sobie dalej swój zakup. 

To tylko twoja opinia. Jako wieloletni fan playstation nie mogę się z tb zgodzić. Myślę że nie jestem jedyny. CW to jedno ale normalna dyskusja to drugie. 

Jak wy nie widzicie o co chodzi i dobrze wam z tymi grami to spoko. 

Osobiście chciałbym kupić konsole i dostać jakąś gierkę do multik gdzie spędzę trochę godzin (czy to Driveclub, Killzone czy inne marki zapomniane na ps3). Jak widać Sony dalej idzie droga cinematicow. Mi to nie odpowiada. Rozumiem że jedynym możliwym miejscem na tego typu dyskusje jest cw gdzie większość się zwyczajnie chamsko wyzywa? 

Odnośnik do komentarza

Cóż, sony odnalazło to w czym są nie do pobicia i po części nagle dużo firm doszło do wniosku, że jednak single nie umarły, a mają się bardzo dobrze. Można zarzucić, że z tych dużych gier ciągle tytuły z trzeciej osoby, ale jednak te gry oferują tak różne doznania, że ja tych podobieństw nie zauważam.

Czy brakuje czegoś więcej? No pewnie tak, jakiś fps online, driveclub 2, ale jest tyle mocnych multiplatform, że jakoś mocno nie tęsknię, zwłaszcza kiedy ich kolejne gry to praktycznie hit za hitem, co ciężko jest nadgonić konkurencji.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Moldar napisał:

sony odnalazło to w czym są nie do pobicia i po części nagle dużo firm doszło do wniosku, że jednak single nie umarły, a mają się bardzo dobrze


Oj tak byczkQ +1, nawet EA się ostatnio ugięło i potwierdzili że nowe Dragon Age będzie klasycznym singlem, a nie GAAS

 

także jest jeszcze nadzieja dla tej starej dziffki, branżuni

Odnośnik do komentarza

 

5 minut temu, Moldar napisał:

Cóż, sony odnalazło to w czym są nie do pobicia i po części nagle dużo firm doszło do wniosku, że jednak single nie umarły, a mają się bardzo dobrze. Można zarzucić, że z tych dużych gier ciągle tytuły z trzeciej osoby, ale jednak te gry oferują tak różne doznania, że ja tych podobieństw nie zauważam.

Czy brakuje czegoś więcej? No pewnie tak, jakiś fps online, driveclub 2, ale jest tyle mocnych multiplatform, że jakoś mocno nie tęsknię, zwłaszcza kiedy ich kolejne gry to praktycznie hit za hitem, co ciężko jest nadgonić konkurencji.

 

Ja w sumie dlatego przesiadłem się na PS4, miałem dość kontynuacji tych samych gier w zadyszkowej formie plus różnorodność. Sony ma swoje braki ale na PS4 zapewniło najróżnorodniejszą bibliotekę exów na swojej konsoli więc wątpię żeby to się miało zmienić na PS5. Zwłaszcza ,że początek jest obiecujący a nie tylko zapowiedzi jak u konkurencji. Może jestem zadowolony bo nie gram online w FPSy i nie brakuje mi tego typu gier. Chociaż przydała by się odpowiedź na forze po stronie Sony i zamiast co drugi ex w otwartym świeci postawić też na inne gatunki. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Schabek wymienia konkretne gierki na co asax odpowiada lista studiow i probuje jakimis fikolami udowadniac, ze jak ktos zrobil gre 2 lata temu no to juz dawno powinien pokazac cos nowego xD. Widac taki prikaz z centrali, ze skoro microsoft nakupil developerow to trzeba wykorzystac to jako marketingowy argument. No nic, mam tylko nadzieje, ze w weekend placa 150%.

  • Plusik 5
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pupcio napisał:

Ale czy to coś zmieni? Przecież Ci goście nie zrobili dobrej gry od 20 lat xD

 

Oj no, bez takich tu kolego. Przecież ich gry na siódmej generacji można było często brać w ciemno, że przypomnę tylko serię Mass Effect, Dead Space, Dante's Inferno, Bad Company 2 czy Mirror's Edge. W zeszłej zachłysnęli się GAAS-ami i z godnych polecenia marek dostaliśmy tylko przygody rudego Adasia ze świetlówką i Tytanowego Janusza, ale prawdopodobnie trend zacznie się odwracać, bo Titanfall 3 dostanie kontynuację, a casus DA pokazuje, że chcą coś zdziałać na rynku single-player.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Ja w sumie dlatego przesiadłem się na PS4, miałem dość kontynuacji tych samych gier w zadyszkowej formie plus różnorodność. Sony ma swoje braki ale na PS4 zapewniło najróżnorodniejszą bibliotekę exów na swojej konsoli więc wątpię żeby to się miało zmienić na PS5.

 

Już od dawna widać trend, że samo Sony skupia się na swoich grach, ale inne gatunki zleca innym studiom i wykupuje ekskluzywność. Często są to gatunki stojące w sprzeczności z grami 1st party Sony, które mają za zadanie sprzedać się w milionach. Jak widać, w przypadku PS5 to nie zwolni.

Odnośnik do komentarza
Teraz, areka napisał:

Można zapytać, co to znaczy ten słynny "cimanetic"? 

w skrócie oznacza to grę korzystająca i zapożyczająca filmowe środki, do elementów gameplayu i narracji, w celu opowiadania poważnych, przypominających film historii.

 

Nie jest to oczywiście nic złego, że wiele gier przypomina filmowe hollywoodzkie produkcje. Starając się opowiadać za pomocą tych filmowych środków poważną i dojrzałą fabułę. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, areka napisał:

Szymku, masz mnóstwo gier na PS w które możesz godzinami grać w multi. Serio. 

Kupujac ps3 do multika dostalem serie Resisitance, Motorstorm czy wspominany z lezka w oku Killzone. Doszla seria Uncharted ktora tez byla calkiem spoko w multi oraz TloU. Kto chcial mogl rywalizowac w Wipeout i MGO

Kupujac ps4 na start dostalem K:SF oraz Drivecluba. Z czasem gralo sie rowniez w U4. Wiecej chyba w nic ex nie gralem. 

Kupujac ps5 nie dostane zadnych wyscigow ani fpsa z wspomnianych serii ktore bardzo lubilem. Mi przeszkadza ze nie ma nic czemu moglbym poswiecic czas poza singlem. Wbrew powszechnej opini ze Sony nie umie w multi praktycznie kazde mi sie podobalo i bylo fajnym uzupelnieniem doswiadczen singlowych.

 

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dla mnie, to zawsze były banialuki odnośnie braku różnorodności i niby jakiegoś wzoru(słynny tendencyjny obrazek z forumowego ToiToi'a, który można w łatwy sposób obalić).

Już pomijam fakt, że trzecioosobowa kamera i otwarty/półotwarty świat automatycznie nie sprawia, że te gry są identyczne. Każdy z tych dużych hitów miał na siebie swój pomysł i przede wszystkim inny trzon gejmplejowy. Jeśli kogoś interesowały gry "inne", lub z niższej kategorii wagowej, to też mógł po takie sięgnąć.

 

Odnośnie przyszłości, już nie jest aż tak dobrze(mowa o zapowiedziach). Na pewno brakuje odpowiednika Motorstorma, albo sim arcade'a jak Driveclub, nowego Killzone'a, czy właśnie takich japońskich dziwolągów i małych hitów od Sony Japan. Zrobili m.in czarnego konia 2013 r. jak Puppeteer, więc ich szanuje. Jednak umówmy się, Sony Japan od jakiegoś czasu robili głównie za pamagierów. Sony sobie zostawiło tych najbardziej perspektywicznych, czyli Astro Team, i to jest zrozumiałe.

Takie Evolution po czasie dostarczyli, ale nie trzymali terminów i było z nimi sporo problemów, więc zostali zaorani, z The Last Guardian nie muszę przypominać jakie były perypetie na przestrzeni wielu lat. Nie mówię, że jestem z tego zadowolony, ale takie decyzje nie biorą się znikąd. Może trochę słabo, że przez jedną skuchę spadasz z rowerka, ale generalnie jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz/walka.

 

Druga sprawa, jeśli dana gra uzyskała sukces komercyjny i artystyczny(z naciskiem na to pierwsze), to kontynuacja jest naturalnym przebiegiem zdarzeń, więc tak - dostaniecie m.in:

- Pełnoprawnego Spidermana 2 z Venomem

-The Last of Us 3

-Days Gone 2

-Cuszima 2

A oprócz tego wiadomo jakie tytuł są przewidziane na 2021-2022. Dorzucą do tego kozackie rimejki od BluePoint, żeby połechtać nostalgię, tytuły skrojone pod VR2 i jakoś będzie się kręcić. Z nowymi IP może być problem, ale być może dwa najlepsze studia z Santa Monica, coś tam pichcą na boku. Możliwe, że jakieś S-F.

 

Następne w kolejce do eksterminacji jest Mediamolecule, może Dreams, to genialne narzędzie, ale gracze chcą w pierwszej kolejności solidnej gry zrobionej przez profesjonalistów, a nie jakichś kilkuminutowych próbek od amatorów kwaśnych jabłek. Nie mówię, może za 3 lata znajdę tam kampanie na 20h od MM, ale mnie interesuje, to co jest tu, i teraz.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...