Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

To z wyścigów polecam Ci GT Sport. Genialna gra, o której najwięcej się wypowiadają ci, którzy w nią nie grali. Tutaj P zrobiło dobrą robotę. Na PS jest mnóstwo świetnych gier online. No ale każdy ma inny gust. 



Pod względem Multi to na konsolach chyba nie ma nic lepszego, świetnie to ogarnęli, genialna społeczność graczy, no ale zabrakło tego singla.
Odnośnik do komentarza

Jak już tak sobie rzeczowo dyskutujemy to naprawdę patrząc na pierwszy rok PS5, mając na uwadze że jest covid, trudności z dostępnością sprzętu to taka lista w 1 roku jest naprawdę dobra i różnorodna:

- Spider Morales

- Astro 

- Sackboy Adventure 

- Demonsy

- nowy Abe

- Ratchet

- Returnal

- SiFu

- Kena 

- Deathloop

 

Do tego słynna „wsteczna” i kilka bardzo dobrze dopasionych hitów w 4k i 60ks jak ktoś ma jakieś zaległości lub ominęło go Ps4  

+ gierki które mnie nie interesują lub zapomniałem 

 

Ponadto podejrzewam, że mają jeszcze coś w zanadrzu na ten rok (E3). Jak nie bombę pokroju Horizon 2 (choć oficjalnie nadal widniej jako 2021), to coś innego. 

 

Szczerze to jakby H2 został przesunięty na 2022 to ten rok i tak będzie gi, a patrząc przez pryzmat tego co się dzieje na świecie to bardzo gi. Automatycznie w takiej sytuacji na 2022 mają już H2, GoW oraz GT7:obama:



Nie ma co, jest Okey. 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Moldar napisał:

 

 


Pod względem Multi to na konsolach chyba nie ma nic lepszego, świetnie to ogarnęli, genialna społeczność graczy, no ale zabrakło tego singla.

 

 

no spoko, system kar, cala infrastruktura. No wzor na konsolach. No ale czemu np w grze nastawionej na multi i rywalizacje nie mozna bylo dodac wyzwan ale Driveclub ? Gdyby takie pewnie byly to pogralbym wiecej. Na multi to ja dostawalem srogie baty i mialem wrazenie za same cyborki graja z nerwami ze stali ;) 

no i dyskusja jest o nowych grach multi a GTS mam na Prosiaku :lapka: 

TLoU 2 jest swietnym przykladem i pokazuje jakie Sony ma podejscie do multi obecnie. Zaraz bedzie rok od premiery gdzie wielu fanow uwaza pierwsza czesc za najlepsze multi a w sieci cisza. Bardzo osobiscie lubie te single w exach ale tak jak pisze...brakuje dodatku multi do nich.

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Szymek napisał:

no i dyskusja jest o nowych grach multi a GTS mam na Prosiaku :lapka: 

Panie, no ale masz dopiero  3 miesiące po premierze sprzętu i to premierze w tak ujowych i nieprzewidywalnych warunkach jak nigdy wcześniej. Easy

 

Inna sprawa, że chyba gierki multi są bardziej żywotne i można na loozie grać w starsze tytuły? Nie, wiem bo sam nie gram w ten rodzaj gierek.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Szymek napisał:

4 jak cos ;) ale przy premierach poprzednich konsol bylo inaczej. A po tym co pokazali do tej pory zadnej gierki do multi na Sonce nie widze. 


3,5 patrząc na PS5:lapka: 
Tak jak mówiłem nie gram w takie gierki, ale jaki dobry multik wyszedł w pierwszym kwartale życia PS4? Bo ja się w tym zupełnie nie poruszam.

Killzone? 

 

No i w sumie tam nie można było grać w multi z poprzedniej generacji, więc chyba było jeszcze gorzej?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Szymek napisał:

Kupujac ps3 do multika dostalem serie Resisitance, Motorstorm czy wspominany z lezka w oku Killzone. Doszla seria Uncharted ktora tez byla calkiem spoko w multi oraz TloU. Kto chcial mogl rywalizowac w Wipeout i MGO

Kupujac ps4 na start dostalem K:SF oraz Drivecluba. Z czasem gralo sie rowniez w U4. Wiecej chyba w nic ex nie gralem. 

Kupujac ps5 nie dostane zadnych wyscigow ani fpsa z wspomnianych serii ktore bardzo lubilem. Mi przeszkadza ze nie ma nic czemu moglbym poswiecic czas poza singlem. Wbrew powszechnej opini ze Sony nie umie w multi praktycznie kazde mi sie podobalo i bylo fajnym uzupelnieniem doswiadczen singlowych.

 

 

kupując PSX dostałem Tomb Raidera, Crasha i Tekkena

kupując PS2 dostałem Burnout, Devil May Cry i Ico

czasy się zmieniają, popularne gatunki też, nie ma co płakać nad tym że część z nich została spłukana w kiblu - przychodzi na myśl święta trójca Tekken, Iss Pro i MGS z którymi było wręcz kojarzone konsolowe granie 

 

Sony nie umie w multi ale nie musi bo ma Naughty Dog, Factions uderzy jeszcze w tym roku imo jako cross PS4/PS5

 

 

Odnośnik do komentarza

@areka nie porównuj konsoli bez planu wydawniczego do Sony, które ma zatkane pierwsze półrocze a na E3 dołoży na drugie...

 

Xbox miał oferować na start w Game Pass takie pozycje jak The Medium, Scorn czy Call of the sea

Xbox Serii X był reklamowany takimi tytułami jak Everwild, Hellblade 2, Second Extinction, Bright Memory Infinite, The Ascent czy Chorus

 

ale wyszło jak wyszło, żadna z tych gier nie była dostępna na premierę, a na dzień dzisiejszy większość nie ma dat premiery

 

Xbox na chwilę obecną to kot w worku i zdanie się na łaskę okruchów ze stołu aka Game Pass

 

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, nero2082 napisał:

 

kupując PSX dostałem Tomb Raidera, Crasha i Tekkena

kupując PS2 dostałem Burnout, Devil May Cry i Ico

czasy się zmieniają, popularne gatunki też, nie ma co płakać nad tym że część z nich została spłukana w kiblu - przychodzi na myśl święta trójca Tekken, Iss Pro i MGS z którymi było wręcz kojarzone konsolowe granie 

 

Sony nie umie w multi ale nie musi bo ma Naughty Dog, Factions uderzy jeszcze w tym roku imo jako cross PS4/PS5

 

 

Dobra... Ale wy tak piszecie żeby odpisywać tylko? Napisałem że mi chodzi o ex do multi które były na ps3 i ps4 a których obecnie nie ma. Studia które robiły te gierki robią gry singlowe (bardzo dobre) albo zostały zaorane.  Chcesz grać w cokolwiek multi to jest to multiplatforma. 

Z tych gierek które podałeś to większość nadal istnieje tylko straciły status exa. 

Na zaczepkę o X nawet nie mam zamiaru odpisywać. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Szymek napisał:

Dobra... Ale wy tak piszecie żeby odpisywać tylko? Napisałem że mi chodzi o ex do multi które były na ps3 i ps4 a których obecnie nie ma. Studia które robiły te gierki robią gry singlowe (bardzo dobre) albo zostały zaorane.  Chcesz grać w cokolwiek multi to jest to multiplatforma. 

Z tych gierek które podałeś to większość nadal istnieje tylko straciły status exa. 

Na zaczepkę o X nawet nie mam zamiaru odpisywać. 

 

Sony widocznie dobrze wie na co stać te studia, jakby chcieli to by poprosili o kolejne Killzone, Warhawk 2, MAG 2 tylko po co? sam zauważyłeś że multiplatformy załatwiają sprawę, już nawet głupie Final Fantasy będzie miało battle royale..

 

zaczepka o X była skierowana do innego użytkownika. też nie musicie być tacy świętojebliwi bo porównania platform to żadne tabu i ludzie grają na różnych konsolach lub mają ich kilka, naturalna rzecz

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, nero2082 napisał:

zaczepka o X była skierowana do innego użytkownika. też nie musicie być tacy świętojebliwi bo porównania platform to żadne tabu i ludzie grają na różnych konsolach lub mają ich kilka, naturalna rzecz

Nie mam z tym problemu i moglibyśmy podyskutowac tylko jak ja odpisze z argumentami (tak jak to robię) to zaraz przyjdzie jeden z drugim i skończy się dyskusja wpadnie Grześ i posprząta :lapka:

Sam wymieniłeś dwie gry w które też grałem na ps3. Warhawk swego czasu mocno . Socom też był. Właśnie takich gier bym oczekiwał aby fajnie uzupełnić bibliotekę singli. Nie gram w coda,  BF czy wszelkie BR. Jedynym multi które gram obecnie i sprawia mi radość jest 5cio letni TF2. 

Odnośnik do komentarza

też bym takie gry chętnie przyjął (Socom, Warhawk) ale byłby to mniejszy lub większy odgrzewaniec, no ale przydomek sequelstation zobowiązuje nieprawdaż? ;)

 

zastanawiałem się czy serio chciałbym te wszystkie gry ogrywać jeszcze raz, nawet jeśli pochodzą z ery PSX to i tak nie zaoferują nowości (poza haptyką i rejtresingiem conajwyżej) i będą gameplayowo zbliżone do ich pierwowzoru. Crash, Resident 2 Remake czy Demonsy wyszły świetnie i są czymś więcej niż rzemiosłem, z drugiej strony mamy Mass Effect, Diablo i milion zapowiedzianych "enhanced" edycji które w 95% są skokiem na kasę z podbitymi modelami i teksturami, nie przekonuje mnie to do końca jeśli nie jestem maniakiem serii (Diablo 2 Res będzie grane mimo że to jest oczywista dojarka)

 

Sony w pewnym momencie wyczuło temat (zbiegło się z hypetrainem na starym neogaf gdzie ludzie wyszli z siebie podczas E3 i mocno cisnęli o Last guardian, FF7 Remake, Shenmue czy Crasha...i Sony musiało widzieć tamten temat bo ostatecznie posłuchało, zresztą Adam Boyes który wtedy siedział w Sony wspominał o tym właśnie jako "due to popular demand" ) teraz dołączyła reszta z Capcom na czele i myślę że czeka nas cała generacja rimejków i enhanced edycji staroci =)

 

także te wszystkie nowowersje Syphon Filtera, Silent Hilla, MGS, Resistance, [wstaw swoją ulubioną grę] to raczej kwestia czasu, dobrania odp płodnego studia i wrzucenia w kalendarz na dany rok

 

co do multi, mi do szczęścia wystarczy TLOU2 Factions i Battlefield, do pub grania są idealne, do kanapowego multi się imo nie nadaje, tutaj myślę nad Switch (albo Switch Pro :turned:)

Odnośnik do komentarza

Mi szczerze brakuje z PS3 tego SOCOM-a polskie siły specjalne, multi było świetne, no i KZ2, tyle godzin ile tam spędziłem to masakra, a akademia Radeca przejdzie do mojej osobistej historii jako najlepsza mapa every. Jeśli chodzi o resztę, to u Sony wszystko jest ok, tylko mam nadzieję, że nie zaczną uśmiercać tych małych produkcji bo one budują tą różnorodność. Żałuję, że Knack 3 pewnie już nie powstanie, bo to bardzo fajna i niedoceniana produkcja. Chciałbym by powstała kontynuacja The Order 1886, bo tak orginalnie prowadzonej korytarzykowej historii to ze świecą szukać. Wszyscy pchają się w te otwrte światy, ale to powoli zaczyna mi się przejadać, bo ile można biegać po tych wielkich mapach z milionami znaczników?

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2021 o 21:55, czarek250885 napisał:

Mi szczerze brakuje z PS3 tego SOCOM-a polskie siły specjalne, multi było świetne, no i KZ2, tyle godzin ile tam spędziłem to masakra, a akademia Radeca przejdzie do mojej osobistej historii jako najlepsza mapa every. Jeśli chodzi o resztę, to u Sony wszystko jest ok, tylko mam nadzieję, że nie zaczną uśmiercać tych małych produkcji bo one budują tą różnorodność. Żałuję, że Knack 3 pewnie już nie powstanie, bo to bardzo fajna i niedoceniana produkcja. Chciałbym by powstała kontynuacja The Order 1886, bo tak orginalnie prowadzonej korytarzykowej historii to ze świecą szukać. Wszyscy pchają się w te otwrte światy, ale to powoli zaczyna mi się przejadać, bo ile można biegać po tych wielkich mapach z milionami znaczników?

 

Ja to coś czuję że w tej generacji to będzie klepanie pewnych marek bez żadnych eksperymentow. Widać po zamknięciu Japan 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Ma_niek napisał:

Ja to coś czuję że w tej generacji to będzie klepanie pewnych marek bez żadnych eksperymentow.

 

A ja szczerze wątpię, Sony się zbytnio do marek nie przywiązuje i co jakiś czas jest przetasowanie jeśli chodzi o główne serie gier. A szkoda bo wiele znanych i lubianych gier jest zapomnianych. Mogli by odkopać Motorstorma. 

Odnośnik do komentarza

Pełno ip będzie mieć kontynuacje ale czy można nazwać "klepanie marek" gier które będą miały swoją drugą część? w poprzedniej generacji stworzyli masę nowych ip i teraz będą zbierać tego owoce. Nowych ip też nie zabraknie i czekam na to co smaży Naughty Dog i Santa Monica bo maja w planach też właśnie jakieś nowe projekty.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Jakim napisał:

A to przepraszam. Myślałem że mówimy ogólnie o ps5.

Niestety tutaj od samej gry bardzo często jest ważniejsze czy jest to 1,2 czy 3 party dev... 

 

Z innej beczki, też nie mogę zrozumieć jak ktoś narzeka, że same kontynuacje i wypisuje DG 2, GoT 2 czy Horizon 2. Nie po to się tworzy i promuje za gruby hajs nowe marki aby je zabijać po 1 części, tym bardziej jak się dobrze sprzedały i nie jest to 5 cześć w 5 lat.
Ponadto mamy dopiero od 3,5 miesiąca PS5 na rynku, więc spokojnie z tymi oczekiwaniami dot. nowych, mocnych marek. Z drugiej strony wygląda na to, że już w pierwszym półroczu bycia na rynku,  Sony wyda taki tytuł, czyli mocno, nowe IP. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko kontynuacja jak najbardziej ok ale klepanie od 3 generacji tego samego to też przesada. Także mam nadzieje ,że serii Uncharted dadzą chwile odpocząć a sami zajmą się nowym IP. Zwłaszcza ,że Sony to dobrze wychodzi. Co innego klepać sieciówki albo wyścigi a co innego filmowe gierki. Przy tych drugich jednak pasuje dać raz na jakiś czas odpocząć marce. 

 

Sam bardzo lubię kontynuacje swoich ulubionych gier ale 3 część to już często przesada i klepanie tego samego. Wydaje mi się ,że nawet dla twórców staje się to wtedy męczące. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...