Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ukukuki napisał:

Spoko kontynuacja jak najbardziej ok ale klepanie od 3 generacji tego samego to też przesada. Także mam nadzieje ,że serii Uncharted dadzą chwile odpocząć a sami zajmą się nowym IP.

No Uncharted może sobie odpocząć z drugiej strony na PS4 mocno już wyhamowało (1 część + dlc), ale zarówno Ghost, Horizon czy Days Gone to świeże marki i można ich nie lubić, ale jak ktoś w ich kontekście pisałby że to klepanie ciagle tych samych marek to lekki troll.
 

Odnośnik do komentarza

No nie jest to klepanie tych samych marek ale tych samych gatunków co mnie trochę boli bo otwartych światów nie trawię. I szczerze mówiąc dla mnie nie są to zbyt fajne gry. Jedynie w Ghosta jeszcze nie grałem to ciężko mi ocenić. 

 

Dlatego podoba mi się początek nowej generacji, Dostałem moralesa, DS, Sackboya i niedługo wleci Returnal a później Ratchet. Jak dla mnie bardzo zdrowe proporcje :obama: Brakuje tylko dobrej ścigałki na start, GT mnie nie interesuje. Tak średnio lubię takie podejście do ścigałek. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ukukuki napisał:

No nie jest to klepanie tych samych marek ale tych samych gatunków co mnie trochę boli bo otwartych światów nie trawię. I szczerze mówiąc dla mnie nie są to zbyt fajne gry. Jedynie w Ghosta jeszcze nie grałem to ciężko mi ocenić. 

 

Ziom ale patrzysz na gierki tylko przez pryzmat studiów Sony? No i tak obiektywnie to nawet ich studia nie klepią tylko open worldów, z tych na czasie Ratchet, Sackboy, Returnal, smaży się do tego GT7 oraz GoW2 który zapewne openwroldem też nie będzie.

Inna inszość, że taki Spiderman, GoT czy Horizon to mimo otwartego świata mocno się od siebie różnią. 
 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli gra ma:

  • otwarty świat
  • zmysł detektywistyczny
  • side-questy na modłę wieśka

to u mnie jest pas, a taki vibe miałem po Days Gone i Horizonie. Może GoT i Spiderek tego nie oferują, ale więcej wymienione przez ciebie gry łączy niż różni.

Odnośnik do komentarza

 

3 minuty temu, balon napisał:

No ale patrzysz na gierki tylko przez pryzmat studiów Sony? No i tak obiektywnie to nawet ich studia nie klepią tylko open worldów (z tych na czasie Ratchet, Sackboy, Returnal, smaży się do tego GoW2 który zapewne openwroldem też nie będzie.

Inna inszość, że taki Spiderman, GoT czy Horizon to mimo otwartego świata mocno się od siebie różnią. 
 

 

 

No różnią się ale jak widzę tą mapę z tymi znacznikami to mnie telepie. I tak patrzę przez pryzmat studiów Sony bo po to PS kupiłem. Ja rozumiem ,że to się akurat sprzedaje ale fajnie jakby jednak wzięli te studia za mordy i powiedzieli słuchajcie za dużo tych open worldów klepiecie. Niech tą różnorodność gatunkową zapewnią, nie jest źle ale czuje przesyt tymi otwartymi światami. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Jeśli gra ma:

  • otwarty świat
  • zmysł detektywistyczny
  • side-questy na modłę wieśka

to u mnie jest pas, a taki vibe miałem po Days Gone i Horizonie. Może GoT i Spiderek tego nie oferują, ale więcej wymienione przez ciebie gry łączy niż różni.

No przecież sam movment czy system walki w takim Spiderze oraz Ghost of jest tak rożny, że nawet będąc na grubej bani czuć, że to całkiem inne gry. Nie mówiąc o grafie, prowadzeniu akcji, podejściu do misji pobocznych itd. 
 

Days Gone totalnie mi nie podszedł jak coś. 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Horizonie.

 

No side questy w tej gierce jak Wiedźminie zobaczysz jak moje rybki morze xD Tam główny wątek jest tak sobie ciekawy a co dopiero poboczne. Za to reszta gry całkiem fajna. A pajączek to najlepsza gra akcji w otwartym świecie w jaką grałem po RDR także zachęcam nawet jak ktoś nie lubi tego typu gier. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

I tak patrzę przez pryzmat studiów Sony bo po to PS kupiłem.

Aaaa no to zmienia postać rzeczy. Ja nie gram na PC wiec konsole kupuje do wszystkich gierek. 
No i jakby nie było obecna lista premier na PS5 wygląda bardzo różnorodnie, co pokazałem kilka stron temu. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ukukuki napisał:

No side questy w tej gierce jak Wiedźminie zobaczysz jak moje rybki morze xD

No tam były dramatyczne side questy. Na szczęście w Horizonie nie trzeba ich robić aby popchnąć główny wątek. Ja się tylko na fabule skupiłem. 

 

Taki Ghost ma już bardzo dobre misje poboczne, często kilku wàtkowe z dobrymi opowieściami. No i tam np nie masz w ogóle znaczników. Wsio sam odkrywasz nie licząc głównych misji.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ukukuki napisał:

No Ghosta ogram kiedyś, podoba mi się stylistyka i umiejscowienie akcji. Jednak od otwartych światów muszę robić większe przerwy, miesiąc temu ograłem Moralesa więc przegryzę to kilkoma innymi grami. 

I pięknie. Sam tak robię. Różnorodność jest dobra oraz wskazana w życiu :)

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Square napisał:

Nie mylisz się, ale każda poprzednia gra HMQ nie była w żaden sposób nastawiona na fabułę, a tylko rozwałkę. Jeżeli Returnal sprzeda się dobrze, to bardzo możliwe, że powstanie kontynuacja kiedyś tam.

IMO wydaje mi się patrząc wstecz, jak odniesie sukces to zostawia formę rogala tpp i na tej bazie będę budować nową gierkę. No ale to tylko gdybanie. A chłopakom kibicuje bo zawsze super się grało w ich gierki 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Durr napisał:

Żadnej różnorodności w grach od Sony to ja nie widzę, ale możecie się dalej okłamywać.

Nawet w grach samego Sony do czerwca, czyli przez 6-7 miesięcy życia masz dwie platformówki, kozak open worlda, kozak action adventure platformera, arcade shootera z fabuła (na pierwszy rzut oka nie ma nic podanego na rynku), więc chyba nie najgorzej. 
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Nawet w grach samego Sony do czerwca, czyli przez 6-7 miesięcy życia masz dwie platformówki, kozak open worlda, kozak action adventure platformera, arcade shootera z fabuła (na pierwszy rzut oka nie ma nic podanego na rynku), więc chyba nie najgorzej. 
 

To jest też tak, że każdy z nas z takiej listy wykreśla podświadomie pozycje, które nas nie interesują, i patrzy dopiero przez pryzmat okrojonej listy. Ale ogólnie tak, masz racje.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja rozumiem ,że to się akurat sprzedaje ale fajnie jakby jednak wzięli te studia za mordy i powiedzieli słuchajcie za dużo tych open worldów klepiecie.

chyba studia wzięły za mordę sony

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Square said:

Nie mylisz się, ale każda poprzednia gra HMQ nie była w żaden sposób nastawiona na fabułę, a tylko rozwałkę. Jeżeli Returnal sprzeda się dobrze, to bardzo możliwe, że powstanie kontynuacja kiedyś tam.

za taka cene nie widzę tej dobrej sprzedaży, uwielbiam ich gry ale to zawsze były niszowe pozycje, szkoda ze ograniczyli się tylko z wydawaniem na ps oraz pc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...