Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Można podsumować to tym, że nie czekacie na sprzęt a na gry na dany sprzęt, więc rozumiem podjarkę Switchem 2 jak i jej brakiem przypadku PS5 Pro które zaoferuje tę samą bibliotekę co PS5.

No jaranie się wersją Pro jest podobne do jarania się nową kartą graficzną , te same gry tylko w lepszej jakości. Nie wszystkich to ekscytuje, ale są  też zajawkowicze którzy są gotowi zapłacić za lepszą graficzkę

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

No tak samo jak można grać na XSS, ale wolę zdecydowanie na XSX. Nic skomplikowanego wg mnie i wychodzącego ponad skalę rozumowania w odniesieniu do hobby i zajawki :lapka:

 

Ja to doskonale rozumiem, po prostu ciężej ekscytować się sprzętem w obrębie tej samej generacji, bo i tak już wiesz czego się spodziewać. Chociaż sam duże nadzieje pokładam w większym nacisku na retro dzięki PSSR.

Odnośnik do komentarza

No napewno nie jest to uczucie jak się czeka na zakup konsoli „nowej generacji”. Nie jest to jakaś mega ekscytacja, ale fajne uczucie czegoś nowego. No sprawia mi to przyjemność. To tzw małe szczęścia :) No chyba że faktycznie wyjdzie na to, że będą 1-2 klatki różnicy ;)  to wtedy nie kupię. To bardzo proste. Nie ma co tu dorabiać ideologii i szukać większego zrozumienia tym bardziej że kwoty też są raczej „symboliczne” jak na hobby. 

7 minut temu, Homelander napisał:

Ja jarałem się i PS4 Pro i Xboxem One X. Z tym, że tam gier było o wiele, wiele więcej. A teraz czym mam się jarać? Jakimi tytułami?

Nie, wiem jak nie masz w co grać na PS5, to już nie mój problem. Ja mając tyle czasu ile mam i kilka sprzętów, to gier (w tym backloga) mam aż nadto. A jak część będzie jeszcze lepiej chodzić (w tym mega wyczekiwane przeze mnie GTA 6), to starcza mi to w zupełności. 
Ponadto na bazową PS5 mam już pomysł, więc tym bardziej mi to na rękę. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Również czekam na PS5 Pro. Nie będzie to ekscytacja na miarę nowej generacji, ale będzie miło pograć w lepszej jakości w takie GTA 6. Cztery lata od premiery zwykłej PS5 to szmat czasu, a generacji końca nie widać. PC idzie do przodu, te różnice są co raz bardziej widoczne, a więc jakiś boost się przyda by choć trochę nadgonić.

 

Fakt, że middle-gen psuje potem wrażenie z kolejnej generacji, bo mamy mniejszy przeskok, ale dużych przeskoków już i tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Homelander napisał:

Też mam backologa długiego na lata. Ogromną większość zadowalająco mogę ograć na Steamdecku. Kilkuletnim handheldzie. Więc nie uważam, żebym potrzebował wersji Pro do gier działających spoko na handheldzie

Super rozumiem, ja natomiast uważam, że potrzebuje, tym bardziej, że nie gram na hh. Zdecydowanie preferuję dobry, duży TV i audio. Czyli jak zawsze wszystko zależy od potrzeb i preferencji…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Homelander napisał:

 

To zupełnie nie o to chodzi. Ja zwyczajnie pierwszy raz od czasu kiedy zobaczyłem Amigę u kolegi nie jestem podekscytowany perspektywą kupienia nowego sprzętu do grania. A od piątej generacji konsol miałem absolutnie każdą konsolę z głównego nurtu i każdą byłem podjarany. 

 

 

To się nazywa wiek, obowiązki, rodzina- RZYCIE!

Odnośnik do komentarza
Ja jarałem się i PS4 Pro i Xboxem One X. Z tym, że tam gier było o wiele, wiele więcej. A teraz czym mam się jarać? Jakimi tytułami?

Nawet nie o to chodzi, w poprzednich pro to chociaż widać było różnice, bo otrzymaliśmy 4k pod nowe tv, przy następcy zapowiada się trochę tskie szukanie różnic ale na materiałach od DF. Zobaczymy co tam pokażą, obecnie zerowe zainteresowanie, zawsze może jednak czymś zaskoczą.
Odnośnik do komentarza

Jeśli teoretyczne Pro zaoferowałoby 4K (z zastosowaniem tego autorskiego upscalingu) przy 60fps to byłoby to sztosem i czymś, za co warto dopłacić jeśli chce się grać w najlepszej konsolowej jakości gierek Sony. PS4P i XOX może i zaoferowały skok rozdzielczości, ale stały klatkaż podwojony względem poprzednika to również nie jest jakaś tam pierdoła, tylko faktyczny upgrade warty swojej ceny (przy założeniu, że cena nie będzie jakoś szczególnie wywindowana).

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Bzduras napisał:

jeśli chce się grać w najlepszej konsolowej jakości gierek Sony

No i multiplatformy. Teraz sobie rotuję i raczej multi ogrywam na tym na czym szybciej wskoczy do abonamentu. Jak pro da lepszą wydajność/jakość to będę multi ogrywał wtedy wsio na sonce.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2024 o 07:28, balon napisał:

Rozumiem, że tylko ze exów? Niezłe zyski patrząc jak drogie, to były gierki. 

 

Cytat

 

Marvel's Spider-Man - 315 mln dolarów

God of War: Ragnarok - 279 mln dolarów

The Last of Us Part II - 242 mln dolarów

Spider-Man: Miles Morales - 231 mln dolarów

God of War (PS4) - 229 mln dolarów

Ghost of Tsushima - 215 mln dolarów

Horizon: Zero Dawn - 160 mln dolarów

Horizon: Forbidden West - 150 mln dolarów

Gran Turismo 7 - 141 mln dolarów

The Last of Us Remastered - 108 mln dolarów

Days Gone - 106 mln dolarów

 

 

To są przychody a nie zyski, odejmij od tego koszty produkcji, marketing, itd.  :) 

 

W ostatnich latach średni zysk na własnych grach mają na poziomie 6% (nie licząc 3-5 gier) dlatego ucieczka na PC, wiele skasowanych projektów i podwyżka o 10$

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daddy napisał:

 

 

To są przychody a nie zyski, odejmij od tego koszty produkcji, marketing, itd.  :) 

 

W ostatnich latach średni zysk na własnych grach mają na poziomie 6% (nie licząc 3-5 gier) dlatego ucieczka na PC, wiele skasowanych projektów i podwyżka o 10$

Greg napisał, że najlepiej zarabiające, więc założyłem że to zysk. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Daddy napisał:

 

 

To są przychody a nie zyski, odejmij od tego koszty produkcji, marketing, itd.  :) 

 

W ostatnich latach średni zysk na własnych grach mają na poziomie 6% (nie licząc 3-5 gier) dlatego ucieczka na PC, wiele skasowanych projektów i podwyżka o 10$


Na pewno ?

Przecież znana jest chyba liczba pchniętych kopii takiego Ragnaroka oraz cena gry. Przemnożyć i mamy mniej więcej przychód. Te liczby są wg mnie za niskie. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, giger_andrus napisał:


Na pewno ?

Przecież znana jest chyba liczba pchniętych kopii takiego Ragnaroka oraz cena gry. Przemnożyć i mamy mniej więcej przychód. Te liczby są wg mnie za niskie. 

To są liczby tylko z PSN do połowy 2023. Żadne fizyczne kopie nie są tu wliczone. Faktyczne dochody gier które mają też wersje pudełkowe są o wiele wyższe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...