Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

 

:sir:

 

Van Damme osiągnął - jeśli chodzi o to, co pokazuje swoją postacią w MK 1 w tym zwiastunie - jakiś poziom mocy swej postaci, będący odpowiednikiem dragonballowskiego Super Saiyanina. Tiaaaa. ,,Legendarny Super Jean-Claude Saiyanin"... Niesamowita sprawa: raz, bo dostajemy (sam nie wiem w jakiej opcji w grze) Jean-Claude'a do ogrania w MK 1, a dwa bo ten jegomość, rodem z "Blood Sport" to genialna reklama samej serii growej MK i Studia oraz Dystrybutora, którzy byli odpowiedzialni za stworzenie najnowszej odsłony cyklu. A jeśli chodzi o sam zwiastun omawianej ,,jedynki", to jeszcze jedno się rzuca w oczy: cudowne fatality w wykonaniu Jean-Claude'a na dwóch postaciach. Turbo-niesamowitość! Wyobraźnia scenarzystów i reżyserów takiego poziomu walk w MK 1 nie zna granic. A grafika na nextgeny Ps5: płynna, nietypowa: bo tak samo ostra jak i miękka. To może być bardzo pozytywne (ale nie musi) zaskoczenie growe tej jesieni! I może się kupi w wersji rozszerzonej... jeśli nie będzie kosztować z dżylion złotych. :P

  • beka z typa 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koleś jeśli chodzi o wypowiedzi i PR był chodzącą  kompromitacją i jego rodzynami można by oddzielić kilku poprzednich CEO PlayStation. Od tekstów z czasów PS4 kiedy pytany o wsteczną kompatybilność odpowiadał "kto chciałby grać w stare gry?",  czy czasy kiedy nie zgadzał się na crossplay mówiąc że Sony musi chronić dzieci. Czy slynny już populistyczny tekst o wierze w generację.

 

Ale w kwestii najważniejszej czyli biznesowej ciężko cokolwiek mu zarzucić. Od wielu lat kiedy pracuje w Sony, na początku odpowiadając za rynek europejski, a potem już całą markę dał się poznać jako bardzo sprawny biznesmen i wyniki zawsze go broniły.

 

Nie sądze też, by ta zmiana, odejście Ryana i przyjście nowego CEO, zwiastowała jakąś rewolucje. Raczej kurs pozostanie bez zmian, czyli ekspansja marki na PC i urządzenia mobilne, inwestycje w Gry Usługi i twirzenie kolejnych filmów na podstawie marek Sony. Nawet jeśli kolejny CEO chciałby to zmienić, to te procesy są już tak zaawansowane że zajmie mu to wiele lat, zanim zobaczymy jakieś efekty.

 

Myślę więc, że nic się nie zmieni, co najwyżej wybiorą teraz kogoś kto lepiej wypada w wypowiedziach i wzbudza wiekszą sympatię, o co nie będzie trudno, bo Ryan dosyć nisko zawiesił poprzeczkę pod tym względem i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że Jimbo był przede wszystkim szefem w krawacie, zorientowanym na maksymalizowanie zysków. To nie typ Spencera, czyli "patrzcie ja też hehe jestem graczem, swój chłop jestem"

Ostatecznie jednak Ryan przyniósł Sony ogromne zyski, więc podejrzewam, że następny CEO również będzie przede wszystkim biznesmenem, a nie gościem co nosi koszulki z Uncharted i wrzuca na Twittera, że splatynował Elden Ring.

Odnośnik do komentarza

Za czasów PS4 wszystko działało, nie trzeba było niczego w zasadzie zmieniać, a on mimo to postanowił zrobić po swojemu i być szkodnikiem dla marki. Akurat filmy/seriale to nic złego. Co prawda nie zdążył się niczym gównianym pochwalić w sferze samych gier, ale już tryby machiny poszły w ruch, i ciężko oczekiwać, że ktoś to nagle zatrzyma. Może później, ale nie w tym momencie.

Za ubicie Japan Studio, za gry przysługi, które jeszcze nie zdążyły zostać przysługą, Rzeczpospolita Japonia skazuje ciebie Jimie Ryanairze na podwójne dożywocie i przechodzenie Knacka do końca życia.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Przecież mozna byc biznesmenem i mieć pojęcie o branży. A w jego przypadku to bylo 'just a job'.

 

Dla mnie to byl czlowiek, ktory tam robil 8h, odbębnil te 8h i do domciu przytulac whiskey z colą oglądając netflixa.

 

Zero innowacji marki, tylko klepal projekty, które mu pod nos podstawiali. Juz nawet nie wspomne o tej masakrze z sądzeniem sie ostatni rok ze spencerem.

 

Czlowiek mem i pośmiewisko calej branży. Chowanie głowy w piasek przy kazdej wpadce.

 

Sony ogólnie potrzebuje gruntownych zmian biznesowych ale nastawionych na polityke pro konsumencką - a nie podwyższanie ceny abo lub klepanie tych samych marek od 8lat.

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że biznesowo spisał się bardzo dobrze. Co innego wizerunkowo. Tu jest kiepsko... a ten wizerunek i pewne niezbyt prokonsumenckie decyzje i rozwiązania mogą w końcu odbić się czkawką.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że jego następca spróbuję jakoś lepiej zbalansować sposób tworzenia zysków dla Sony i pozytywne podejście do graczy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, nie zmieni się zbyt dużo, strategia Sony pozostanie na tym samym kursie. Jim Ryan nie był jakimś jednoosobowym źródłem zła w Sony.

Wszystkie decyzje jakie podejmował, jak ostatnia rekordowa podwyżka plusa, czy decyzję o wydawaniu gier na PC czy w końcu duże inwestycje w gry usługi podejmował przy aprobacie zarządu i inwestorów. Dlatego jego następca, być może spróbuję lepiej wypaść wizerunkowo, ale będzie podejmował te same decyzje co Ryan.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I tak z 90% właścicieli PS nawet nie wiedziało kto to Jim Ryan a tym bardziej nie interesowało się jego PRem. A jeśli chodzi o następce to marne szanse na to że przejmie stery faktycznie jakiś gracz Japończyk z doświadczeniem w sterowaniu korpo (najbliżej ma do tego Shuhei Yoshida), takim sensownym wyborem był by pewnie Hermen Hulst ale co oni wymyślą to nie wiadomo a na efekty i tak trzeba będzie poczekać parę lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...