Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ASX napisał:

to dobry pomysł. 

 

Wydajniejszy proces technologiczny -> mniejsze zapotrzebowanie na energię -> niższe temperatury -> możliwość zmniejszenia układu chłodzenia -> możliwość zmniejszenia obudowy.

 

Tak samo było np.  w erze X360 i PS3 gdzie kolejne iteracje tych samych konsol były coraz lepsze.

 

Ok, a czy rezygnacja z chłodzenia płynnym metalem i zastąpienia go czymś innym to dobry pomysł? Teoretycznie, to powinno się wszystko spinać tak jak piszesz - mniej ciepła może być schłodzone w inny sposób. Tylko widziałem już te komentarze na płepłe, że to nie będzie dobry ruch. Że konsola może być przez to głośniejsza.

 

Zwiększyła się dostępność konsol, widać promocje, coś chyba nowego zaraz wprowadzą więc pozbywają się zapasów z magazynów. Zbieram się do zakupu swojego egzemplarza ale jeszcze się wstrzymuję, bo wizja wersji SLIM wydaje mi się korzystniejsza. Z drugiej strony jakby to miało się wiązać z jakimiś krzywymi kompromisami, to może lepszym wyborem może okazać się zakup starszej wersji. Gry powinny chodzić tak samo.

Odnośnik do komentarza

NIe słuchałbym eksperów z PPE. Pasty termoprzewodzące również bardzo dobrze dają sobie radę z chłodzeniem i do dziś standardem na PC. Xbox SX też ma zwykłą pastę i jest to bardzo cichy sprzęt. Także wątpię by nowsza wersja PS5 miałaby być przez to głośniejsze. Wręcz odwrotnie, niższe temperatury powinny przełożyć się na to że urządzenie będzie cichsze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, ASX said:

NIe słuchałbym eksperów z PPE. Pasty termoprzewodzące również bardzo dobrze dają sobie radę z chłodzeniem i do dziś standardem na PC. Xbox SX też ma zwykłą pastę i jest to bardzo cichy sprzęt. Także wątpię by nowsza wersja PS5 miałaby być przez to głośniejsze. Wręcz odwrotnie, niższe temperatury powinny przełożyć się na to że urządzenie będzie cichsze. 

 

Ale Xbox ma świetną konstrukcję i ogromny wentylator. Jeśli PS5 będzie cieńkie i ściśnięte jak PS4 ze zwykłym chłodzeniem i pastą to możemy mieć kiedyś powtórkę z poprzedniej generacji i hałas startującej rakiety. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Elitesse napisał:

Z drugiej strony jakby to miało się wiązać z jakimiś krzywymi kompromisami, to może lepszym wyborem może okazać się zakup starszej wersji. Gry powinny chodzić tak samo.

Gry na 100% będą chodzić tak samo jeśli nie trochę lepiej (ale to tylko wtedy jak zwiększą lekko zegary jak w Xbox One S). A co do kompromisów to każda nowsza wersja miała lepszą kulturę pracy niż poprzednia więc musieli by mocno coś skopać żeby teraz było inaczej. Zawsze możesz poczekać na jakieś testy.

Edytowane przez łom
Odnośnik do komentarza

Jasne jasne. Staram się nie kupować niczego przed sprawdzeniem tematu przez większe grono osób albo przed przejściem testów. XSX był wyjątkiem ale to ze względu na klimat pandemiczny i ówczesne zapowiedzi Sony o konieczności płacenia za updete gier do nextgenów kiedy M$ zaoferował smart delivry. Jak przymierzałem się do zakupu PS4, to pamiętam, że w tamtych czasach (u mnie koniec 2018 r.) było dość sporo tych wypustów i trzeba było sprawdzać co się kupuje (wersje CUH-). Teraz chyba nie ma takiej różnorodności i nie trzeba tak kombinować. W ostateczności bez sprawdzania tych wszystkich serii zakupiłem slimkę z zestawu z RDR2 i jak się okazało był to dobry wybór. Później trafiłem na info w necie, że konsole z tego zestawu cechowały się lepszą kulturą pracy od pozostałych.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PanKamil napisał:

Zawsze slimy to było cięcie kosztów i zdecydowanie pasta to bardziej prymitywne rozwiązanie niż ciekły metal.

Prymitywne? Ale wiesz, że ciekły metal też nie jest wieczny i należy go wymienić po jakimś czasie? Ma mniejsze właściwości przewodzenia, a obecne PS5, przy obecnej konstrukcji konsoli, grzeje się na tyle, że pasty po prostu nie mogli użyć, bo w tych warunkach nie byłaby efektywna.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Prymitywne? Ale wiesz, że ciekły metal też nie jest wieczny i należy go wymienić po jakimś czasie? Ma mniejsze właściwości przewodzenia, a obecne PS5, przy obecnej konstrukcji konsoli, grzeje się na tyle, że pasty po prostu nie mogli użyć, bo w tych warunkach nie byłaby efektywna.

Pasta się nie nadawała więc słusznie użyli bardziej wydajnego ciekłego metalu. Ja tylko porównuje ciekły metal z pastą i ciekły metal jest po prostu lepszy. Jeżeli nie będzie potrzebny to użyją gorszej alternatywy czyli pasty.

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, justyna napisał:

@Elitesse dasz znać na którą wersję PS5 się zdecydujesz? Również stoję przed tym wyborem. Czekałam na promocję a gdy ta nadeszła, to wraz z nią przyszly plotki o Slim, o której ciągle bardzo mało wiadomo.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

 

Spoko. Myślę, że się pochwalę po fakcie ale tak jak tam kolega zauważył - nie będzie to prędko ;) O ile nie poczekam na PS6, bo póki co gier które by mnie jakoś mega do siebie przekonywały jak na lekarstwo a dla multiplatform mam już XSX. W euroRTV widziałem dość ciekawą promocję rat 0% po ok 60 zł miesięcznie przez 40 miesięcy. To prawie jak za darmo przy tej inflacji. Gdybym nie miał innych zobowiązań finansowych, to bym chyba się zdecydował. Ale właśnie raty plus wieści o slim/pro studzą mój zapał.

 

To Twój królik?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem forumek czy to dobry temat na takie pytanie ale rzecz tyczy się PS5. Chciałbym sobie ponownie zakupić Marvel's Spider-Mana w pudełku na PS4, czy istnieje jakiś upgrade płatny, który mi tą edycję z PS4 zamieni na wersję PS5? Z tą grą mam jakiś problem informacyjny i ja już nie wiem co jest pięć.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Krzysztof93 napisał:

Nie wiem forumek czy to dobry temat na takie pytanie ale rzecz tyczy się PS5. Chciałbym sobie ponownie zakupić Marvel's Spider-Mana w pudełku na PS4, czy istnieje jakiś upgrade płatny, który mi tą edycję z PS4 zamieni na wersję PS5? Z tą grą mam jakiś problem informacyjny i ja już nie wiem co jest pięć.

Chyba nie było takich informacji, ale po aferze z horizon forbidden west zaznaczali, że będą płatne upgrade za 10$. Pozostaje poczekać aż będzie bliżej premiery.

Odnośnik do komentarza

@Square dziękuje. Fajnie, kupię sobie pudełko za 5 dych, upgrade i tym razem dokończę to przed premierą dwójki. Moralesa przeszedłem z marszu może te 60 klatek miało w tym duży udział. Tak wiem, że czarny Spider krótszy ale grało mi się tak aksamitnie, że to raczej nie miało wpływu gdyby był dłuższy :shieeet: to bym też skończył.

Odnośnik do komentarza

Na pewno? Miałem wersję z abonamentu, nie było mowy o aktualizacji do wersji PS5 nawet za kasę. Jedyna opcja aby zagrać w wersję PS5, to zakup Miles Morales i z poziomu gry zakup wersji GOTY PS5. Miles jest w abonamencie, więc za dodatkowe 8 dyszek można mieć pierwszą grę w wersji PS5. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Shen napisał:

Widze, ze nikt nie wie. Żeby kupic gre z innego regionu, musze zrobic nowe konto? Bo gra w pudle wyszła tylko przez limited run.

Odnośnik do komentarza

Sam załozyłem konto na Stany by swego czasu kupić Twisted Metal Black, które w wersji europejskiej jest ocenzurowane bez filmików i widocznych kierowców umierających od płomieni po zniszczeniu wrogiego pojazdu Żenada, że nadal ta cenzura jest i dostaje się wybrakowany produkt.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Myślicie, że cena ps5 zostanie na poziomie ~2350zł? W sklepach widnieje to jako "tymczasowa" wyprzedaż.

Przymierzam się do przejścia z ps4 na ps5, i możliwe, że jest to całkiem fajny moment wziąć coś w ratach 20x0% przy takiej cenie, ale latem nie mam parcia na granie, tym bardziej, że w razie z wiekiem stałem się bardziej niedzielnym casualem, w sumie to jak na razie hogwarts legacy chce ograc z next genowych pozycji. 

 

Brać teraz czy czekać do jesieni?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...