Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Smutna prawda. Mój B7 jak wiadomo po roku dostał wypaleń. Teraz na moim C9 regularnie robię systemowe czyszczenie matrycy - raz w miesiącu lub częściej. Nie wiem czy to coś da i dygam ciągle że to się pojawi. Obraz jest boski i nie ma się co przyczepić, bo dzięki temu czuję jakbym był pół generacji do przodu.

Poleciłem rodzicom B7 i oni nie mają takich problemów jeszcze, ale będzie fuckup jeśli się im też skaszani.

Odnośnik do komentarza

Jakbym tylko grał i korzystał z HBO i Netflixa to bez zastanowienia bym brał OLED'a. No chyba, że grasz ciągle w taką Fifkę, gdzie statyczne elementy na ekranie są na porządku dziennym. 

 

@marbel007 no trochę strzał w stopę z tym poleceniem rodzicom OLED'a, zakładam, że są to osoby, które tylko oglądają telewizję. 

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Square napisał:

Ja zakładam, że są to osoby, które nie będą nawet sprawdzały na jakichś planszach czy mają wypalenia, bo podczas normalnego użytkowania tego nie widać.

 Fajna teoria, ale nie prawdziwa. Na moim już widać podczas normalnego użytkowania, zresztą nie raz w filmach, grach, masz jednokolorowe tla - oglądasz film, ktoś ma czerwony sweter np. z paskiem TVN, od razu widać ciemniejszy fragment, ogólnie 1/10.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza



Niezaleznie juz od materialu jaki ogladam, czy gram wypalenia widać już wszędzie,
 
 


Z moich obserwacji wynika że wiele osób starszych np na emeryturze ma odpalony tv niemal cały dzień, na zasadzie a niech sobie chodzi nawet w tle jak nie oglądają.
W takim wypadku na pewno bym oleda im nie polecił.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MYSZa7 napisał:

 no trochę strzał w stopę z tym poleceniem rodzicom OLED'a, zakładam, że są to osoby, które tylko oglądają telewizję. 

Kupili tydzień po mnie jak zobaczyli mojego wówczas świeżego B7. Na razie jest ok jak sprawdzałem ostatnio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to pizda, oni już tego nie poprawią, trzeba znowu z utesknionym wzrokiem patrzeć w kierunku technologii micro led.

Szkoda, bo moim zdaniem obraz z OLEDA kupionego za 5k (są farciarze co kupowali nowki taniej) jest bezkonkurencyjny. Żeby mieć LCD o podobnej charakterystyce trzeba iść w top topów.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MYSZa7 napisał:

 

 

@marbel007 no trochę strzał w stopę z tym poleceniem rodzicom OLED'a, zakładam, że są to osoby, które tylko oglądają telewizję. 
 

Do czego to doszło, żeby komuś odradzać jakiś model telewizora, bo będzie oglądał telewizje :facepalm:

Edytowane przez milupl
  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, SetoPL napisał:

Szkoda wielka. Ja planowałem przesiadkę własnie na 55" OLED. z drugiej strony mój W80C daje radę i póki (odpukać) nie wyzionie ducha to nie wymieniam.

Ja w zeszłym roku właśnie zmieniłem sony w756c  na oleda lg b8. Nie powiem złego słowa na tv sony, ale jednak oled to zupełnie nowa jakość jeśli chodzi o czerń i odwzorowanie kolorów. Telewizor chodzi średnio 3-4 h/dzień, bardzo często tvn24, na razie wszystko ok.

Ps. Przed chwilą sprawdzałem plansze testowe 4k i wszystko w porządku, czyli wypaleń brak.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...