Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem z 10 i w sumie chyba nic lepszego od trójki powyzej w tym budżecie nie zauważyłem. Zatem psychicznie rezerwuje sobie w głowie Soniaka za te 3900 zl.

 

Jesli w gre wchodziłby OLED to podjaralem sie tym 55POS9002 za 4100zl z Komputronika, ale cos chyba kręcą ze stanem magazynowym. Niby jest, bo do koszyka dodać się da, ale dokończyć zakupu nie mozna przez internet tylko trzeba dzwonic niby na infolinie. Pewnie po to, by dowiedziec się o 3 sztukach z wystawy w Pcimiu.

 

edit

na olx jeden sklep lokalny sprzedaje 55nu8002. Na czym polega mitycznosc tego modelu?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

@_Red_

Jeśli chodzi o parametry czysto techniczne, to XF9005 będzie lepszym wyborem od NU8002.: wyższa jasność w HDR i SDR, lepszy system lokalnego wygaszania (NU8002 posiada matrycę podświetloną krawędziowo), kontrast na podobnym poziomie z niewielkim wskazaniem na Sony.

Na plus Samsunga szybszy system operacyjny, opcja Gra Motion Plus, HDR na bardzo przyzwoitym poziomie oraz bardzo niski input lag.

 


 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biorę pod obecne warunki czyli ps4 i filmy z netflixa. Jesli input lag tutaj robi znaczenie w tym sony (widoczne dla grajacego) to wtedy troche zaczyna miec znaczenie.

 

Właśnie na zywo w Media Markt obejrzalem stojące kolo siebie sony 9005 i samsung q60. Nie powiem, lepszy obraz wg ustawień sklepowych dawal szajsung (tak wiem ze to zalezy od ustawien). Co ciekawe, popatrzylem w akcji na OLED Panasonic TX-55FZ800E ktory kosztuje obecnie 4999 zl. 1000 zl miedzy klasyk LCD a OLED to moze warto isc w te strone. Poczytam w wolnej chwili recki, juz widzę, ze obraz określany jest jako rewelacyjny.

 

Szejdi wez po prostu dodaj mnie do ignorow kthxbai ok. Skoro napisałem, ze moje top 3 pokrywa sie z propozycjami forum to po co takie pi3rdolenie, nie planuje wziac nagle manty za 1800. Forum schodzi na psy nawet w p o w a z n y c h tematach.

Uzasadnisz czyms swoją opinie o braku decyzyjności czy po prostu bedziesz pieprzyc?

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

@_Be_ ten OLED od Panasonica jest skalibrowany out-of-the-box i ma czołową jasność jeśli chodzi o HDR na OLEDach. HDTVPolska bardzo rekomenduje ten TV.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Te B8 to w 99% eksponaty, nie ma się co oszukiwać, pewnie nie do dostania nówka z kartonu w RTV.

Po obejrzeniu 6 filmów, 20 dem na youtube, oraz zagraniu w 4 gry jestem zachwycony, mam xg9505, ale pewnie ten xf9005 podobnie daje radę, poza tym, oczywiście że nie ma earca, co w dzisiejszych czasach jest musowym rozwiązaniem i nie wyobrażam sobie kupienia następnego tv bez tej funkcji, musze tylko doczytać co to i po co to :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Z tym OLED-em to [OSTROŻNIE], bo raczej będzie używany nie tylko do gier? Jako człowiek z żoną i dziećmi (:smutas:) pewnie będziesz tam oglądać tvn style czy innego tvn24 przez większość dnia. Jak wiadomo te "gry" nie działają za dobrze na matrycę.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mugen napisał:

W euro rtv jest teraz 55b8 na promce za 4,5k, no ale stacjonarnie w wybranych sklepach, jeśli gdzieś się jakiś ostał

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b8slc.bhtml

Właśnie w Euro, który dziś odwiedziłem mieli to. 

Ogólnie to po riserczu recenzji i obejrzeniu TV w sklepach mam przemyślenia:

Sony XF9005 - wiele branżowych portali opisuje input lag jako znaczący w FullHD, gdzie wyczulona osoba widzi "pingi" w reakcjach. Wydać parę tysi na TV i to odczuwać - słabe :/ A to podsumowanie z trustedreviews mnie odepchnęło wręcz "The only real caveat is input lag – if you’re a serious gamer looking for a fast HDR-capable UHD display, I’d probably advise you pass."

 

Samsung Q60RA - demówka wyglądała bardzo ładnie, włącznie z czernią. Ponoć HDR dupy nie urywa, ale jest lepiej niż średniak. Niski input lag ok 10ms, dobry Smart TV i pilot. Na upartego tylko ten Edge LED jest tu minusem (widać przy krawędziach inne natężenie światła niż na reszcie ekranu). Szkoda, że nie ma wyjścia 3.5 audio jack na słuchawki, ale pewnie są przejściówki.


Samsung Q70RA - jak wyżej, tylko że direct LED ze strefami podświetleń (ale z komentarzy na ceneo wynika, ze "pionowych" a nie strefowo), ale to już od 4300 zł wzwyż.

 

Philips PUS8303 - recenzje narzekają na kiepską czerń i kontrast, no ale ma lampeczki xd

 

Szkoda z tym input lagiem, bo po paru ostatnich stronach Sony był faworytem, ale może któryś z userów powie jakie dokładnie ma wrażenia z grania na konsoli (w FHD, w UHD)?

 

 

Nie traktuję TV jako zabawki do wymiany co 6 miesięcy więc chcę kupić coś, co mi posłuży przez 5+ lat bez wkurwu.

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Be_ napisał:

Ej ale tak patrze to w sumie z tego co pamietam to redzik gra na PS4 Slim no nie? Branie tego Soniacza żeby grać w FHD to jest zły pomysł, on w trybie FHD ma 40 ms input laga.

Wat? A od kiedy ps4 slim nie moze podać 4k upscalowanego?

Racje masz na slimce gra się w wiekszosci przyapdków w fhd.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...